جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ ,3 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۰
دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان خبر داد
بیش از 33 هزار زائر پاکستانی از مرز میرجاوه وارد شدند
 
دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۳۳ هزار زاٸر پاکستانی از طریق مرز میرجاوه برای حضور در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی وارد شدند.
به گزارش عصرهامون، همه ساله شاهد حضور میلیون ها دلداده امام حسین علیم السلام در میعادگاه اربعین هستیم تا عظمت مکتب حسینی را به رخ دنیا بکشند. در این هیاهوی رسیدن عاشقان سید و سالار شهیدان به کرب و بلا، سیستان و بلوچستان یکی از استان هایی است که پایتخت میزبانی زائران غیرایرانی لقب گرفته و تنها در سال گذشته 22هزار زائر پاکستانی را میزبانی کرد.
مردم این دیار شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی را در خدمت رسانی به این زوار تصور کرده اند به گونه ای که مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان، پایتخت وحدت ایران به تمام توان در ستاد مردمی اربعین استان پای کار آمده‌اند و تلاش دارند تا زائران پاکستانی لحظات خوبی را در مدت اقامت کوتاه خود در استان سپری کنند.
زائران پاکستانی اربعین حسینی(ع) هم پس از پیمودن مسافتی طولانی که با مشقت و تهدیدهای فراوان همراه است، از طریق مرز میرجاوه وارد خاک ایران می‌شوند و با اقامتی کوتاه در میرجاوه و زاهدان رنج سفر را از تن بیرون کرده و راهی مراسم بزرگ اربعین حسینی(ع) می‌شوند.
اینجا شوق و هیجان در چهره تک تک افراد به چشم می‌خورد؛ اینها خستگی را درمانده کرده‌اند و انرژی مضاعفی به اطرافیان می‌دهند. با اینکه مشابهت زبانی و کلامی با خادمان ایرانی ندارند، اما از دهان کودکانشان اسم حسین(ع) به وضوح شنیده می‌شود. غذا و آب و طعامشان را با نام و یاد خدای حسین بن علی(ع) تناول می‌کنند و شاکرند که قدم در راه زیارت حسین(ع) گذاشته‌اند.
رضا بختیاری دبیر ستاد مردمی اربعین حسینی از نقطه صفر مرزی ایران و پاکستان در گفت و گو باخبرنگار عصرهامون با اشاره به ورود بیش از ۳۳ هزار نفر زاٸر  پاکستانی اربعین حسینی از طریق مرز میرجاوه به ایران اظهار داشت: پیش بینی اولیه ما ورود 30 هزار زائر پاکستانی بود که اکنون سه هزار نفر بیشتر از آن وارد شدند.
وی بیان کرد: حتی عده ای هم به خاطر اینکه برای صدور روادید و ویزا دیراقدام کرده بودند ازخود کشور پاکستان برگشت داده شدند که اگر ٱنها نیز می آمدند آمارها خیلی بیشتر از تعداد کنونی می شد.
دبیر ستاد مردمی اربعین استان با بیان اینکه در حوزه پذیرایی از زوار با یکسری کمبودها مواجه بودیم، خاطر نشان کرد: در حوزه امنیتی تمام دستگاه های امنیتی، سپاه پاسداران، انتظامی، مرزبانی و اطلاعات همه پای کار بودند به گونه ای که سردار کمیلی فرماندهی مرزبانی هم چندین روز در نقطه صفر مرزی حضور یافته و همه در کنار هم به زوار پاکستانی اربعین خدمات اراٸه می دادند.
 
رضایت‌مندی زائران از خدمات‌رسانی در سیستان و بلوچستان
یکی از بانوان شرکت کننده در راهپیمایی اربعین حسینی از شهر کراچی کشور پاکستان در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به رضایت‌مندی از خدمات‌رسانی مردم سیستان و بلوچستان به زائران گفت: ما راه طولانی و سختی را از شهرهای خود در کشور پاکستان طی می‌کنیم تا به خاک ایران برسیم و وقتی که با میزبانی خوب مردم ایران رو به رو می‌شویم خستگی راه از تنمان خارج می‌شود.
این زائر پاکستانی که به گفته خودش برای دومین بار است که به این سفر معنوی می‌آید، بیان کرد: مردم ایران به ویژه مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان بسیار مهمان‌نواز هستند و ما به هیچ وجه در اینجا احساس غربت نمی‌کنیم  به این دلیل از مردم ایران قدردانی می‌کنیم و در زمان ورود به نجف و کربلا برای سلامتی آنها دعا؛ ان‌شاءالله در برگشت از کربلا هم در حرم حضرت معصومه(س) نائب‌الزیاره همه خادمان و مردم خوب این استان هستیم.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۴۶۴


ارسال