جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ,22 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۲
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان:
استفاده از دریای عمان برای تامین و حل بحران آب در 3 استان
 
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: آب دریای چابهار برای تامین آب شرب استان مان, خراسان رضوی و خراسان جنوبی مورد استفاده قرار می گیرد.
به گزارش عصرهامون،به نقل از چهاربهاران، اتابک جعفری در چهارمین نشست هماهنگی طرح انتقال آب دریای عمان در اداره آب چابهار گفت: طرح انتقال آب از دریای عمان با هدف تامین آب شرب ۳ استان شرقی کشور برنامه‌ریزی شده که در فاز اول اجرایی در افق ۱۴۰۷ به میزان ۲۵۰ میلیون مترمکعب توسط وزارت نیرو در حال انجام است.
وی افزود: طرح انتقال آب دریای عمان می‌تواند نقشی اساسی در تامین آب شرب استان‌های شرقی کشور ایفا کند.
 
وی بیان کرد: طرح انتقال آب از دریای عمان با هدف تامین آب شرب 3 استان شرقی کشور برنامه‌ریزی شده که در فاز اول اجرایی در افق 1407 به میزان 250 میلیون مترمکعب و در افق 1420 به میزان 750 میلیون مترمکعب توسط وزارت نیرو در حال انجام است.
 
مدیرعامل آب منطقه‌ای خراسان جنوبی اذعان کرد: استان ما دارای تنش و بحران‌های آبی فراوان می باشد و طرح انتقال آب از دریای عمان به این استان دارای مزایای زیادی برای ساکنین می باشد.
 
محمدحسین جعفری تشریح کرد: اعتبار اولیه طرح انتقال آب دریای عمان به شرکت تحت مسئولیتش ابلاغ شده و این پروژه بسیار سودمند و مفید در رفع مشکلات و بحران های پیش بینی نشده خواهد بود.
 
مدیران عامل شرکت‌های آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی در این نشست پیشرفت مطالعاتی طرح انتقال آب دریای عمان به استان‌های خود را بررسی کردند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۳۸۰


ارسال