پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ,9 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
یک کار آفرین گفت: با راه اندازی مرکز پرورش بلدرچین توانستم برای 3نفر به طور مستقیم ایجاد اشتغال کنم.
به گزارش عصر هامون، رهبر معظم انقلاب اسلامی چند سال است که تاکیدات فراوانی بر ورود به عرصه های اقتصاد مقاومتی در کشور دارد و به این منظور نامگذاری برخی از سالها را به این نام، نامگذاری کرده است.
براساس بررسی های انجام شده ورود به عرصه های اقتصاد مقاومتی راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور است و می تواند بخش عمده ای از مشکل بیکاری و بخشی از ناهنجاری های اجتماعی را رفع کند که در این راستا باید مسئولان مربوطه در کنار کارآفرینان قرار گرفته و از آنان در این راستا حمایت کنند.
یکی از این عرصه ها، پرورش بلدرچین است که می توان این کار را حتی در پشت بام منزل نیز انجام داد و در کمترین مکان بیشترین بهره را برد.
طاهری یک جوان زاهدانی است که با بهره گیری از تسهیلات 10میلیون تومانی قرض الحسنه بسیج سازندگی، به این عرصه ورود پیدا کند و هر 30تا45روز، دو هزار بلدرچین بالغ را به بازار مصرف زاهدان عرضه کند.
وی در گفت و گو با خبرنگار عصر هامون افزود: با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی که از تاکیدات مقام معظم رهبری بوده و در راستای تامین معیشت خانواده، از دو سال گذشته وارد عرصه پرورش بلدرچین شده ام.
این کارآفرین جوان در ادامه به بیان برخی از مشکلات خود پرداخت و گفت: نبود بازار فروش، کمبود سوخت، نبود مرکز بسته بندی و کمبود حمایت مسئولان از عمده مشکات بنده در این عرصه است.
وی با اشاره به بالا بودن نرخ بیکاری در استان خطاب به جوانان جویای کار گفت: با ورود به عرصه اقتصاد مقاومتی می توانند معیشت خانواده خود را تامین و برای چند نفر دیگر نیز ایجاد اشتغال کنند.
مسئول بسیج سازندگی استان نیز در این راستا به خبرنگار ما گفت: بسیج سازندگی از زمان تاسیس، فرش قرمزی برای کارآفرینان و افراد جویای کار پهن کرده است و افراد می توانند با مراجعه به دفاتر و نمایندگی های بسیج سازندگی در هر شهر و شهرستان، از این خدمات بهره مند شوند.
سرهنگ علی اکبر جعفری افزود: براساس طرح پیشنهادی افراد تسهیلات از 100میلیون ریال به بالا تسهیلات قرض الحسنه داده می شود و درکنار این موضوع، کار مشاوره، خرید بخشی از محصول تولیدی، کمک در پیدا کردن بازار فروش، ارائه آموزش و دیگر خدمات مرتبط نی از دیگر اقدامات این نهاد می باشد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۳۰۸۹


ارسال