پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ,13 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی طی روزهای اخیر خبرهای زیادی مبنی بر تصادفات درون شهری و برون شهری در دومین استان پهناور کشور سیستان وبلوچستان به گوش می رسد که 65 عابر پیاده در پی حوادث ترافیکی استان جان خود را از دست داده اند.
به گزارش عصرهامون، در روزهای اخیر خبرهای زیادی مبنی بر تصادفات درون شهری و برون شهری در دومین استان پهناور کشور سیستان وبلوچستان به گوش می رسد، خبرهایی که حاکی از عزادار شدن خانواده های بسیاری است.
هیچگاه از یاد نخواهیم برد ضجه های مادری را که فرزند 15 ساله اش چند روز پیش دار فانی را واداع گفت؛ ماجرا از این قرار بود که فرزندش هنگام خارج شدن از دهکده المپیک زاهدان  در حین رد شدن از عرض خیابان با دوستش به علت بی احتیاطی راننده تصادف و جان خود را از دست می دهند.
اگر چه کورس بازی در خیابان های کلانشهر زاهدان و دلهره آن برای شهروندان امری عادی شده اما می طلبد مسئولان امر چاره ای بیاندیشند تا جان مردم ابزار بازی عده ای نباشد که با بی احتیاطی تمام قانون را زیر پا گذاشته و پدال گاز ماشین را فشار می دهند تا در کنار ثبت لقب بهترین ماشین باز برای خود خانواده های زیادی را هم داغدار عزیزانشان کنند.
از خیابان های درون شهری که گذر کنیم جاده های برون شهری هم اوضاع چندان مناسبی ندارند به گونه ای که روزانه شاهد تصادفات زیادی در جاده های استان هستیم گرچه حجم وسیعی از راه های مواصلاتی در این استان وجود دارد اما هیچ یک از محورهای مواصلاتی آن آزاد راه نیست و به لحاظ داشتن بزرگراه با میانگین کشوری فاصله زیادی دارد، همچنین جاده های بین شهری این استان نسبت به جاده های دیگر استان ها از کیفیت پایین تری برخوردار بوده و همین امر سبب شده که هر سال آمار بالایی در تصادفات را داشته باشد.
خواب آلودگی، غفلت در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط افراد، نبود آزاد راه و جاده های استاندارد باعث شده هرازگاهی شاهد از دست دادن جان تعدادی از شهروندان در این خطه از کشور باشیم.
در همین راستا بنا بر آمارهای اعلام شده از سوی اداره کل پزشکی قانونی سیستان وبلوچستان در 6 ماهه نخست امسال 65 عابر پیاده در پی حوادث ترافیکی استان جان خود را از دست داده‌اند.
در گزارش پزشکی قانونی آمده است که با اشاره به اینکه این افراد در سطح جاده‌ها و خیابان‌های استان جان خود را از دست داده‌اند که از مجموع این تلفات 15 نفر زن و 50 نفر مرد بوده‌اند.
لازم به ذکر است که از مجموع این تعداد 26 نفر زیر 10 سال سن داشتند و مجموع این 26 نفر نیز  11 نفر زیر 6 سال و 15 نفر بین 6 تا 10 سال سن داشته‌اند.

 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۳۱۴


ارسال