چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۰
گزارش عصرهامون از تب ماشین بازی در خیابان های شهر؛
تخلف‌های شبانه زیر چشم قانون/" دور دور کردن" بازی مرگبار لاکچری ها در زاهدان
 
در حالی این روزها "دور دور کردن" بازی مرگبار لاکچری ها در زاهدان به شمار می رود که شهروندان از این وضعیت ابراز نارضایتی کرده و خواستار رسیدگی هر چه سریعتر به این موضوع شدند.
به گزارش عصرهامون، ماجرا وصف قصه ای تکراری از ماشین های لوکس در خیابان دانشگاه، بزرگمهر، بزرگراه سرداران شهید، بولوار انقلاب و پرستار زاهدان است که به قول صاحبان آنها دارندگی و برازندگی. خیابان های شهری که به جای دادن احساس امنیت به شهروندان، جولانگاه ویراژ و فخرفروشی و نمایش خودروهای تجملاتی برای کورس بازی یا همان «دور دور کردن»بچه پول دارها شده است.
افرادی که جز بالا و پایین کردن خیابان ها و کورس گذاشتن با رقیبان کار دیگری ندارند و این «دور دور کردن»ها برایشان تفریح و سرگرمی است. حرکت های موازی ماشین ها، سرعت، سبقت بدون رها کردن پدال گاز و غیره در ماه ها و روزهای اخیر در خیابان های کلانشهر سیستان وبلوچستان و رد و بدل کردن شماره تلفن برای شروع آشنایی، تفریح متداول جوانان شده به گونه ای که یک عده ماشین باز در این بازی شبانه چندین بار مسیر یک خیابان را طی کرده و ماشینی که برنده شود عنوان ماشین باز شهر را تصاحب می شود. 
اگر تاکنون گذرتان پس از ساعت 23 و 45 دقیقه بر خیابان دانشگاه افتاده باشد قطعا متوجه «دور دور کردن» ماشین های لوکس شده اید که چگونه گوی سبقت را از آن خود کرده و با افزایش سیستم صوتی ماشین و فشردن پدال گاز به هر طریقی که شده سعی دارند برای خودنمایی از سبقت گرفتن عقب نمانند. 
اگر چه روزگاری نه چندان دور زانتیا و پژو 405 یا ماکسیما گران ترین ماشین هادر این کورس بازی بودند اما اکنون خیابان های شهر میزبان مازاراتی، لیفان، سانتافه، جک و ام وی ام برای این کورس بازی شده است.
 
دوستی ها ی شبانه با طعم دور دوری در خیابان دانشگاه
در ابتدای شروع دور دور زدن های شبانه در خیابان اصلی شهر انواع ماشین های اسپرت از پراید و پژو گرفته تا مازراتی، پورشه و ام وی ام و غیره هرکدام با فاصله و سرعت بسیار کم از همدیگر در حال حرکت هستند تا اگر پلیس و ماشین نیروی انتظامی را دیدند جلب توجه وشبهه ای به وجود نیاورند .
عقربه های ساعت 23 و 55 دقیقه را نشان می دهند دیگر پلیسی به چشم نمی خورد و صدای موسیقی وترمز های ماشین ها بلند می شود. آنها به جای نگاه کردن به جلو، چشم هایشان دنبال خودروهای یکدیگر و سرنشینان آن هاست که با یکدیگر سلام واحوالپرسی کنند .
 
بلند کردن آوازه با سرعت 170کیلومتر در  خیابان دانشگاه
مازیار32 سال دارد و تاکنون4 سال است که به اصطلاح امروزی ها دور دور می کند ،معتقد است این دور دور کردن ها برای جوانان زاهدانی که مکان تفریحی و جذابی ندارند یک سرگرمی و تفریح به حساب می آید. خیابان دانشگاه را به این علت انتخاب کرده که بالا شهر زاهدان منطقه ای باکلاس به شمار می آید، با افتخار وهیجان خاصی می گوید با سرعت 170کیلومتر این خیابان را بالا وپایین کردن در بین افراد ماشین باز شهرت خاصی در پی دارد و رقابت رابیشتر می کند.
سجاد یکی دیگر از شرکت کنندگان امشب درمسابقه است که علی رغم 26سال سنی که دارد توجه خاصی از جمعیت را به سمت خودش جلب کرده است، می گوید: وقتی در کلان شهری چون زاهدان مکانی برای تخلیه انرژی جوانان وجود ندارد به جای اینکه در رستوران ها وسفره خانه ها مشغول کشیدن قلیان باشم به خیابان دانشگاه می آیم. دیدن دخترانی که در ماشین های اسپرت کنار دست رانند منتظر شروع کورس بازی ورقابت هستند هیجان وسرگرمی خاصی بوجود می آورد.
 
انجام بیشترین حرکات موزون یعنی یدک کشیدن اسم ماشین باز معروف شهر  
حالا طعم کورس بازی شبانه برایش شیرین ترین لحظات است، وقتی در این صحنه همه باهم رقابت دارند وهرماشینی که بیشترین سرعت وحرکات موزون را انجام دهد اسم ماشین باز معروف شهر را یدک می کشد حس هیجان وخوشحالی شرکت کنندگان را دوچندان می کند.
سجاد که به شدت از برنامه سرگرم کننده هر شبش به‌خصوص شب‌های تعطیل خوشحال وراضی است می گوید سر هر چهار راه یا دوربرگردان یک دریفت جانانه هم می‌زند تا رد لاستیک‌های ‌گران قیمتش کف خیابان خود نمایی کند، حتی در این دور دور کردن‌ها از هر ماشین و سرنشینی که خوشم بیاید کروز می‌کنم ( پنجره به پنجره و موازی همان ماشین)، با سرنشینانش خوش‌و‌بش می‌کنم و البته با بعضی‌ها هم دوست می‌شوم.
او که خَم و چَم کار دستش آمده می گوید به محض دیدن پلیس یا فرار می کنیم که آنها نمی توانند با این سرعت ما را به دام بیندازند یا صدای موسیقی ها کم ،کمربندها بسته وسرعت ها مجاز می شود.
علی ای حال در حالی این روزها "دور دور کردن" بازی مرگبار لاکچری ها در زاهدان به شمار می رود که شهروندان از این وضعیت ابراز نارضایتی کرده و خواستار رسیدگی هر چه سریعتر به این موضوع هستند که در همین راستا پایگاه خبری عصرهامون پیگیر این موضوع از انتظامی شهرستان زاهدان می باشد.

انتهای پیام/
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۷۲۵


ارسال