جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۴
استاندار سیستان و بلوچستان؛
حاشیه نشینی معضلات اجتماعی و فرهنگی زیادی به همراه دارد/ یک پنجم جمعیت استان را حاشیه نشینان تشکیل می دهند
 
علی اوسط هاشمی گفت: حاشیه نشینی معضلات اجتماعی و فرهنگی زیادی به همراه دارد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از چهاربهاران، کارگروه ستاد بازآفرینی و حاشیه نشینی با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، معاونین وزارت راه و شهرسازی، معاونان استاندار و شماری از مدیران کل دستگاههای اجرایی استان در چابهار برگزار شد.
علی اوسط هاشمی در این کارگروه با اشاره بر اینکه بحث تصرف اراضی در تمامی نقاط کشور اظهار کرد: معضل حاشیه نشینی بعنوان یک معظل شهری و روستایی شناخته شده است.
وی با اشاره به نگاه کلان دولت و نظام و وبویژه مقام معظم رهبری به شهرستان چابهار رشد حاشینه نشینی در این حوزه را بسیار نگران کننده دانست و افزود: با توجه به تغییراتی که در سطح زندگی حاصل می شود و اجبارهایی که با دقت به آنها ننگریم و برآورد درستی از هزینه های شهری آینده نداشته باشیم این موضوع در بخش های مختلف می تواند وسعت گیرد.
هاشمی بیان کرد:با این وجود مشکلات به شکل جدی و عمیق هستند و باید نگاهمان را در سطح جامع و حق انسانی وسعت دهیم و و منطبق با حق تطبیق کنیم و روش های پیشگیرانه و آینده نگرانه را در کار داشته باشیم.
استاندار با اشاره به تشکیل میز حاشینه نشینی در سطح استان، خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک پنجم جمعیت استان را حاشیه نشینان تشکیل می دهند که با حداقل امکانات در این سکونتگاه زندگی می کنند و با آغاز فعالیت این میز خدمت در استان کارهای مطالعاتی بزرگ و جامعی در حوزه های مختلف نیز انجام شود.
مدیر کل راه و شهرسازی جنوب استان نیز در این کارگروه گفت: در خصوص حاشینه نشینی و رفع تصرفات در سطح جنوب استان اقدام های خوبی صورت گرفته و تا کنون در سه سال گذشته ۸۰۰ هکتار زمین در شهرستان چابهار رفع تصرف شده است.
ایوب کرد با اشاره به آغاز کار مطالعاتی بزرگراه بندرعباس- چابهار و گواتر تصریح کرد: با اجرایی شدن این پروژه آهنگ رشد و توسعه منطقه سرعت تصاعدی خواهد یافت.
موهبتی فرماندار ویژه چابهار معظل حاشیه نشینی در چابهار را خیلی نگران کننده عنوان کرد و افزود: در حال حاضر جمعیتی بالغ بر چهل هزار نفر در این شهرستان بصورت حاشیه نشینی در برخی از نقاط حاشیه شهر اسکان گرفته اند که این خود تهیه زیر ساخت اب و برق و سایر خدمات را در این شهر دچار مشکل نموده است.
وی همچنین خواستار تشکیل ستاد مدیریت اسکان جمعیت در این شهرستان شد و از تمامی دوایر مربوطه در سطح شهرستان و استان و حتی ملی خواست با توجه سنگین بودن حجم کار با فاز بندی های مشخص شده نسبت به کاهش و رفع معظل حاشیه نشینین در این شهرستان تمام اهتمام خویش را بکار گیرند.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۱۸۶۶


ارسال