شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۶
پیام تسلیت جمعی از مسئولان سیستان و بلوچستان در پی در گذشت زوار بیت الله الحرام؛
عربستان باید تمهیدات امنیتی لازم را برای مناسک حج انجام دهد/ حادثه‌ منا ضعف مدیریتی دولت عربستان بود
 
در پی کشتار تعداد زیادی از زوار بیت الله الحرام جمعی از مسئولان سیستان و بلوچستان ضمن اظهار ناراحتی از حادثه منا در مکه مکرمه به بازماندگان و خانواده های شهدا تسلیت گفتند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه، فاجعه مصیبت‌بار قربانی شدن تعداد زیادی از زوار بیت‌الله الحرام در قربانگاه منا موجب ناراحتی و عزا برای عموم مردم در سراسر دنیا شد و از آنجایی که حفظ جان و امنیت حجاج در مناسک حج، از مصادیق تعظیم شعائر الهی است، مسئولیت این حادثه تلخ را متوجه متولیان حج، دولت عربستان سعودی می کند.
از همین رو در پی حادثه ناگوار منا و جان باختن تعدادی از حجاج بیت‌الله الحرام جمعی از کارکنان و مسئولان شهرداری وقوع این فاجعه غمناک را به بازماندگان و خانواده های شهدا تسلیت گفتند.
شهردار زاهدان : عربستان باید تمهیدات امنیتی لازم را برای مناسک حج انجام دهد
شهردار زاهدان در پیامی ضمن اظهار ناراحتی از حادثه ی منا در مکه مکرمه به بازماندگان و خانواده های شهداء تسلیت گفت.
دکتر سید الحسینی با بیان اینکه حضور در سرزمین وحی و انجام شعائر دینی ایام حج از واجبات است و موجب تقرب به ذات الهی است، گفت: حادثه ی مکه به دلیل شدت و وسعت آن، قلبهای تمام مسلمانان دنیا را جریحه دار کرد و آنان را در غم و اندوه بزرگی فرو برد.
وی بر بررسی دقیق و کارشناسانه ی حادثه ی فوق از طرف دولت عربستان تاکید کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه موضوع حج یک فریضه ی بزرگ الهی است و هر ساله میلیونها نفر از تمام کشورهای اسلامی در آن شرکت می کنند باید مدیریت حج در کشور عربستان تمهیدات لازم را برای برگزاری صحیح و بدون حادثه ی مناسک حج انجام دهد تا بار دیگر شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم.
مدیر امور بانوان شهرداری زاهدان: حادثه‌ منا ضعف مدیریتی دولت عربستان بود
مدیر امور بانوان شهرداری زاهدان ضمن تسلیت به حجاج و زائران خانه‌ی خدا گفت: حادثه‌ی منا ضعف مدیریتی دولت عربستان بود و هر چه سریع‌تر باید علت این حادثه مشخص شود.
نوشین حسابی مقدم افزود: دولت عربستان باید پاسخی صریح در این مورد داشته باشد.
وی ادامه داد: هنوز تکلیف حجاج ایرانی که بعد از فاجعه‌ی بزرگ رمی جمرات به کاروان خود مراجعه نکردند مشخص نشده و این بلاتکلیفی خانواده‌های ایرانی درد آور است.
مدیر امور بانوان شهرداری شرکت در مراسم حج را واجب دانست و افزود: حج برای ما مسلمانان واجب است و هر کس که استطاعت مالی داشته باشد باید در این مراسم شرکت کند.
وی ادامه داد: مراسم حج هر سال برگزار می‌شود و تمامی مسلمانان از سراسر دنیا برای زیارت خانه‌ی خدا به مکه می‌روند و این می‌طلبد که با برنامه‌ریزی و مدیریتی قوی، این حجاج برای انجام مناسک هدایت شوند.
حسابی مقدم اضافه کرد: این اتفاق بی‌تدبیری دولت عربستان را نشان می‌دهد و دولت ریاض باید هر چه سریع‌تر در مورد حجاج مفقود شده مراسم منا بلافاصله اقدام کند.
وی بار دیگر کشته شدن دوهزار مسلمان را در حادثه‌ی منا به خانواده‌های حجاج و مردم ایران اسلامی و سایر مسلمانان جهان تسلیت گفت و برای تمامی این شهدا طلب مغفرت، برای بازماندگانشان صبر و برای مجروحین این حادثه آرزوی سلامتی کرد.
لازم به ذکر است که در پی وقوع حادثه منا در مکه مکرمه بنرهایی در میدان ها و خیابان های شهر زاهدان توسط شهرداری این شهرستان نصب شده است که این حادثه غم انگیز را به عموم مردم تسلیت گفته است.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۵۲۴۳
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال