دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ,18 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۳
معاون حمل ونقل سازمان منطقه آزاد چابهار:
اسکله شهید کلانتری به منطقه آزاد چابهار الحاق شود
 
معاون حمل ونقل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: پروسه الحاق اسکله شهید کلانتری به منطقه آزاد از اولویت های سازمان است و این طرح در کنارساخت انبار بزرگ کانتینری برای دپوی کالاها باعث تسهیل ترانزیت خواهد شد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران، محسن محمدی معین اظهار کرد: برای تقویت خط های منظم کشتیرانی در مسیر چابهار رایزنی هایی با شرکت ها ازجمله ترنگ دریا برای راه اندازی خط های منظم کانتینری در مسیر های چین،عمان،امارات وقطر صورت گرفته است.
وی با اشاره به آماده شدن زیرساخت های فاز اول بندر چابهار برای پهلوگیری کشتی های خط های منظم کانتینری افزود:در جهت تقویب حضور بخش خصوصی در بندر ومنطقه آزاد، هم اکنون تمام عملیات تخلیه وبارگیری کالاها به شرکت مکران پارت واگذار شده است.
معاون حمل ونقل با بیان اینکه پروسه الحاق اسکله کلانتری به منطقه آزاد از اولویت های سازمان منطقه آزاد چابهار است گفت: درجهت توسعه صادرات وترانزیت از بندر با استفاده از قوانین منطقه آزاد وهم چنین ایجاد مزیت رقابتی برای حضور سرمایه گذاران باید هرچه سریعتر قوانین منطقه آزاد به بنادر شهیدبهشتی وکلانتری چابهار تسری یابد. 
وی با اشاره به تعرفه کالاهای وارداتی وترانزیتی به چابهار و ارائه بسته های تشویقی با مشورت سازمان بنادر وتوسعه تجارت به سرمایه گذاران گفت:عدم اجرای به موقع پروژه های زیرساختی و نبود مزیت رقابتی مهم ترین تهدید های موقعیت ترانزیتی چابهار و در پی آن جلب توجه سرمایه گذاران به سایر کریدور هاست.
وی در بخش دیگری از سخنانش از بهسازی و توسعه ترمینال فرودگاه کنارک تاپایان سال خبرداد و گفت:هم اکنون از 50درصد فرودگاه نظامی کنارک برای امور ترانزیت ومسافر استفاده می شود که باتوجه به افزایش پرواز ها در مسیر چابهار ترمینال کوچک وبدون امکانات این فرودگاه قادر به پاسخ گویی به حجم عظیم مسافران نیست.
به گفته معاون حمل ونقل و ترانزیت سازمان منطقه آزاد چابهارپس از بهسازی وتوسعه ترمینال فعلی ،عملیات احداث ترمینال جدید بار ومسافر در جهت درآمدزایی فرودگاه کنارک، اوایل سال آینده آغاز می شود.
معین از رشد 70درصدی درآمد انبارداری برای کالاهای وارداتی وترانزیتی منطقه آزاد در سال گذشته خبرداد وگفت:تجهیز انبار هفت هزارمترمربعی و احداث انبار 10هزارمترمربعی در طول هفت ماه در دستور کار معاونت ترانزیت منطقه آزاد چابهار است.
وی با اشاره به ساخت انبار بزرگ کانتینری به مساحت 20هزارمتربع در منطقه آزاد تا پایان سال بیان کرد:هم اکنون هیج محدودیتی برای دپوی کالا در منطقه آزاد وجود ندارد واین درحالی است در ماه جاری کلیه انبار های منطقه در بورس کالا ثبت می شوند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۲۰۵


ارسال