پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ ,23 November 2017
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۳
گزارشی از وضعیت اسفناک بازار مصطفی خمینی در زاهدان؛
بیرون ریختن زباله توسط کسبه تخلف محسوب می‌شود/ سطل های زباله در بازار برای عابران پیاده تعبیه شده
 
سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری زاهدان با بیان اینکه سطل های زباله موجود در بازار برای عابران پیاده بوده و برای مغازه دارها تعبیه نشده است، گفت: بیرون ریختن زباله به خیابان ها توسط کسبه تخلف محسوب می‌شود.
به گزارش عصرهامون، در حالی شهروندان زاهدانی هنگام مراجعه به بازار و مراکز تجاری در خیابان مصطفی خمینی با جوی ها و پیاده روهایی مملو از زباله مواجه می شوند که گویا تاکنون گذر ماموران شهرداری در این منطقه نیفتاده است زیرا جوی های این خیابان پر از کارتون و پلاستیک هایی است که توسط صاحبان مغازه ها و دست فروشان در پیاده روها و جوی ها به حال خود رها شده و اکنون چهره این خیابان که مراکز تجاری خرید در آن واقع شده اند را خراب جلوه می دهند.
گرچه هر چه هوا رو به تاریکی می رود اوضاع دپوی زباله ها هم در این خیابان بدتر از ساعات اولیه روز می شود اما کمبود سطل زباله یکی از مشکلاتی است که باعث تجمع زباله ها توسط صاحبان املاک در این خیابان شده که این مهم می طلبد متولیان خدمات شهری بیشتر به این موضوع اهمیت قائل شوند.
 
مقصر اصلی صاحبان مراکز تجاری هستند
در همین رابطه یکی از شهروندان با اشاره به وضعیت اسفناک زباله ها در خیابان های سطح شهر اظهار داشت: با اندک وزش بادی زباله ها در اطراف پراکنده شده و صحنه های نامناسبی ایجاد می کنند.
وی گفت: مقصر اصلی این ماجرا صاحبان مراکز تجاری هستند که زباله های تولیدی خود را در جوی ها رها کرده به گونه ای که اگر سر صبح گذرتان به این خیابان افتاده باشد قطعا متوجه می شوید که توسط ماموران نظافت و رفت و روب انجام شده اما کافیست در نیمه های شب به همین مکان دوباره مراجعه کنید تا ببینید به دلیل فروش اجناس و کالاها چه زحمتی را ماموران و رفتگران باید تا صبح به دوش خود حمل کنند تا زباله ای در خیابان به حال خود رها نشده باشد.
 

وی با اشاره به بوی تعفن و آزاردهنده برخی زباله ها و جوی های کنار خیابان افزود: پخش شدن این بو در هوا آسایش را از شهروندان سلب کرده و باعث هجوم انواع حشرات موذی شده است.
این شهروند با تاکید بر کمبود سطل های زباله در خیابان هایی که مراکز تجاری خرید در آنها قرار دارند، ادامه داد: جوی ها و جدول های پیاده روها در برخی از نقاط این شهر با سطل های زباله اشتباه گرفته شده و مملو از زباله است.
 
سطل های زباله موجود در این خیابان برای عابرین پیاده بوده و برای مغازه دارها تعبیه نشده است
در تماسی که خبرنگار اجتماعی عصرهامون با محمد امیر براهویی سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری زاهدان داشت، وی اظهار کرد: بیشتر زباله های پراکنده شده در این خیابان کارتون ها و پلاستیک هایی است که توسط کسبه در خیابان رها شده اند.
وی گفت: کسبه هنگام فروش اجناس خود زباله های تولیدی را در خیابان رها کرده که این مهم تخلف محسوب می شود لذا باید تمامی کسبه زباله های تولید شده خود را در مکانی داخل مغازه ها نگهداری کرده و آخر وقت کاری آنها را در نایلون بسته بندی و بیرون گذاشته تا ماموران شهرداری آنها را جمع آوری کنند.
سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری زاهدان با بیان اینکه در رفت و روب خیابان ها و جوی ها مشکلی وجود ندارد، ادامه داد: سطل های زباله موجود در این خیابان برای عابرین پیاده بوده و برای مغازه دارها تعبیه نشده است؛ در همین راستا به سازمان پسماند زباله ها اعلام کرده تا تذکرات لازم را به کسبه ها و مغازه داران داده تا چنین مسائلی را رعایت کنند.
وی خاطر نشان کرد: طی دوهفته آینده بحث مخزن گذاری در تمامی معابر اصلی شهر برای اولین بار در زاهدان اجرا می شود که در این طرح حدود 500 مخزن 800-700 لیتری در این معابر تعبیه می شود که در حال حاضر جانمایی مکان این مخزن ها در دست پیگیری است.
 

به گفته سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری زاهدان مشکل اصلی در بحث پراکندگی زباله ها به زباله گردها بر می گردد که طرح تفکیک از مبدا نیز در دست اقدام است و به زودی اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۲۸۰


ارسال