پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
1
Share/Save/Bookmark
۰
شهید حاج حسن تبالیده با اقدامات مثبت خود، قربانی و شهید راه تامین امنیت و تلاش برای شناسایی اشرار در منطقه شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از چهاربهاران، عصر روز چهار شنبه پانزدهم مهرماه حوالی ساعت ۱۶:۳۰ شهید حسن تبالیده معروف به حسن هوت فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید چراغ مکان سپاه شهرستان چابهار به همراه بسیجیان سلیم بلف و محمد خدمتی در جاده مواصلاتی چابهار به راسک محدوده روستای گبولانی نرسیده به روستای نیلنت از توبع بخش نگور شهرستان چابهار در حال بازگشت از ماموریت بودند که در کمین اشرار مسلح افتادند و شهید تبالیده به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
در این حادثه اشرار با کمین در جاده پس از تیراندازی مستقیم به شهید تبالیده وی را دم به شهادت رساندند و همراهان وی نیز مجروح و زخمی شدند که بلافاصله به بیمارستان امام علی (ع) چابهار اعزام و تحت درمان قرار گرفته اند ووضعیت آنها رو به بهبودی است؛ پس از تیراندازی، اشرار از محل متواری شدند .
عوامل اصلی ترور شهید تبالیده شناسایی شدند
فرمانده سپاه چابهار در گفت و گوی با خبرنگار چهاربهاران، از شناسایی عاملان ترور خبر داد و اظهار کرد: بلافاصله پس از این حادثه کار برای شناسایی اشرار آغاز و تا شناسایی عاملان اصلی ادامه دارد.
علی کوهستانی افزود: نفرات اصلی شرکت کننده در این ترور شناسایی شده اند وهمرزمان شهید با قاطعیت پیگیر دستگیری ومجازات عاملان شهادت این بسیجی دلاور هستند.
وی بیان کرد: اشرار منطقه که از فعالتیهای شهید به ستوه آمده بودند نتوانستند خدمات این بزرگمرد را تحمل کنند وناجوانمردانه با کمین در جاده وی را شهید وهم قطارانش را مجروح کردند.
کوهستانی تصریح کرد: شهید پس از فعالیتهای بسیار زیاد درتامین امنیت منطقه که از خود نشان داد به فرماندهی پایگاه مقاومت بسیج شهید چراغ مکان نائل شد وی با تعامل بسیار زیاد با معتمدین و ریش سفیدان و ایجاد وحدت رویه در بین مردم مورد بغض وکینه معاندین و اشرار مسلح قرار گرفت.
فرمانده سپاه از تبالیده به عنوان بسیجی جسور، مخلص و بی ادعا نام برد و خاطرنشان کرد: به هلاکت رسیدن جمعی از اشرار منطقه به سبب فعالیتهای شهید تبالیده باعث شد تا اشرار بارها فرمانده پایگاه بسیج راتهدید کنند ودر نتیجه شهادت نصیب بزرگمردی شد که خالصانه در جهت تامین امنیت پایدار در منطقه گام بر می داشت.
شهامت و جسور بودن شهید تبالیده زبان زد خاص وعام بود
یکی از همرزمان شهید درباره خصوصیات اخلاقی شهید به خبرنگار ما می گوید: شهامت و جسور بودن شهید تبالیده زبان زد خاص وعام بود وگاها به او می گفتیم شما با این اقداماتتان بزودی به شهادت می رسید وپاسخ شهید مبنی برآمادگی کامل برای شهادت هنوز در گوشم می پیچد.
محمد پاهنگ از بسیجیان حوزه ثارالله بیان کرد: رزمایشات و برنامه های بسیج بخصوص برنامه های رزم جایی بود که شهید توانایی های منحصر به فردی را از خود به نمایش می گذاشت و برای همه ما شهید حسن تبالیده الگوی نظم و اطاعت تشکیلاتی و داشتن شهامت در رزم بود.
به گزارش چهاربهاران، شهید حسن تبالیده در سال ۱۳۵۸در شهرستان چابهار به دنیا آمد و از جمله فعالیت‌های این بزرگمرد می توان به فرماندهی پایگاه مقاومت بسیج، حضور در کلاسهای صالحین در پایگاه‌های بسیج اعم از مساجد وحوزه های مقاومت بسیج به همراه بسیجیان تامین امنیت و شرکت در مراسمات مختلف ملی و مذهبی حوزه ماموریتی خود اشاره کرد.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۵۹۹۵


ارسال