جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ ,14 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۱
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران سیستان و بلوچستان خبر داد:
اجرای 170برنامه به مناسبت روز شهید/ساماندهی 98درصدی گلزارهای شهدا در استان
 
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران سیستان و بلوچستان گفت: 170 ویژه برنامه به مناسبت روز شهید در 19 شهرستان استان در حال برگزاری است.
به گزارش عصرهامون، عباس پالاش در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت قرا رسیدن روز بزرگداشت شهدا برگزار شد، افزود:براساس برنامه ریزیهای انجام شده، 170 ویژه برنامه به مناسبت روز شهید در 19 شهرستان سیستان و بلوچستان در حال برگزاری است.
وی با اشاره به اینکه "شهیدان مظهر اقتدار ایران" شعار امسال بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت روز شهید می باشد، اضافه کرد: روز بزرگداشت شهید در سالهای گذشته به صورت پراکنده برگزار می شد که از سال 92 با برنامه ریزی لازم به صورت همزمان در سراسر کشور اجرا می شود.
وی با بیان اینکه در گذشته مردم اطلاع کافی در مورد روز بزرگداشت شهید نداشتند و با اطلاع رسانی هایی که انجام شده درحال حاضر حدود 50 درصد مردم از این روز با خبر هستند، تصریح کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استقلال کشور را تضمین می کند و با زنده نگه داشتن یاد شهیدان دین خود را نسبت به این بزرگوران ادا کنیم.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار عصرهامون،در زمینه برنامه های بنیاد شهید در ایام تعطیلات نوروزی، اظهار کرد: در طی این مدت، در 19گلزار شهدا به صورت محوری و تمامی مزارهای شهدای استان مراسم تحویل سال انجام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه 146 شهید سیستان و بلوچستان تنها در ماه های اسفند به شهادت رسیدند، ادامه داد: به ازای هر هزار و 241 نفر در استان، یک شهید داریم.
این مسئول با بیان اینکه 98 درصد گلزارهای شهدا در سالهای اخیر ساماندهی شده اند، در خصوص سوال دیگر خبرنگار عصرهامون در مورد شهدای زن و نامگذاری میادین، خیابانها و کوچه ها به نام این شهدا، خاطر نشان کرد: این استان مفتخر به داشتن 12 زن شهیده است.
وی در ادامه گفت: تاکنون هیچ درخواستی از طرف خانواده های این بزرگواران مبنی بر نامگذاری خیابان و یا کوچه به اسم شهیده به بنیاد شهید ارائه نشده است اما در در تلاش هستیم تا کوچه هایی که خانواده شهدا در آن منطقه ساکن هستند، به نام آن شهید نامگذاری شود.
پالاش با تشکر از فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در تلاش برای برگزاری کنگره ملی شهدا طی امسال، تصریح کرد: در این زمینه با اکثر خانواده شهدا دیدار صورت گرفت و اگر خانواده ای در منزل نبودند که تعدادشان محدود است، در حال حاضر شخصا به دیدار از آنها می روم.
وی گفت: به مناسبت برگزاری این کنگره بنرهای عکسهای شهدا در نقاط مختلف زاهدان نصب شد و عکس شهدای شاخص استان نیز در بولوارها و خیابان های این کلانشهر نصب شده که باعث شادی خانواده های آنان شده است.
 
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۶۵۳


ارسال