پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
دبیر اجرایی برگزاری اولین دوره مسابقه ملی طراحی منظر و فضای سبز زاهدان گفت: انجمن علمی دانشجویی مهندسی فضای سبز دانشگاه سیستان‌و بلوچستان با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اولین مسابقه ملی طراحی منظر و فضای سبز دانشجویی را با محوریت طراحی منظرهای شهری زاهدان برگزار می‌کند.
به گزارش عصرهامون، نازنین مالکی در جمع خبرنگاران افزود: اتحادیه کشوری علوم باغبانی، مهندسی فضای سبز و گیاهان دارویی، شهرداری زاهدان، انجمن متخصصان فضای سبز و منظر ایرانISLP))و اساتید مجرب حرفه‌ای در برگزاری این مسابقه که با محوریت طراحی منظرهای شهری زاهدان است مشارکت دارند.
وی افزود: هدف از برگزاری این رویداد ملی ایجاد انگیزه و رغبت در بین دانشجویان، گسـترش ارتبـاط سـازنده بین نهادهای اجرایی و دانشجویی و کمک به گسترش اشتغال‌زایی در زمینه طراحی فضاهای سـبز و در نهایت به کارگیری آثار خلاقانه آنها در محیط‌های شهری است.
وی افزود: موضوع مسابقه عبارت است از ایده‌پردازی و ارائه طرح نهایی، در قالب نقشه‌های قابل اجرا برای یکی از مناطق شهر زاهدان که با نیازهای مسابقه مطابقت داشته باشد که به صورت یک مرحله‌ای و حضوری انجام می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: این مسابقه به صورت تیمی و در قالب تیم‌های2 یا 3 نفره برگزار می‌شود که مختـص تمامی دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد(تمامی گرایش‌ها) رشـته مهندسـی فضـای سـبز، مهندسـی طراحـی محیـط زیسـت، مهندسـی معمـاری و مهندسـی شهرسـازی سراسـر کشـور است.
وی ادامه داد: نحوه ارائه کار می‌تواند با استفاده از دست و کامپیوتر باشد که اعضای یک تیم هم می‌توانند از چند دانشگاه و در قالب یک تیم واحد باشند. همچنین لیســت اقلامی کــه در اختیــار هــر تیــم قــرار می‌گیــرد شــامل کاغــذ پوســتی، کالــک ســفید، مقــوا فابریانــو، مــداد، پاک‌کــن، چســب‌کاغــذ، خــط‌کــش و راپیــد(1.0-8.0) است که تیم‌ها می‌توانند در صورت تمایل ابزار ترسیم دیگر مانند ماژیک راندو، مدادرنگی وغیره به همراه داشته باشند.
مالکی به اشاره به اینکه اسکان و پذیرایی شرکت کنندگان در طول برنامه به عهده میزبان برنامه است افزود: این مسابقه 25بهمن‌ماه جاری به طور رسمی آغاز می‌شود و تیم‌های شرکت کننده می‌توانند از یک روز قبل جهت پذیرش و اسکان وارد زاهدان شوند که داوری، انتخاب طرح‌های برگزیده و اختتامیه نیز در تاریخ 27 بهمن ماه انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: تیم‌های اول تا چهارم این مسابقه به ترتیب از جوایز 3، 2ونیم، دو و یک و نیم میلیون تومانی بهره‌مند می‌شوند که به هر چهار تیم نیز تندیس مسابقه و دیپلم افتخار اهدا می‌شود. همچنین به تمامی شرکت کنندگان در مسابقه گواهی‌نامه معتبر اهدا می‌شود.  دبیر اجرایی برگزاری این مسابقه تاکید کرد: علاقه‌مندان جهت شرکت در فراخوان مسابقه می‌توانند وارد تارنمای‌مسابقه به نشانیEvent96-USB/Events/com.Evandمراجعه کنند.
وی خاطرنشان کرد: دانشـجویان سراسر کشور که دارای شرایط ذکر شده هستند می‌توانند در ایـن رخـداد ملی شرکت کنند.

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۲۷۲


ارسال