جمعه ۲۹ تير ۱۳۹۷ ,20 July 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۱
گزارش عصرهامون از خیابان هایی که بوی خون می دهند؛
سلامت مردم بازیچه عرضه کنندگان غیر مجاز گوشت/ التیماتوم فرماندار زاهدان برای پلمپ واحدهای متخلف
 
فرماندار زاهدان ضمن انتقاد از سازمان میادین میوه و تره در خصوص فروش مرغ زنده در برخی از محله های زاهدان، این دستگاه را مکلف به جمع آوری مرغ فروشی های زنده کرد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصرهامون، در چشم برهم‌زدنی مرغ‌ها چند شقه می‌شوند و سر می‌خورند روی ریل وسط مغازه، بی‌کتف و بی‌گردن. این حال و روز عرضه مرغ زنده در برخی میادین و مراکز خرید در زاهدان به ویژه خیابان های کوثر، مولوی حسین بر، بازار مشترک یا بلوار کشاورز و غیره است که شما هم قطعا با چنین صحنه هایی مواجه شده ایدکه شاید از دیدن آن احساس تهوع آوری داشته باشید زیرا پس از شقه کردن مرغ، کارگری چکمه پوش درحالی اقدام به جدا کردن دل و جگر مرغ می کند که هنگام راه رفتن پوست مرغ زیر چکمه‌هایش می‌لغزد.
 

زخمی کهنه بر پیکره خیابان های کلان شهر زاهدان
به راستی که فروش مرغ زنده در برخی مراکز به صورت غیر بهداشتی یک طرف قضیه است آن طرف ماجرا فروش اجناسی است که گرچه تاریخ انقضای آنها نشان از مهلت دوماهه دیگر دارد اما باد کردن بسته بندی برخی از این اجناس نشان از فاسد شدن آن محصول به دلیل گرما دارد و جالب تر از همه اینکه اغلب این محصولات در مراکزی به فروش می رسد که فاقد مجوز و پروانه بهداشتی بوده و مسئولین نظارت کمتری بر بازدید از این مراکز دارند.
 
شهرداری و مرکز بهداشت واحدهای کسبه متخلف را شناسایی کنند
مجتبی خانجانی فرماندار زاهدان در این خصوص در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی با بیان اینکه تمامی دستگاه های متولی موظف به ارائه گزارش کار مربوطه به فرمانداری جهت شناسایی و ارجاع آن به دادستانی هستند، اظهار داشت: شهرداری و مرکز بهداشت باید در اسرع وقت، تمامی واحدهای کسبه متخلف فاقد جواز کسب را شناسایی و جهت برخورد و دستور قضایی به دادستانی معرفی کنند.
 
آب و برق واحدهای متخلف فاقد جواز کسب و پروانه بهداشت قطع شود
وی در تکمیل مطلب فوق با اشاره به اینکه دستگاه های آب و برق باید سریعا جهت قطع آب و برق واحدهای متخلف فاقد جواز کسب و پروانه بهداشت اقدام کنند، گفت: شهرداری و مرکز بهداشت باید از هر مغازه متخلف، ۲ضامن جهت پیگیری مسائل مربوط به جواز کسب و پروانه بهداشتی، دریافت کنند.
 

سازمان میادین میوه و تره نسبت به جمع آوری مرغ فروشی های زنده اقدام کنند
این مسئول در ادامه ضمن انتقاد از سازمان میادین میوه و تره در خصوص فروش مرغ زنده در برخی از محله های زاهدان به ویژه خیابان کوثر ۵، این دستگاه را مکلف کرد به سرعت نسبت به جمع آوری مرغ فروشی های زنده اقدام کنند.
 
نانوایی ها مصرف روغن در نان را کاهش دهند
خانجانی در ادامه به نانوایی ها نسبت به افزایش مصرف بی رویه روغن در نان و عدم استفاده از سبوس گندم و پخت نان جو هشدار داد و افزود: با توجه به مزایای استفاده از سبوس گندم و نان جو، نانوایی هایی که مشخص می شوند موظف هستند  ۱۰درصد از پخت نان خود را به نان سبوس دار و نان جو اختصاص دهند و تمام نانوایی ها نیز مصرف روغن در نان را کاهش دهند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۱۰۶


ارسال