چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ,3 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۷
مسئولین شهرستان خاش در راهپیمایی روز قدس چه گفتند؟
 
مسئولین شهرستانن خاش با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس بیزاری خود از رژیم کودک کش صهیونیستی و حمایت‌ کامل خود را از مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین اعلام کردند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از تفتان ما، بیش از ۶۰ سال از عمر ننگین رژیم منحوس اسرائیل می‌گذرد، حکومتی که ایجاد نطفه نامشروع پیدایش خود را بیش از هر کس مدیون بریتانیا است. رژیم اسرائیل از همان بدو پیدایش به کمک ابرقدرت‌ها بر گرده ملت فلسطین سوار شد و طی این سال‌ها شهروندان فلسطینی زیادی را به خاک و خون کشید.
دشمنی تاریخی یهود با مسلمانان، پیروی از سیره پیامبر اسلام و ائمه معصومین، اطاعت از فرمان حضرت امام خمینی (ره)، ضرورت جهان اسلام و همصدایی با مستضعفین در برابر مستکبرین نشان دهنده اهمیت برگزاری روز قدس امسال بود.
همزمان با فرارسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مصادف با روز جهانی قدس،بار دیگر مسئولان شهرستان خاش مردم روزه دار خاشی با خلق حماسه‌ای ماندگار همانند گذشته از مظلومیت مردم فلسطین حمایت کردند و با فریاد خود به مستکبران جهانی گفتند که ملت ایران همیشه از مردم صبور این سرزمین حمایت خواهند کرد.
خبرنگار ما برای اهمیت و اثبات این روز مهم و حماسه ی به میان مسئولین حاضر در راهپیمایی روز قدس رفته و با آنان گفت و گویی انجام داده است که به ماه عسل این گفت و گو ها اشاره می کنیم:
روز قدس روز بیداری اسلامی و اتحاد مسلمین در برابر دشمنان قسم خورده است
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاش به خبرنگار ما گفت: حضرت امام خمینی(ره) در سال ۱۳۵۸ آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس اعلام کرد و بیت المقدس بعنوان یکی از شهرهای فلسطین از نظر اسلامی اهمیت زیادی برای مسلمانان دارد زیر این شهر قبله اول مسلمین است.
امان الله طوقی افزود: امام راحل با نامگذاری این روز مبارزه با اسرائیل غاصب را و دفاع از حقوق ملت مظلوم فلسطین را بعنوان یک تکلیف اسلامی به همه مسلمانان جهان گوشزد کرده است.
وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) در سال ۵۷ اسرائیل را غده سرطانی معرفی کرد، گفت: بستن سفارت اسرائیل و تغییر آن به عنوان سفارت فلسطین نشان از توجه کشور عزیز ایران به قدس و مسئله فلسطین است و از آن زمان تاکنون ملت انقلابی ایران با حضور در راهپیمایی با شکوه روز جهانی قدس با نمایش همبستگی و وحدت خود و با شعار “القدس لنا” به حمایت از مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین اقدام می کند.
طوقی خاطرنشان کرد: روز قدس روز بیداری اسلامی و اتحاد مسلمین در برابر دشمنان قسم خورده است به این رژیم پوشالی اسرائیل به زودی نابود و ملت مظلوم و بی دفاع یمن و فلسطین از چنگال آنان رها می شوند.
روز قدس، روز دفاع از حیثیت مسلمانان و حفاطت از اماکن مذهبی بود
کارشناس مسایل سیاسی شهرستان خاش گفت:‌ روز قدس آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به فرمان معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) بعنوان رو جهانی قدس نامگذاری شده است.
علی کرد افزود: روز قدس، روز اسلام است و روز دفاع از ملت مظلوم فلسطین است که این قبلگاه مسلمین از دست اشغالگران آزاد گردد.
وی با تشکر از حضور مردم در راهپیمایی امسال، تصریح کرد: این راهپیمایی بیعت با آرمانهای مقدس امام بود و روز دفاع از حیثیت مسلمانان و حفاطت از اماکن مذهبی بود و امسال مردم ایران اسلامی با حضور در این راهپیمایی همگام و همصدا گفتند: “قدس عزیز باید آزاد گردد”.
