سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ,20 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۵
غلامرضا باغ شیرین خبر داد؛
اجرای طرح قاضی و پلیس مدرسه در مدارس استان
 
سرپرست اداره امنیتی و انتظامی دادگستری کل سیستان و بلوچستان از اجرای طرح قاضی و پلیس مدرسه باهمکاری آموزش و پرورش و معاونت اجتماعی پلیس همزمان بابازگشایی مدارس خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از دادمردان، نخستین نشست پیشگیری از تولید و توزیع مواد مخدر در معاونت پیشگیری از وقوع جرم سیستان و بلوچستان برگزار شد.

در این نشست رسول نامی اظهار داشت :همجواری با کشورهای مجاور به عنوان برزگترین تولیدکنندگان مواد مخدر در جهان ،کمبود فرصت های اشتغال و بنگاه های اقتصادی ،ضعف در توانمندسازیهای اجتماعی و ویژگی های محیطی و جغرافیایی مرزهای استان سیستان و بلوچستان از عوامل موثر تسهیل قاچاق و ترانزیت مواد مخدر در استان می باشد.

جانشین معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم استان اظهار داشت: طرح های ارتقاء امنیت اجتماعی ، جمع آوری خرده فروشان مواد مخدر و معتادین متجاهرباید به صورت مستمر در دستور کار قرار گیرد.

 نامی در حوزه مقابله با خرده فروشان و توزیع کنندگان شهری مواد افیونی خاطر نشان کرد: اقدامات هماهنگ و همگرا مابین دستگا ه های امنیتی ،انتظامی و اطلاعاتی با پشتوانه های قضایی را ضروری دانسته و ابراز امیدواری کرد بزودی طرح های پاکسازی پاتوق های توزیع و مصرف واد مخدر در شهرستان زاهدان بصورت طرح های مشتر ک در آینده ای نزدیک جمع آوری گردد.

در ادامه غلامرضا باغ شیرین نیز بیان داشت: خوشبختانه آمار کشفیات مواد مخدر در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته به نحو چشمگیری افزایش یافته و بیش از 51تن انواع مواد مخدر در این مدت کشف شده است.

سرپرست اداره امنیتی و انتظامی دادگستری کل استان با اشاره به آمار زندانیان زندان های استان؛خاطرنشان کرد :متاسفانه بین 70تا80درصد جرایم استان مستقیم یا با واسطه با اعتیاد و مواد مخدر در ارتباط می باشد و در حال حاضر یکی از عوامل اساسی فروپاشی بنیان خانواده, اعتیاد می باشد.

وی در ادامه افزود: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم با انجام اقداماتی همچون استفاده از سازمان های مردم نهاد و اجتماع محور و ارتقای مشارکت های مردمی درصددپیشگیری از اعتیاد و توزیع مواد مخدر می باشد.

باغ شیرین در پایان از اجرای طرح قاضی و پلیس مدرسه باهمکاری آموزش و پرورش و معاونت اجتماعی پلیس همزمان بابازگشایی مدارس خبر داد.
انتهای پیام/4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۱۵۹۶
مرجع : دادمردان


ارسال