دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ,18 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
‌معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به پیش بینی ورود 30 هزار زائر پاکستانی به مقصد عتبات عالیات از مرز میرجاوه به کشور گفت: تاکنون حدود 15 دستگاه اتوبوس وارد استان شده است.
به گزارش عصرهامون، شور حسینی شیعه و سنی ندارد، هر چه به ایام محرم نزدیکتر می شویم کاروانها بار خودشان را بیشتر بسته و همه زوار آماده حرکت می شوند. در این بازه هر زائر در عالم دیگری سیر می کند عده ای به آن لحظه ای فکر می کنند که وقتی چشم هایشان برای بار اول به حرم امام حسین (ع)  افتاد چه دعایی کنند؟! عده ای اضطراب شیرین زیارت حرم حضرت اباالفضل العباس(ع) را دارند و عده ای به بین الحرمین فکر می کنند.
پیاده‌روی اربعین چند سالی است که شور و اشتیاق خاص و گسترده‌ای میان مردم مسلمان ایجاد کرده به گونه ای که هر سال بر حجم زائران حسینی این پیاده‌روی عظیم افزوده می‌شود. با وجود اینکه بیشترین حجم زائران این پیاده‌روی را مردم ایران تشکیل می‌دهند، اما شور حسینی در میان مسلمانان سایر کشورها همچون زائران پاکستانی در حال گسترش است. برای این زائران ناامنی کشورشان مهم نیست ملاک هدف آنها سفر به عراق و زیارت امام حسین(ع) است و از آنجایی که این زوار برای رفتن به عراق باید از خاک جمهوری اسلامی ایران بگذرند مردم سیستان و بلوچستان در این ایام به جمع خادمان زائرین اباعبدالله در اربعین حسینی پیوسته زیرا دروازه ورودی این زوار سیستان و بلوچستان و پایانه مرزی شهرستان میرجاوه است.گفتنی است در ایام اربعین سال گذشته بیش از 60 هزار زائر پاکستان از مرز میرجاوه وارد خاک ایران شدند که با هماهنگی‌های انجام‌شده کمپ‌‌ها و ایستگاه‌های صلواتی مختلفی در مسیر حرکتی آنها مهیا شده بود.
علی اصغر میرشکاری ‌معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه برنامه ریزی ستاد اربعین استان جهت میزبانی از زائران پاکستانی با اشاره به پیش بینی ورود 30 هزار زائر پاکستانی به مقصد عتبات عالیات از مرز میرجاوه به کشور گفت: تاکنون حدود 15 دستگاه اتوبوس وارد استان شده است.این مسئول با اشاره به اینکه زائران کشور پاکستان پس از ورود به ایران در زائرسرای پایانه مرزی میرجاوه‌ اقامت و از خدمات آن بهره مند می شوند، افزود: سیستان وبلوچستان به دلیل همجواری با کشور پاکستان هر ساله میزبان چندین هزار زائر پاکستانی است که به منظور سفر به کربلای معلی و مشهد مقدس از مرز میرجاوه وارد این استان می‌شوند.
گفتنی است ارائه خدمات اقامتی و تغذیه‌ای، اهدای بسته‌های فرهنگی‌، مراقبت های بهداشتی از جمله ویزیت پزشک و ارائه داروهای اورژانسی و واکسیناسیون زائران در محل این زائرسرا انجام می‌شود‌ .
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۳۵۰


ارسال