دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ,30 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۴
به بهانه نجات جان یک کودک از شعله های آتش توسط عبدالغفور امیری:
اعطای نشان سیمرغ ایثار به جوان فداکار نیکشهری/ از فداکاری جوان سیستانی غرق شده تا از خودگذشتگی جوان نیکشهری
 
جوان فداکار نیکشهری که در حادثه آتش سوزی ناشی از تصادف دختر بچه ای را از میان شعله های آتش نجات داده بود نشان سیمرغ ایثار در یافت کرد.
به گزارش عصرهامون به گزارش چهاربهاران، هر جامعه و مملکتی امنیت و آسایش خود را مدیون انسانهایی می داند که در این راه با از خودگذشتگی و ایثار از خواسته های درونی خود دست کشیده و رفاه و آسایش وامنیت مردم را بر خود ترجیح دادند.
کلمه ایثار و گذشت جزئی از فرهنگ ایرانی و اسلامی ماست و گاه به گاه در میان اخبار گوشه و کنار ایران زمین شاهد جلوه های زیبایی از ایار و از خودگذشتگی هستیم و در این میان استان سیستان و بلوچستان بدلیل حفظ بافت اصیل فرهنگی و اعتقادی خویش جایگاه ویژه ای دارد.
گنگوزهی معلم فداکاری که نامش در خاطره ها و یادها خواهد ماند و اگر چند ورق از تاریخ ایثار این دیار به عقب باز گردیم این استان شاهد چهره و نامهای فداکار بسیاری است از شهید مسلم کیخا در حادثه تروریستی بلوار ثارالله  گرفته تا شهید گلدوی در جاده تروریستی مسجد جامع زاهدان و شهید حامد بزی در حادثه مسجد امام حسین(ع) چابهار را نیز خواهیم یافت.
این اشخاص تاثیرگذارترین افراد هر جامعه برای زنده نگه داشتن فرهنگ فداکاری وایثار هستند؛ بخصوص در استان سیستان و بلوچستان فارغ از قومیت و نژاد فارس و بلوچ این دیار شاهد بزرگترین و زیباترین جلوه های ایثار و گذشت بوده است.
میزبانی این استان از مقام ولایت در ایام تبعید فرصتی بود تا معظم اله شناخت بسیار نزدیکی با فرهنگ این مردمان دیار تفتیده پیدا کنند و بارها از ویژگیهای منحصر به فرد این مردمان سخن بر زمان می آورند.
میر حسینی ها در سیستان و حمل و دادشاه در بلوچستان و بسیاری از شخصیتهای برجسته ملی و مذهبی این استان بزرگترین نقش را در زمان خود در پیشرفت و ترقی ایران داشته و در نهایت جان خود را در این راه فدا نمودند.
در شرایط سخت و بحرانی است که انسان مفهوم واقعی خود را می یابد جهانتیغ جوان سیستانی که شاهد غرق شدن دوستان خود در چاه نیمه بود و امیری در سانحه آتش سوزی ناشی از تصادف در نجات جان کودک گرفتار در میان شعله های آتش نمونه بارزی از این صفت بسیار پسندیده است که انسان تنها خود را نبیند و فقط به خواسته های خود فکر نکند، برای دیگران ارزش قایل شود و به خواسته های آنها بهاء دهد بزرگواری است و آنجا به خاطر
دیگری تمایلات خود را زیر پا بگذارد، گذشت و فداکاری است.
بخشداری مرکزی نیکشهر از مردی تجلیل کرد که جنسش از ایثار بود در روزگاری که گذشتن از خویشتن به افسانه تبدیل شده است نشان سیمرغ ایثار از سوی بخشدار جوان مرکزی نیکشهر به عبدالغفور امیری اهدا شد.
بخشدار مرکزی نیکشهر با جمعی از فعالان فرهنگی، اجتماعی و معتمدین محلی و خبرنگاران رسانه های جمعی به منزل عبدالغفور امیری رفتند تا به پاس اقدام شایسته این مرد ایثارگر و فداکار در نجات جان دختر بچه ای از میان شعله های آتش؛ سیمرغ ایثار را به وی اهداء کنند.
محمد بلوچ زهی هدف ازاین نشست و تجلیل را تقویت نوع نگاه انسانی در جامعه و نهادینه شدن فرهنگ فداکاری وایثارکه جوامع انسانی بیش از هر دوره وزمان به ان نیازمند است و به پاس اقدام انسانی و نیکوکارانه شهروند نیکشهری که جان دوباره بخشیدان نازنین طفل معصوم راکه گرفتار در شعله وشراره های خشمگین اتش سوانح رانندگی بود، عنوان کردند.
در این نشست عبدالغفورامیری به بیان جزئیات حادثه شب سانحه پرداخت و نجات یک انسان وهمنوع خویش رایک وظیفه انسانی دانستند.
بخشدار مرکزی خواست که با توجه به پرتردد بودن جاده ترانزیتی محور ایرانشهر، نیکشهر، چابهار درزمینه دوبانده کردن این محور مطالبه و خواست مردم را به سمع و نظر استاندار و مقامات مسئول و همچنین اداره کل راه، مسکن و شهرسازی برسانند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۳۴۲


ارسال