مسلمانان باید آگاه باشند و فریب رژیم جعلی اسرائیل را که دشمن اصلی مسلمانان است نخورند
رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان خاش نیز گفت: روز جهانی قدس میراث گرانبهای بنیانگذار انقلاب اسلامی امام راحل است و این روز تقویت امید و نوید آزادی قدس و فلسطین و گسترش انزجار عمومی از اسرائیل و همدردی جهانیان با فلسطین است.
عدالغفور قلندرزهی تصریح کرد: در جهان اسلام نظام دو قطبی شیعه و سنی است، و اسرائیل غاصب با این ترفند اهل تشیع و تسنن را به جان هم انداخته تا به اهداف شوم و پلیید خود دست یابد، لازم است مسلمانان جهان بخصوص شیعه و سنی آگاه باشند و فریب رژیم جعلی اسرائیل را که دشمن اصلی مسلمانان است نخورند.
روز قدس روزی است که باید ملتهای مستضعف اعلام وجود بکنند
رییس اداره فنی و حرفه ای شهرستان خاش در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: روز قدس آخرین جمعه ماه مبارک رمضان قدس نامیده شده است و روز قدس فقط فلسطین نیست روز اسلام است.
حسین مرادی گفت: روز قدس روزی است که باید ملتهای مستضعف اعلام وجود بکنند و در مقابل مستکبرین باید قیام کنند.
وی با اشاره به راهپیمایی امسال، بیان کرد: راهپیمایی روز قدس امسال نمایش وحدت جهان اسلام و اتحاد علیه گروهای تکفیری و حمایت از بیداری و هوشیاری مسلمانان و آزادی بیت المقدس بود.
راهپیمایی روز قدس امسال همبستگی هابیلیان در برابر ستم قابیلیان بود
رییس اداره هواشناسی شهرستان خاش نیز به خبرنگار ما گفت: روز قدس روز اتحاد و انسجام امت اسلام و همه بیدار دلان و آزادگان در برابر استکبار و تبعیض و عصب صهیونیسم و فریاد بلند اسلام و حق علیه زور و حق کشی و باطل است.
ابراهیم ایرندگانی خاطرنشان کرد: راهپیمایی روز قدس امسال حضور در صحنه حق و همبستگی هابیلیان در برابر ستم قابیلیان بود.
روز قدس؛ روز کوتاه کردن دست اسرائیل و آل سعود از دنیاست
رییس اداره حمل و نقل و پایانه های مسافربری شهرستان خاش نیز بیان کرد: روز قدس؛ روز کوتاه کردن دست غاصبان و اسرائیل و آل سعود از دنیاست.
غلام حسن نهبندانی گفت: راهپیمایی روز قدس امسال مبارزه با اسرائیل و دفاع از حقوق ملت مظلوم فلسطین بود.
روز قدس؛ روز حکومت اسلامی است
محمدکریم پورمند رییس اداره دامپزشکی شهرستان خاش با اشاره به اینکه خمینی(ره) فرمودند: روز قدس فقط روز فلسطین نیست و روز اسلام است، گفت: این روز، روز حکومت اسلامی است و روزی است که باید جمهوری اسلامی در سراسر کشورها بیرق آن را برافشته شود.
هدف از حضور در راهپیمایی امسال حمایت از مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین و یمن است
رییس بانک انصار شهرستان خاش نیز بیان کرد: روز قدس روزی است که مسلمانان برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین راهپیمایی کردند و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند.
حبیب حیدری افزود: هدف از حضور در راهپیمایی امسال حمایت از مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین و یمن بود و ما ثابت کردیم که همیشه در صحنه هستیم و حمایت می کنیم.
اتحاد و همدلی جهان اسلام صرفاً شعار نباشد
رییس دانشگاه پیام نور خاش گفت: اتحاد و همدلی جهان اسلام صرفاً شعار نباشد بلکه باید عملی انجام شود و همانگونه که اسرائیل از طرف استکبار جهانی حمایت می شود ما هم از بیت المقدس و مسمانان مظلوم و بی دفاع فلسطین حمایت کنیم.
اکبر خواجه با بیان اینکه امسال راهپیمایی روز قدس باشکوه و گسترده برگزار شد، افزود: فعالیت گروه های تروریستی و تکفیری در منطقه از جمله گروه داعش نیز محصول سیاست های استعمار زورگویانه صهیونیست ها و استکبار جهانی است.
روز قدس یادگار و نتیجه ایدئولوژی امام راحل بود
رییس دانشگاه آزاد واحد خاش نیز گفت: روز قدس یادگار و نتیجه ایدئولوژی امام راحل در تبیین روح استکبار ستیزی و مقاومت مردم مظلوم فلسطین است.
ابراهیم صباغ بیداری و هوشیاری مسلمانان و حمایت آنان از قبله اول خود را هدف محوری روز قدس دانست که همین نمایش وحدت دنیای اسلام در نهایت ازادی بیت المقدس را در پی خواهد داشت.
راهپیمایی دشمن شکن امسال مشت محکمی در دهان اسرائیل غاصب زد
مسئول پایگاه فرهنگی انقلاب اسلامی خاش بیان کرد: درحالی که برکات ماه خدا، سراسر دنیا را فراگرفته ودل های مومنان واقعی را به یکدیگر نزدیک کرده و آنها را به رحمت و مغفرت واسعه الهی امیدوار ساخته است، موضوع فلسطین وقدس شریف پیوندی ناگسستنی با حقیقت تاریخ و حقوق اساسی انسان ها دارد.
علی سعدی ضمن تشکر از حضور مردم در راهپیمایی دشمن شکن روز قدس، بیان کرد: یاد و خاطره همه شهیدان و مجاهدانی که از بدو اشغال فلسطین به تکلیف انسانی و دینی خود عمل کرده و به مقابله با سیاست های صهیونیسم پرداخته گرامی میداریم.
حمایت لفظی و قلبی خود را از فلسطین دریغ نکنیم
رییس فوریت های پزشکی ۱۱۵ خاش اظهار کرد: روز قدس با درایت و تیزبینی حضرت امام خمینی(ره) جهت همبستگی جهان اسلام با مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین نامگذاری شده است تا این مسئله هیچگاه فراموش نشود.
علیرضا سرگزی با اشاره به راهپیمایی امروز، گفت: ما باید روز جهانی قدس را حفظ کنیم اگر نمی توانیم عملا از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنیم حمایت لفظی و قلبی خود را دریغ نکنیم.
راهپیمایی روز قدس امسال برای افشای ماهیت رژیم صهیونیستی از اهمیت بیشتری نسبت به سالهای قبل برخوردار بود
سرپرست مرکز بهداشت خاش گفت: امام خمینی(ره) با طرح روز قدس باعث بیداری جهان اسلام و هوشیاری مسلمانان جهان شد و ضرورت اتحاد در مقابل رژیم صهیونیستی را تاکید کردند.
منصور خاشی افزود: راهپیمایی روز قدس امسال برای افشای ماهیت رژیم صهیونیستی از اهمیت بسیار بیشتری نسبت به سالهای قبل برخوردار بود.
وی گفت: با توجه به حوادثی کک در چند سال اخیر در سطح منطقه به وجود آمده است وظیفه تمام مسلمانان جهان اسلام چندین برابر شده است.
خاشی ضمن تشکر از حضور پرشکوه مردم خاش در راهپیمایی روز قدس، اذعان کرد:‌راهپیمایی روز قدس امسال مه باطلی بر حرکتهای افراطی گروهکهای تروریستی که مورد حمایت استکبار جهانی است که در کشورهای اسلامی دست به جنایت میزنند تا چهره زشتی از دین مبین اسلام را به جهانیان نشان دهند، زد و این راهپیمایی مرهمی بر زخم دیرینه فلطین مقاوم خواهد بود.
اصلاً کشوری به نام اسرائیل را به رسمیت نمیشناسیم
جانشین نیروی انتظامی شهرستان خاش به خبرنگار ما گفت: هدف از حضور در راهپیمایی روز قدس امسال این بود که به جهانیان ثابت کنیم که اصلاً کشوری به نام اسرائیل را به رسمیت نمیشناسیم.
سرگرد یوسفی با بیان اینکه گروه های تکفیری برای ایجاد نا امنی در جهان اسلام و عملی کردن اهداف رژیم صهیونیستی و آمریکا شکل گرفته است، خاطر نشان کرد: گروه داعش به نام اسلام در دنیای اسلام خشونت و خونریزی راه انداخته و مسلمانان را قربانی اهداف و نیات شوم و ننگین خود می کنند.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۰۹۲۴


ارسال