يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ,1 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۹
گزارش/
دولت سیاست‌های تشویقی برای انصراف دهندگان را فراموش کرد
 
با گذشت ماه ها از اعلام سیاست های تشویقی دولت برای انصراف دهندگان، هنوز خبری در این خصوص منتشر نشده و تشویق این افراد در حد خالی نبودن عریضه برای سخنرانی بوده است.
به گزارش سرویس اقتصادی عصر هامون، از زمان تکیه دولت یازدهم بر کرسی قوه مجریه، نحوه پرداخت یارانه نقدی با انتقادات زیادی مواجه شد بهگونهای که از همان ابتدا ساماندهی قانون هدفمندی و ارائه یارانه نقدی تنها به اقشار نیازمند در برنامههای دولت گنجانده شد.
 
بر این اساس؛ اوج انتقادات وارده به یارانه نقدی مربوط به اوایل سال گذشته می‌شود که با مصوبه مجلس، دولت برای ورود به فاز دوم اقدام به ثبتنام مجدد برای واریز یارانه نقدی کرد تا با تکیهبر آمارهایی کهاز اشتباه بودن نحوه پرداخت یارانه حکایت داشت، افراد پردرآمد را به خروج از لیست یارانه نقدی ملزم کند.
 
در این میان در کنار ارائه آمار و سخنرانیهای مختلف،‌ سخنگوی دولت اعلام کرد "انصراف دهندگان از دریافت یارانه بهعنوان همیاری با دولت از یک امتیاز برخوردار خواهند شد و نسبت به همکاری این بخش از مردم با دولت بهجای کمک‌های نقدی ضمن اینکه می‌توانند از امکانات موجود استفاده کنند از تسهیلات ویژه‌ای نیز استفاده خواهند کرد و قطعاً اعلام خواهد شد که تسهیلات موردنیاز برای آن‌ها چیست"
 
البته در کنار ارائه برنامه تشویقی برای انصراف دهندگان، اعلام شد افراد غیرنیازمندی که کماکان در صف دریافت یارانه حضورداشته باشند 3 برابر یارانه دریافتی جریمه خواهند شد.
 
با تمام این مباحث،‌ 73میلیون ایرانی مجدد فرم ثبتنام را پرکرده و تنها 2میلیونو400هزار نفر با انصراف، از لیست یارانه بگیران خارج شدند که نشان داد دریافت یارانه نقدی حتی به جریمه و تشویق شدن ارجحیت دارد!
 
باگذشت ماه‌ها از اعلام سیاستهای تشویقی دولت برای انصراف دهندگان، هنوز خبری در این خصوص منتشرنشده و به نظر می‌رسد تشویق این افراد در حد خالی نبودن عریضه برای سخنرانی بوده است.
 
بههرحال انتظار می‌رود دولت یازدهم که یدککش صفت تدبیر و امید است تدابیری را که به محضر مردم ارائه می‌کند به مرحله عملیاتی نیز برساند و این تدابیر فقط در حد تئوری نباشد.
انتهای پیام/8399
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۹۶۵۱
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال