سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ,7 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
بارش باران موجب طراوت و دل انگیزی هوای این شهرستان در فصل پاییز شد و همچنین سبب آبگرفتگی معابر و خیابان ها و نیز در برخی از نقاط موجب بسته شدن راه های عبوری روستای شده است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از تفتان ما، زمزمه شعر سهراب، چه لذتی ‎می‎دهد در ورای این فضای معطر به طبیعت، چترها را باید بست، زیر باران باید رفت، بارانی که ترنمش، خاطره زندگی است و هم‌رنگ دل صاف و بی‎ریای مردمی که در حوضچه اکنون، زندگی را شنا می‎کنند.
ترجمان صدای موسیقی باران در این دیار زیبا، توأم با حس زیرپوستی سرمایی‎ که آن‌چنان آزاردهنده نیست و تجربه‎‎ای به خنکای حس خیس شیطنت کودکانه در روزهای دور با طعم صدای فریاد آسمان، تابلویی از احساس شاعرانه ساکنان این دیار بارانی است.
نسیم دلنشین و پاییزی همراه با بارانی دلنواز، آرام آرام هوای شهرستان خاش را به هوای بهشتی و جانبخش تبدیل کرده است.
این شهرستان این روزها بارانی است، قرار است این باران در روزهای آینده نیز مجدداً میهمان این دیار باشد، خبری هرچند خوش برای ملکی که اصلاً تاب دوری از این رحمت الهی را ندارد و و سرما هم در این گستره نمناک باران، کم‌کم رخ‎نمایی می‎کند
بارش ملایم باران در شهرستان خاش موجب امیدواری کشاورزان برای تولید محصولات زراعی و باغی شد.
بارش باران موجب طراوت و دل انگیزی هوای این شهرستان در فصل پاییز شد و همچنین سبب آبگرفتگی معابر و خیابان ها و نیز در برخی از نقاط موجب بسته شدن راه های عبوری روستای شده است.
* بیشترین میزان بارندگی در سنیب خاش
رئیس اداره هواشناسی خاش در این خصوص در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما، اظهار کرد: بارش باران از چند روز قبل آغاز و تا شب گذشته در شهرستان خاش ادامه داشت.
ابراهیم ایرندگانی افزود: از چند روز گذشته، در شهر خاش ۲۰، روستاهای رحمان آباد کارواندر (دشت آبخوان) ۳، رحمان آباد ایرندگان ۳، دجنگ ۱۴، رحمت آباد ۴٫۵، نوک آباد ۵٫۵، ترشاب ۱۹٫۵، کوشه ۱۹، کارواندر ۱۰، بعلری ۱۱، دادکان ۸، گرنچین ۵، سنیب ۲۲، سبزگز ۵، سنگان ۷، چاه کمال ۲ و مارندگان ۷ میلی متر بارندگی گزارش شده است.
ایرندگانی خاطرنشان کرد: این سامانه با توجه به وزش باد از شب گذشته به سرعت از استان خارج شده و شاید به صوت محلی همراه با رگبار باشد.
وی احتمال بارندگی در روزهای آینده را منتفی عنوان کرد و گفت: وزش باد شدید در روزهای آینده و نیز کاهش محسوس دما در این شهرستان دور از انتظار نمی باشد.
ایرندگانی بیان کرد: برخی از نقاط شهرستان دچار آبگرفتگی معابر و روان آب شده است، که شهروندان باید از ترددهای غیرضروری خودداری کنند.
وی با اشاره به تداوم یخبندان شبانه از شهروندان خواست تا کنتورهای آب منازل خود را بپوشانند تا از یخ زدگی جلوگیری شود.
رئیس اداره هواشناسی خاش کمینه حداکثر دمای شهرستان خاش ۲۲ و حداقل دما را ۹ درجه اعلام کرد.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۸۰۹۷


ارسال