وقوع سیل در بخش ریگ ملک شهرستان میرجاوه

27 مهر 1394 ساعت 10:04

مولف : دبیر

مترجم : دبیر

با وقوع سیل شب گذشته در 3 روستای بخش ریگ ملک شهرستان میرجاوه خسارات مالی زیادی به کشاورزی ، دامداری و منازل مسکونی اهالی این منطقه وارد شده است .


 به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از  لادیز؛ شب گذشته با ادامه بارندگی ها در مرکز استان  جاری شدن سیل و روان آبها از روستا های انده و رنگرزان به سمت  بخش ریگملک صورت گرفته و 3 روستای غمداد ، 15 خرداد و روستای حاجی خالقداد به زیر آب رفتند در این حادثه بیش از 50 خانه خشتی به طور کامل تخریب شدند .خسارات مالی زیادی به کشاورزی و دامداری منطقه وارد شده است .

مردم محلی در گفتگو با خبرنگار ما بسته بودن دریچه های دیوار مرزی را عامل اصلی ورود سیل به روستا اعلام کردند و معتقد بودند که اگر در زمان مناسب  دریچه های دیوار مرزی از ماسه های روان پاکسازی می شد هیچ وقت سیلاب از مسیر خارج و سیل وارد روستا نمی شد .

غلامرضا اربابی مدیر ستاد بحران استان سیستان و بلوچستان  در گفتگو با خبر نگار ما اظهار داشت : پس از و قوع سیل بلافاصله نیروهای امدادی در محل حاضر شدند و با کمک ارگان ها و ادارات مربوطه شهرستان میرجاوه اداره راه و شهرسازی و نیروهای سپاه  و شهرداری به وسیله خودروهای راه سازی جریان آب را به مسیر مناسب هدایت کردیم .

وی افزود : نیروهای هلال احمر از شب گذشته در محل مستقر شدند و در حال حاضر مشغول به سرویس دهی به سیل زدگان هستند ، از جمله این خدمات 

توزیع و برپایی 100 عدد چادر و توزیع اقلام غذایی و پتو بین سیل زدگان بوده و رسیدگی به ساکنین مناطق سیل زده همچنان تا پایان بحران در این منطقه

ادامه خواهد داشت .
انتهای پیام/4382


کد مطلب: 76477

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/report/76477/وقوع-سیل-بخش-ریگ-ملک-شهرستان-میرجاوه

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/