سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رهاسازی فاضلاب شهری زابل به زه کش شهرستان نیمروز متاسفانه با بی مسئولیتی اداره آب و فاضلاب زابل نسبت به سلامت مردم نیمروز مواجه شده است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از خبرنیمروز، نیمروز شهرستانی، بیش از دو دهه است که به فراموشی سپرده شده، متاسفانه عدم مدیریت صحیح چه در زمانی که این شهرستان یک بخش بوده و چه حال که شهرستانی با مدیریت مستقل شده مشکلات این شهرستان حل نشده است.
این مشکلات که گاهی به فجایع زیست محیطی ربط پیدا می کند و بی تدبیری مسئولان امر را در بر دارد مردم این شهرستان به این دیدگاه می رسند که سکاندار دولت تدبیر و امید در این شهرستان عزمی جهادی برای حل مشکلات ندارد و باعث می شود که خود به خود نگاه مردم به دولت تغییر کند و این امر باعث می شود که تلاش های همه در این شهرستان نادیده گرفته شود.
مردم نیمروز که از دیرباز فاضلاب زه کش برای آنها یک خطر بوده است امروزه به یک فاجعه زیست محیطی تبدیل شده و آن رهاسازی فاضلاب شهری زابل به زه کش شهرستان نیمروز می باشد که متاسفانه با بی مسئولیتی اداره آب و فاضلاب زابل نسبت به سلامت مردم نیمروز مواجه شده است و این کار گناهی است در برابر مردمی که برای نان شب خود مانده اند و دچار بیماری های می شوند که سلامت و جان آنها را به خطر می اندازد در همین راستا مردم شهرستان نیمروز با ارسال نامه ای به این پایگاه خبری خواستار پیگیری این موضوع شدند.
متن این نامه بدین شرح است:
مدیریت محترم پایگاه خبری خبر نیمروز احترما از تلاش شما برای حل مشکلات شهرستان نیمروز که حاصل بی تدبیری مسئولان امر در این شهرستان است تشکر می کنیم و از شما خواهشمندیم که نسبت به بررسی موضوع رهاسازی فاضلاب شهری در شهرستان زابل به رودخانه زه کش ادیمی از ریاست این اداره سوال نماید که چرا فاضلاب شهری را در محلی که مکان زندگی مردم روستا و کم توان است رهاسازی کرده است.
چون این شهرستان متولی آب و فاضلاب ندارد بدون داشتن هیچ مسئولیتی سلامت فرزندان ما را به مخاطره می اندازید لذا از شما انتظار داریم که این مشکل را هر چه سریعتر برطرف کنید و یا پاسخگو این عمل ناجوانمردانه ای که در حق مردم شهرستان کرده اید باشید.
لذا اگر این اداره توانایی روشن کردن دستگاه های تخلیه زه کش فاضلاب را ندارد ما مردم نیمروز آماده ایم تا به این اداره با پول یارانه خود کمک کنیم تا شما این تخلیله خانه را روشن کنید تا جوانان و فرزندان ما اولا کوچ نکند و دوما به بیماری مبتلا نشوند.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۸۹۰۴
مرجع : خبرنیمروز


ارسال