پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۱
در اولین همایش استانی آموزش وسلامت عابران پیاده سیستان وبلوچستان مطرح شد
حوادث ترافیکی سومین عامل مرگ ومیر در کشور است/ضرر روزانه32میلیارد تومانی تصادفات جاده ای
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه حوادث ترافیکی سومین عامل مرگ ومیر در کشور به شمار می روند، گفت: بر اساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس روزانه 32 میلیارد تومان ضرر اقتصادی ناشی از تصادفات را در کشور متحمل می شویم .
به گزارش عصرهامون، اولین همایش استانی آموزش وسلامت عابران پیاده با رونمایی از دو طرح سفیر سلامت همیار پلیس و سفیر سلامت سرباز با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و پلیس راهور استان در زاهدان برگزار شد.
مهدی طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این همایش اظهار کرد: یکی از برنامه های مهم  سازمان جهانی بهداشت کاهش 50 درصدی تلفات جاده ای و آسیب های بعدی ناشی از آن تا سال 2020 می باشد که بر اساس تحقیقات وافزایش وسایط نقلیه صدمات تصادفات رانندگی به عنوان سومین عامل مرگ ومیر در جهان می باشد.
وی مشارکت مردم و آموزش در مسیر ارتقای فرهنگ ترافیکی را یکی از مهمترین عوامل کاهش صدمات ترافیکی عنوان کرد و گفت: در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با مشارکت پلیس راهور تلاش خواهیم کرد برنامه های آموزشی سلامت محور را با هدف کاهش حوادث ترافیکی با بهره گیری از سفیران سلامت اجرایی کنیم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تاکید بر این موضوع که حوادث ترافیکی سومین عامل مرگ ومیر در کشور است، افزود: در 10سال گذشته 210 هزار و 678 نفر بر اثر حوادث ترافیکی در کشور جان خودشان را از دست داده اند.
وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: بر اساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس روزانه 32 میلیارد تومان ضرر اقتصادی ناشی از تصادفات را در کشور متحمل می شویم .
در ادامه این مراسم نیز سرهنگ نام درست رئیس پلیس رئیس پلیس راهور استان با بیان اینکه 48 درصد فوت شدگان درون شهری استان را عابرین پیاده تشکیل می دهند، گفت: با برنامه های آموزشی و مشارکتی با دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و با مشارکت  سفیران سلامت  در زمینه کاهش حوادث ترافیکی گامهای موثری بر خواهیم داشت .
به گزارش عصرهامون سفیران سلامت سرباز وسفیران سلامت دانش آموز همیار پلیس با آموزش به مردم (رانندگان وعابران پیاده ) در زمینه ترویج فرهنگ سلامت با محوریت کاهش حوادث ترافیکی تلاش خواهند کرد .
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۳۴۷


ارسال