جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ,22 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۷
در گفت و گو با عصرهامون:
شور و شوق رای اولی ها برای نخستین مشارکت سیاسی/ تحقق وعده ها دغدغه رای اولی های سیستان و بلوچستان
 
تعدادی از رای اولی ها با اشاره به اینکه برای حضور در پای صندوق های رای لحظه شماری می کنند، بیان کردند: با حضور در صحنه انتخابات و انتخاب فرد اصلح چشم بدخواهان نظام را با انگشت جوهری خود کور خواهیم کرد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصرهامون، شور و شوقی که برای عکس دار کردن شناسنامه و حضور در انتخابات و دادن اولین رای دارند غیرقابل وصف است. طبق آمار ارائه شده قرار است امسال یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر رای اولی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران و پنجمین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت کنند که در این میان سهم سیستان وبلوچستان 77 هزار رای اولی خواهد بود.

علی ای حال در این روزها که ساعت ها و ثانیه ها برای کاندیداها اهمیت زیادی دارد و شمارش معکوس برای حضور حداکثری مردم در روز جمعه 29 اردیبهشت ماه آغاز شده است هرکس به شیوه ای سعی دارد آرای مردم را به سمت خود جذب کند یکی با عکس های خاص و در سایزهای متفاوت و یکی دیگر با وعده هایی که مطرح می کند. اما در این میان رای اولی ها هم نظراتی داشتند از انگشت جوهری برای حضور در شعب اخذ رای گرفته تا انتظاراتی که از رئیس جمهور منتخب دارند.
میلاد یکی از رای اولی ها در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار داشت: خیلی احساس خوشحالی می کنم که قرار است برای اولین بار در تصمیمات کشور سهمی مهم داشته باشم.
 
وی با اشاره به رصد کردن برنامه و اهداف کاندیداها و انتخاب یک نامزد اصلح از میان 6نفر گفت: قطعا به کاندیدی رای می دهم که به خواسته های من نزدیک تر باشد برهمین اساس از آنجایی که حضور رای اولی ها در سرنوشت کشور بسیار اثرگذار است افراد باید هوشمندانه اقدام به انتخاب فرد اصلح کنند.

وی با بیان اینکه همه باید در 29 اردیبهشت ماه پای صندوق های رای حضور داشته باشند، افزود: این حضور دشمن را بیشتر از همیشه ناامید و نگران خواهد کرد.
اسماء از رای اولی ها با بیان اینکه اولویت کار رئیس جمهور آینده رفع مشکلات جوانان بالاخص بیکاری باشد، گفت: این اقدام باعث انگیزه بیشتر در جوانان می شود.
 
سارا شهرکی دیگر شهروند رای اولی با بیان اینکه دشمن درصدد است مردم را از حضور در پای صندوق های رای دور و جو آرام و سالم انتخاباتی را ناسالم جلوه دهد، گفت: به عنوان یک رای اولی با انتخابی هوشمند روز جمعه پای صندوق های حضور پیدا می کنم و انگشت جوهری خود را به سمت دشمن نشانه خواهم گرفت تا بداند جوانان این مرز و بوم پای اعتقادات و اصول نظام و انقلاب خود ایستاده و کناره گیری نخواهند رفت.

وی تصریح کرد: وظیفه همه ما این است که به عنوان یک ایرانی با حضور در پای صندوق های رای دشمن را مایوس و از کشورمان دفاع کرده و پشت ولایت فقیه را خالی نکنیم.
لیلا باقری دیگر شهروند رای اولی با بیان اینکه در انتخابات سرنوشت چهار سال کشور رقم می خورد، ادامه داد: باید فردی رئیس جمهور شود که درد مردم را درک و وضع معیشتی و اقتصادی مردم را بهبود و به اشتغالزایی جوانان اهمیت دهد.

مهرداد نیز در ادامه خاطر نشان کرد: به عنوان یک رای اولی برای حضور در پای صندوق های رای در روز جمعه لحظه شماری می کنم زیرا قرار است سهمی در ساختن آینده کشور داشته باشم.
 
وی با اشاره به اینکه نتیجه انتخابات ایران برای تمام دنیا مهم است، تصریح کرد: به عنوان یک رای اولی از اینکه امسال برای کشورم تصمیم خواهم گرفت بسیار خوشحالم زیرا برای انتخاب رئیس جمهور آینده کشورم تمام جوانب را مد نظر قرار داده و فردی را انتخاب می کنم که مشکلات فعلی کشور را بهبود بخشد.
حسین یکی دیگر از رای اولی ها گفت: اینکه برای اولین بار می خواهم در انتخابات شرکت کنم خیلی خوشحالم چون من هم سهمی در کشورم خواهم داشت و می توانم کسی را انتخاب کنم و رای من سهمی در آینده کشور دارد.

وی با بیان اینکه مردم می توانند با انتخاب خوب مملکت را ساخته و آباد کنند، از رئیس جمهور آینده خواست به وعده های خود عمل کرده و مملکت را از فساد نجات دهد.
حسین رای خود را عامل کوری چشم دشمنان دانست و افزود:  باید پای صندوق های رای حضور پیدا کنیم و مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی بزنیم.
حمید یکی دیگر از رای اولی ها با بیان اینکه خوشحالم که می توانم برای اولین بار رای دهم، افزود: حضور ما در انتخابات می تواند جواب محکمی به یاوه گویان بدهد.
وی گفت: از رئیس جمهور آینده می خواهم بیکاری ها و تورم  را از بین برده و اقتصاد را رونق دهد.
علی رای اولی زاهدان بیان کرد: از اینکه برای اولین بار می توانم در انتخاب شرکت کنم خوشحال هستم و حضور ما رای اولی ها مشت محکمی به دهان استکبار خواهد بود.
وی گفت: برای اولین بار است که قرار است رای دهم لذا از رئیس جمهور آینده می خواهم به تمام وعده هایی که داده عمل کند. 

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۵۱۰


ارسال