جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ ,3 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۲
گزارشی از سختی های شیرین شغل پردردسر زوج جوان؛
دیدارمتفاوت مرد خبرنگار از همسرش با روزنامه/ کسی برای خبرنگاران دل نمی‌سوزاند
 
در کنار تمامی سختی های زندگی خبرنگاری یکی از بهترین خاطرات و شاید متفاوت ترین نحوه دیدار ما با هم این است که همسرم هر روز با یک روزنامه به دیدنم می آید.
به گزارش عصرهامون به نقل از زاهدانه، هفدهم مرداد ماه سال 1377بود که محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید. از آن زمان به بعد بود که توسط شورای فرهنگ عمومی هر سال این روز به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری شد.
حرفه ای که علی رغم شیرینی و دنیای پرهیجانی که دارد استرس زا بوده و از این باب لقب سخت ترین شغل و دهمین شغل پر استرس زا را بخود اختصاص داده است؛ این مهم به جهت آن است که مردم بدون اینکه بدانند چه زحمتی برای تولید اخبار و گزارش می شود به راحتی در زمان کوتاهی صفحات یک روزنامه را ورق زده یا یک سایت خبری را دیده و اخبار آن را رصد می ‌کنند.
رصد اخباری که گاها برای رسیدن به جواب قانع کننده در خصوص رفع مطالبات مردم از سوی مسئولین، خبرنگار را با در بسته مواجه می کند؛ هرچند خبرنگاران چشمان تیزبینی دارند تا جایی که برخی سیاست‌مداران و مسئولان از تیزبینی این چشم‌ها ترسیده و از مواجه شدن با آن واهمه دارند، اما برخی از همین مسئولان و سیاستمداران فراموش می‌کنند با قلم همین خبرنگاران کیمیا می‌شوند.
علی ای حال با تمامی پستی و بلندی های این حیطه خبرنگار زاهدانه به مناسبت هفدهم مردادماه روزخبرنگار اقدام به تهیه گزارشی از تلخ و شیرینی های زندگی خود و همسرش پوریا جهانتیغی کرده که در ادامه جزئیات آن را می خوانید.
نجمه خسروپرست«مدیرمسئول پایگاه خبری زاهدانه» هستم که کارخبری را با فعالیت در روزنامه خراسان ویژه سیستان وبلوچستان آغاز کردم، در مدت فعالیتی که در این رسانه داشتم با همسرم آشنا و پس از دو سال ازدواج کردیم.
باید بگویم زندگی دو زوج خبرنگار در کنار یکدیگر تفاوت های زیادی با سایرین دارد از آنجایی که من و همسرم هر دو در عرصه خبرنگاری فعالیت می کنیم زمان کمی برای باهم بودن داریم چرا که ساعت کاریمان با یکدیگرهمخوانی ندارد بگونه ای که روزها و ساعاتی که همسرم مشغول بکار است من در خانه هستم و یا بالعکس.
از اینرو عرصه خبر تاثیری زیادی در زندگی مشترک ما گذاشته بگونه ای که تمام دغدغه زندگی ما اخبار شده آن هم به این دلیل که دنیای خبر دنیایی پر ازهیجان، استرس و التهاب است و از طرفی چون در طی شبانه روز کمتر از 6 ساعت درکنار هم هستیم به همین دلیل بیشترین صحبت بین ما در مورد اخبار و حوادث رخ داده طی روز است.
هرچند هیچ وقت کنار یکدیگر نیستیم یا هر زمان که برنامه ریزی می کنیم نقش برآب می شود اما دغدغه کار و نگرانی من از عدم بروز رسانی سایت در روزهای مرخصی یا لحظاتی که به میهمانی می رویم یک مشکل اساسی است که مدام با آن دست و پنجه نرم می کنم.
توصیه من به افرادی که شغل مشترک داشته و قصد ازدواج دارند این است که روحیه بالا داشته باشند و ضعف را از خود دور کنند؛ خبرنگاری کاری سراسر سختی است چراکه ساعت کاری مشخصی ندارد ممکن است گاهی اوقات بعضی جلسات شب برگزار شوند که باید برای انعکاس دادن آن به مردم در آن جلسه حضور داشته باشیم و یا گاهی اوقات برای مصاحبه با بعضی از مسئولین به مشکل بر می خوریم که اگر قدری نگاه ها به این حوزه عادلانه تر باشد تا حدودی از التهاب و استرس کاری هم کاسته می شود البته ناگفته نماند علی رغم اینکه بعضی از مدیران و مسئولان برای خبرنگاران دل نمی‌سوزانند و دغدغه اطلاع‌رسانی ندارند اما عده ای هم هستند که همکاری بسیار خوبی با اصحاب رسانه دارند؛ از اینرو داشتن روحیه بالا و خستگی ناپذیر بودن هر دو طرف ویژگی بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
در کنار تمامی سختی ها یکی از بهترین خاطرات و شاید متفاوت ترین نحوه دیدار ما با هم این است که همسرم هر روز با یک روزنامه به دیدنم می آید که این کار خاطره شیرینی برایم است از طرفی نیز نگاه اطرافیان هنگامی که برای تهیه خبر یا پوشش جلسه ای می رویم بسیار جالب است برای همه این سوال پیش می آید که چرا ما در کناریکدیگر هستیم یا برای پیاده کردن خبر از روی ضبط به یکدیگر کمک می کنیم. با این حال از زندگی در کنار هم بسیار راضی هستیم و خدارا سپاسگزاریم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۷۰۶۶
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال