سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ,16 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۳
مدیر کل شیلات استان سیستان وبلوچستان:
استخراج ذخایر غنی دریا می تواند جایگزینی برای درآمد های نفتی باشد
 
مدیر کل شیلات استان سیستان وبلوچستان گفت: دریا منبع عظیمی است که می توان با استخراج ذخایر آن ضمن صادرات به عنوان جایگزینی برای نفت به ان نگریست.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران، مهندس هدایت الله میرمرادزهی در جلسه تودیع و معارفه؛ با اشاره به تامین معیشت مردم از دریا و ضرورت استفاده از تکنولوژی در این حوزه اظهار کرد: دریا منابعی بزرگ و عظیمی است و اکثر مردم سواحل جنوب ما از راه دریا ارتزاق معاش می کنند؛ از این رو باید با استفاده از تکنولوژی های به روز دنیا برداشت و ارز اوری بهتری حاصل کرد.
وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت دریا جهت درآمدهای ارزی بیان کرد: ظرفیتهای موجود در بستر دریا متمایز از جاهای دیگر است و بهترین منابع را برای صادرات وارز آوری بیشتر در اختیار داریم.
میرمرادزهی با تاکید بر بهبود وضعیت معیشتی صیادان خاطر نشان کرد: می توانیم با برنامه ریزی صحیح موقعیت بسیار خوبی را برای مردم فراهم کنیم و رسالت خود را در بهبود وضعیت معاش مردم بخوبی انجام دهیم.
مدیر کل شیلات استان سیستان وبلوچستان افزایش صادرات فرآورده های دریایی را از برنامه های دیگر اداره کل شیلات نام برد و تصریح کرد: با افزایش تولید و بهبود نحوه برداشت از ذخایر و بسترهای موجود می توانیم ضمن صادرات وارزآوری برای کشور بتوانیم از این حوزه به عنوان جایگزینی برای تولید و صادرات نفت استفاده کنیم.
مدیر کل شیلات استان در پایان از برنامه ریزی برای  توسعه و تکثیر محصولات ابزی، به روز کردن بنادر و اسکله ها و پرورش ماهی در قفس در شهرستان چابهار خبر داد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۶۴۸


ارسال