سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۱
بیمارستان امام علی (ع) چابهار فاقد امکانات کافی درمانی
 
عدم استقرار پزشک کافی در اورژانس با توجه به حجم زیاد مراجعه کننده و عدم تفکیک جراحی زنان و تازه زاها باعث نارضایتی مردم شده است.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران، بیمارستان 540 تختخوابی جنوب استان سیستان و بلوچستان برای ارتقا شاخص های بهداشتی درمانی در چابهار ساخته نشده است و زیرساخت ها و امکانات بهداشتی درمانی این شهرستان براساس رشد جمعیت نیست بطوریکه شاخص های سلامت حوزه شهرستان با استان و کشور فاصله زیادی دارد.
 باتوجه به حجم زیاد کمبودات درمانی درحوزه شهرستان و میزان زیاد مراجعه کننده به بیمارستان امام علی (ع) چابهار بسیاری از مولفه های مورد نیاز فراهم نشده است.
به طوریکه زنان تازه زا بعد از فراغت از بارداری در زایشگاه به همراه نوزاد خود به اتاقی برده می شوند که زنان تصادفی در آنجا بستری اند.
 
این رویه علاوه بر احتمال انتقال بیماری از زنان تصادفی بستری شده به کودکان باعث نارضایتی مراجعه کنندگان برای تخصیص ندادن مکان مجزا به بیماران باردارشان شده است.
 
همچنین ازدیاد بیماران در قسمت اورژانس به دلیل کمبود پزشک عمومی در ساعات پرتردد عصر و صبح باعث ترافیک بیماران و همراهانشان در سالن بیمارستان می شود که چهره ناراحت کننده ای  را بوجود می آورد.
 
لذا حوزه نظارت بر درمان باید این موارد را بیشتر مورد توجه قرار دهد تا بودجه های بدست آمده بجای خرج غیر ضروری برروی رفع مشکلات و موانع مردم صرف شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۵۰۷۱


ارسال