پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۶
کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد؛
بزرگترین حربه استکبار جهانی برای تضعیف جهان اسلام اشاعه تفکر تکفیری است
 
کارشناس مسائل سیاسی و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان گفت: بزرگترین حربه ای که استکبار جهانی و صهیونیست بین الملل برای تضعیف جهان اسلام و مسلمین به کار می برد ترویج تفکر افراطی مذهبی و اشاعه تفکر تکفیری است تا مسلمانان را به جان هم بیاندازند.
به گزارش عصرهامون، احمد علی خسروی در همایش وهابیت شناسی که با حضور فرهنگیان ناحیه یک و دو آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان در حسینیه عاشقان ثارالله برگزار شد، اظهار کرد: آتش به اختیاری که رهبر انقلاب عنوان کردند برای دفاع از  نظام، مملکت، دین و انقلاب است که باید هرفردی هرآنچه از عهده اش برمی آید را انجام و به آن عمل کند.
وی با بیان اینکه ما از آمریکا و اسرائیل جز دشمنی انتظاری نداریم، افزود: کسینجر یکی از تئوریسین های برجسته آمریکا در خصوص انقلاب اسلامی می گوید با پیامی که از ایران به دنیا صادر می شود مبنی بر اینکه با آمریکا می شود مبارزه کرد و پیشرفت هم کرد؛ انقلاب اسلامی ابهت، منزلت و آقایی ما را در دنیا شکست.
کارشناس مسائل سیاسی و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان ادامه داد: ما در عرصه های مختلف علمی، تکنولوژی، هسته ای، نانو بیوتکنولوژی؛ علوم پزشکی، در ساخت و پرواز ماهواره ها، سدسازی و غیره پیشرفت های زیادی داشته ایم و امروز بزرگترین ابزار اقتدار ما در منطقه که دشمن به شدت فشار می آورد و دلیل این آشوب های اخیریکی این بود که ما را وادار به تسلیم برای مذاکرات موشکی کند که اگر اینها را نداشتیم تا الان چندین دفعه به ما حمله کرده بودند اینها اکنون به دنبال خلاء سلاح کردن ما در موشکی هستند تا وقتی مطمئن شدند ما قدرت دفاعی نداریم به ما حمله کنند ما همه این توفیقات و موفقیت را در دفاع مقدس، جبهه مقاومت و در خیلی از عرصه های علمی داریم.
وی با بیان اینکه امروز در برخی محافل و تریبون های ما در داخل همین استان جرات نقد سیاست های عربستان با این همه خیانتی که به جهان اسلام شد برای روشنگری و بصیرت افزایی جوان نسل جدید وجود ندارد، افزود: یکی از مشکلات امروز برخی علمای اهل سنت و شیعه متاسفانه این است که به رسالت  و وظیفه روشنگری خود عمل نکرده و اصول فکری وهابیت را آن گونه که باید باز و تبیین نمی کنند.
خسروی با بیان اینکه اصول فکری ای که وهابیت دارد کاملا متمایز با اهل سنت است، گفت: اولین کتاب ها علیه وهابیت توسط علمای اهل سنت نوشته شد، در کتاب "ریشه های تاریخی وهابی گری" یک فصل در خصوص وهابیت از نگاه اهل سنت از هر چهار فرقه اهل سنت با منابع متعددی موجود می باشد.
وی بزرگترین حربه ای که استکبار جهانی و صهیونیست بین الملل برای تضعیف جهان اسلام و مسلمین به کار می برد را ترویج تفکر افراطی مذهبی و اشاعه تفکر تکفیری دانست تا مسلمانان را به جان هم بیاندازند.
وی در تکمیل مطلب فوق خاطرنشان کرد: در این 10 سال گذشته چه انسان های بی گناه شیعه و سنی از همه مذاهب کشته شدند که اگر ما مستقیم جهان اسلام با اسرائیل و آمریکا درگیر می شدیم این همه تلفات نداشتیم و قدس هم آزاد شده بود اما آمریکا و اسرائیل که می دانند نمی توانند مستقیم حریف جهان اسلام شوند از این جهالت و حماقت سواستفاده کرده و با انگیزه اعتقادی مسلمانان را با تفرقه اندازی به جان هم می اندازند؛ در این زمینه باید بدانیم امروز با دشمنی طرف هستیم که اگر دستش به ما برسد صغیر و کبیر، شیعه و سنی برایش فرقی ندارد این مسائل باید خوب تشخیص داده شود و برای نسل جدید تبیین و روشنگری گردد.
