چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ,25 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۹
با ورزش، بطور طبیعی قد خود را بلند کنید
 
اگر هنوز 20 سالتان نشده و از کوتاهی قد رنج می‌برید ما طبیعی‌ترین راه را به شما نشان می‌دهیم.
به گزارش سرویس ورزشی عصر هامون، اگر هنوز 20 سالتان نشده و از کوتاهی قد رنج می‌برید ما طبیعی‌ترین راه را به شما نشان می‌دهیم، چند نوع ورزش که به افزایش قد شما کمک می‌کند:
 
شنا
 
به غیر از مزایایی دیگر شنا که همه ما به ان آگاه هستیم، شنا کردن به بلند شدن قد هم کمک می‌کند شنایی که به طور مشخص مد نظر ماست، شنای پروانه است چرا که این نوع از شنا بیشتر کشش را در بدن ایجاد می‌کند. پس اگر فقط با انواع عمومی شنا آشنا هستید، بهتر است شنای پروانه را نیز یاد بگیرید.
 
تمرینات کششی
 
تمرینات کششی نه تنها برای سلامتی شما مفیدند، بلکه برای به دست آوردن استیل بدنی خوب و البته بلندتر شدن قدتان هم خوب است. نه تنها وقتی تمرینات کششی انجام می‌دهید قدتان بلندتر خواهد شد، بلکه عضلات بدنتان نیز سفت و در هم تنیده خواهد شد.
 
ضربات پا
 
بله شما می‌توانید با ضربات پا، قدتان را بلندتر کنید! شاید بخواهید کیک بوکس تمرین کنید، شاید هم ترجیح دهید با پاهایتان لگد بزنید.
 
وضعیتی را رانتان هنگام لگد زدن پیدا می کند، با توجه به کششی که در عضلات ران و استخوان پاهایتان ایجاد می‌شود قدتان می‌تواند چند سانتی متری بلندتر شود.
 
دوچرخه سواری
 
این ورزش هم به دلیل این که به ترشح هورمون‌های رشد به داخل خون کمک می‌کند، می‌تواند در بلندتر شدن قد شما موثر باشد! در واقع این هورمون‌ها هستند که عامل اصلی رشد و تکثیر سلولی به حساب می‌آیند مشابه موارد قبلی دوچرخه سواری باعث خواهد شد تا عضلات و استخون‌های شما کشیده تر شوند، مخصوصا عضلات و استخوان‌های پاهایتان.
 
بسیار خوب، اگر هنوز استخوان هایتان نرمی دارند، به این معنی که اگر حداکثر در اوایل 20 سالگی هستید، فعالیت‌هایی  که گفته می‌شوند می‌توانید استیل بدنی و قدتان را بهبود ببخشید، علاوه بر آن تناسب اندام و سلامتی جسمی برتری نیز به دست خواهید آورد به فکر باشید.
 
اما نکته‌ای که می‌ماند این است که خیلی موسسات تبلیغاتی ممکن است برای معرفی موسسه خود قرص‌هایی را تبلیغ کنند که با خوردن آنها افزایش قد پیدا خواهید کرد، اما فریب آنها را نخورید و برای موفقیت در هدف خود که افزایش قد است از راه طبیعی آن که همان ورزش کردن است، وارد شوید.
 
گزارش از احمدرضا گلرخ
 
انتهای پیام/8399
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۴۰۸۴
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال