يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۲
استاندار سیستان و بلوچستان:
جیره بندی آب شرب و رشد حاشیه نشینی از مشکلات اساسی چابهار است
 
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دولت دوازدهم نسبت به توسعه همه‌ جانبه، متوازن و پایدار تمام مناطق استان به اتکای ظرفیت‌های گوناگون اقلیمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی توجه ویژه‌ای دارد از این رو باید مشکلات ملی چابهار شامل جیره بندی آب شرب و رشد زیاد حاشیه نشینی در دستور کار دولت قرار گیرد.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران دانیال محبی نیا در بازدید از ظرفیت‌های بندر چابهار با اشاره به اهمیت توسعه سواحل مکران در برنامه ششم توسعه کشور به عنوان یکی از مهمترین مؤلفه‌های شکوفایی اقتصاد منطقه، اظهار کرد: دولت  دوازدهم نسبت به توسعه همه‌ جانبه، متوازن و پایدار تمام مناطق استان به اتکای ظرفیت‌های گوناگون اقلیمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی توجه ویژه‌ای دارد. 
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اهمیت اولویت توسعه سواحل مکران در ابلاغیه رهبر معظم انقلاب، افزود: در اولین سفر سرزده به شهرستان چابهار از حوضچه‌ها، تجهیزات و زیرساخت‌های طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار، ترمینال مسافری بین‌لمللی و اسکله‌های بندر شهید کلانتری و عملیات تخلیه و بارگیری گندم اهدایی کشور هند به افغانستان بازدید به عمل آمد.
وی ادامه داد: در این سفر از نزدیک در جریان مشکلات اساسی مردم چابهار از جمله کمبود دسترسی به آب شرب و رشد جمعیت حاشیه‌نشین  و امکانات زیرساختی این منطقه برای سرمایه‌گذاری قرار گرفتم که نسبت به رفع این مشکلات تدابیر و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد. 
محبی با توجه به مزیت‌های بندر چابهار همچون دسترسی به آب‌های آزاد و کشورهای آسیای میانه، وجود زیرساخت‌های اساسی و اتصال به سرزمین اصلی در جذب سرمایه‌های خارجی ابراز امیدواری کرد با حمایت بخش خصوصی بتوان امکانات زیرساختی مناسب برای توسعه و اشتغال در این منطقه فراهم کرد. 
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به سفر چندی پیش رئیس شورای راهبردی روابط خارجی دفتر رهبر انقلاب  به چابهار و افتتاح فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی، گفت: توصیه و تاکید رهبر معظم انقلاب لزوم توسعه سواحل مکران و ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای توسعه‌ این منطقه را نشان می‌دهد.
وی رشد صنایع شیلاتی، توسعه باغات میوه‌های گرمسیری و مزیت‌های صادراتی بخش صنایع پتروشیمی را در رونق اشتغال‌زایی و کاهش بیکاری موثر دانست و لزوم برنامه‌محوری در تصمیمات، پرهیز از شعارگرایی و انعکاس واقعی مشکلات و نیازهای مردم را مهمترین رویکرد عملیاتی شدن برنامه‌های دولت در استان برشمرد.
انتهای پیام/ک
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۴۹۳


ارسال