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان بهترین مدافعان دین، نظام و انقلاب را معلمان خطاب کرد و ادامه داد: به فتوای همه علمای اهل تشیع و تسنن کسی که تنها شهادتین را بر زبان جاری کند جانش، مالش، آبرو  و ناموسش در امان است.
وی در ادامه سخنانش بیان کرد: برای آنهایی که در سیستان وبلوچستان زندگی می کنند این مسئله خیلی مهم است که پشت مرزهای ما سرویس های اطلاعاتی عرب و غرب خیمه زده اند و تربیت نیروی تکفیری انجام می دهند در تقابل انقلاب اسلامی و هر از چند گاهی تیم های ترور را  به داخل استان می فرستند بنابراین وظیفه داریم این مسائل را شفاف سازی و اطلاع رسانی کنیم مخصوصا برای نسل جوان که به شدت در معرض خطر و جنگ نرم است.
وی دامه داد: امروز دو هدف بزرگ را دشمن در باب ترویج وتفکر افراطی دنبال می کند و با به نمایش گذاشتن وحشی گری های وحشتناک از عملیات تروریستی و انتحاری مدعیان دین چهره اسلام را در دنیا بدنام کرده و اسلام هراسی می کنند تا به درون خود که دنیایی درگیری و گرفتاری و مشکلات و انگیزه های جنبش و خیزش علیه  نظام های سیاسی شان و حتی انگیزه تجزیه طلبی در کشورهای مختلف وجود دارد به عنوان یک دشمن ترسناکِ خطرناکِ مشترک بیایند اسلام و مسلمین را معرفی کنند و بعد به مردم خود بگویند که سروکار ما در دنیا با کیست.
خسروی تصریح کرد: از طرفی با عملیات انتحاری و جریانات تکفیری تمام زیرساخت ها منابع مسلمانان اعم از منابع زیرزمینی و انسانی همه را نیست و نابود می کنند؛ امروز این دو هدف را دشمن دنبال می کند که خیلی خطرناک است و ما باید روشنگری کنیم.
وی خاطر نشان کرد: تغذیه تمام جریانات فکری از وهابیت است، پایگاه تمام جریانات تکفیری است و خمیرمایه اصلی آنها مبتنی بر تفکر وهابیت است که باید بین وهابیت و مسلمانان تفکیکی قائل شد.
وی با بیان اینکه دشمن سرسخت وهابیت خود اهل سنت هستند اما شاید خیلی ها امروز متوجه این قضیه نباشند، افزود: امروز معضل بزرگ جهان اسلام آمریکا و اسرائیل نیست چون از آنها انتظار دوستی نداریم بلکه وهابیت است.
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان ادامه داد: یک اشکال بزرگی که در مدیریت کشور وجود دارد که بعضا باعث به وجود آمدن مشکلاتی که بستر و زمینه ای برای اعتراضات معیشتی و  اقتصادی می شود که بعد دشمن سواستفاده کند این است که عده ای جوهره فکری آنها این است که ما به جایی نمی رسیم مگر با کمک غرب که رهبر انقلاب هم فرمودند اینها قابل اعتماد نیستند و خوشبین به این مذاکرات نمی باشند؛ باید به اقتصادمقاومتی و حمایت از تولید ملی و اشتغال بپردازید.
وی با بیان اینکه جریان استعمار و استکبار که به جریان تکفیری اضافه شد بزرگترین خطری است که اکنون ما را تهدیدی می کند، افزود: از قرن 12 به بعد که وهابیت با حمایت استعمار و حاکمیت سیاسی سعودی بر سر کار آمد اینها در هرکجا وارد شدند جنایت های وحشتناکی انجام دادند باید این مسائل را امروز اطلاع رسانی و تبیین کنیم تا نسل جدید ما شیعه و سنی این مرزهای متمایز فکری آن ها را از هم تشخیص دهند.
خسروی در پایان خاطر نشان کرد: امروز باید همه شیعه و سنی به نقش خود در بصیرت افزایی و روشنگری عمل کنیم تا شرمنده شهدا نباشیم.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۷۰۶


ارسال