شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ,11 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
فرمانده سپاه شهرستان چابهار گفت: با مشارکت بسیج در طرح شهید شوشتری و حضور دسته های رزمی طوائف بسیجیان در قسمتی از مرزهای استان امنیت پایداری را در این مناطق توسط نیروهای بسیجی شاهد هستیم.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از چهاربهاران، سرهنگ پاسدار علی کوهستانی با تبریک فرارسیدن هفته مبارک بسیج به نمازگزاران اظهار کرد: همه افراد مومن، آزاده و حزب الهی چه در قالب بسیج حضور داشته باشند چه نداشته باشند بسیجی هستند.
سرهنگ پاسدار علی کوهستانی با اشاره به شعار محوری هفته بسیج بیان کرد: سازمان بسیج مستضعفین شعار محوری امسال این هفته را «بسیج دست قدرت خداست» نامیده است به این معنی که بسیج با تکیه بر خداوند متعال و یاری و مدد از الطاف الهی کارهای خود را در بسیج پیش می برد.
وی با تاکید مقام معظم رهبری بر لزوم حضور همه مردم و مسئولان در بسیچ تاکید کرد: حضرت آقا فرمودند هفته بسیج یک هفته مهم و یک یادبود بزرگ است هفته های زیادی را اعلام کرده ام اما این یک هفته یک امتیاز استثنایی دارد؛ چون خود بسیج استثناء و یک حادثه بی نظیر است و هفته بسیج هفته بزرگداشت این ارزش ها و این حقیقت زنده است همه طول سال برای بزرگداشت چنین ارزش هایی زیاد نیست این هفته بسیج هم تمام شد اما حقیقت بسیج زنده است و یاد و بزرگداشت او تمام نشدنی است.
فرمانده سپاه چابهار قرائت دعای پر فیض ندبه را از برنامه های اولین روز هفته بسیج عنوان کرد و گفت: امروز جمعه در اولین روز از برنامه های هفته بسیج استعانت گرفتیم از شهدای گرانقدر درجوار شهدای گرانقدر گمنام دانشگاه علوم دریایی و دعای پر فیض ندبه را در کنار این یادگاران هشت سال ایثار و مقاومت قرائت کردیم و با آرمانهای والای این عزیزان تجدید میثاق بستیم و امیدواریم شهدا در اجرای برنامه ها و انجام آنها به بسیجیان کمک کنند.
وی با اشاره به برنامه های هفته مبارک بسیج در شهرستان چابهار بیان کرد: برنامه های مختلفی درسطح سپاه شهرستان در طول سال گذشته برنامه ریزی شد است، در حوزه تهدیدات نیمه سخت مشارکت بسیج در امنیت با اجرای طرح شهید شوشتری در سطح استان دسته های رزمی طوائف بسیجیان فعال شده اند و قسمتی از مرزاستان دست نیروهای بسیجی است، بخشی از نیروهای دسته رزمی درروستاها مستقر هستند که با وجود این بسیجیان الحمدالله از امنیت خوبی برخوردار هستیم.
سرهنگ کوهستانی با اشاره به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین جوانان گفت: برای انتقال مفاهیم فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های سوم و چهارم انقلاب باید تلاش وافری کرد به همین منظور برگزاری یادواره شهدا برنامه محوری ما خواهد بود.
ویاز دیگر برنامه های مهم سپاه در شهرستان در خصوص اقتصاد مقاومتی و رفع محرومیت زدایی عنوان کرد و افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی از اهداف کلیدی بسیج در حوزه اقتصادی کشور است و پروژه ساخت گلخانه و پرورش مرغ و دام محلی، اردو های طرح هجرت دانش آموزی، اردوهای جهادی برای روستاهای محروم و ساخت مسکن است.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۸۴۵۲


ارسال