پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۳
در نشست خبری با اصحاب رسانه مطرح شد:
ملموس بودن کمبود نیرو در کانون پرورش فکری کودکان سیستان وبلوچستان/تحت پوشش قرار گرفتن 8هزار دانش آموز در طرح کانون مدرسه
 
مدیرکل کانون پرورش فکری سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر با توجه به جوان بودن این استان، کمبود نیرو، امکانات و تجهیزات به طور ملموس احساس می شود.
به گزارش عصرهامون، معصومه هادی در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: این استان با داشتن بیش از 600 هزار کودک و نوجوان به عنوان جوان ترین استان در این گروه سنی به تعداد زیادی از مراکز پرورش فکری نیاز دارد.
وی ادامه داد: اگر به تعداد کنونی مراکز کانون پرورش فکری در سیستان و بلوچستان ساخته شود باز هم به میانگین کشوری نمی رسیم براین اساس نیاز است تا با بهره گیری از ظرفیت خیرین، سالانه حداقل10مرکز جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان احداث و به بهره برداری برسد تا کودکان این خطه از کشور بتوانند از این ظرفیت برای رشد و پویایی خود بهره گیری کنند.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: هشت هزار نفر از دانش آموزان استان در سال تحصیلی 97-96 زیرپوشش طرح کانون مدرسه قرار گرفته اند.
وی تصریح کرد: این طرح با هدف ایجاد خلاقیت و نوآوری، کسب مهارت های فردی و اجتماعی دانش آموزان، انس آنان با فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و پرورش قوه تفکر، لذت بخش کردن محیط یادگیری و استفاده از سبک های متنوع یادگیری با آموزش های غیرمستقیم در دستور کار قرار گرفته است.
هادی افزود: رویکرد اصلی این طرح بر همکاری و تعامل این نهاد برای گسترش کمی و کیفی خدمات آموزش غیرمستقیم از طریق انجام فعالیت های فرهنگی، هنری و ادبی و غیره با مدارس است.
وی تعداد کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سیستان و بلوچستان را 28 مرکز ثابت و سیار ذکر کرد و افزود: حدود 42 هزار عضو این کانون ها سالانه از 44 ویژه برنامه متنوع فرهنگی، هنری، ادبی، دینی و علمی این نهاد در استان بهره مند می شوند.
این مسئول گفت: هر مرکز این نهاد به طور متوسط دارای 10 تا 30 هزار عنوان کتاب برای استفاده کودکان و نوجوانان است.
وی با گرامیداشت بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی گفت: از آنجایی که رستم به عنوان یکی از مهمترین اسطوره های کتاب شاهنامه مایه افتخار مردم سیستان و بلوچستان می باشد، راه اندازی مرکز شاهنامه خوانی در این نهاد در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: به زدوی این مرکز پس از تجهیزات لازم به بهره برداری می رسد تا کودکان این دیار با هویت و بزرگان تاثیر گذار خویش بیشتر آشنا شوند.
وی مهمترین رسالت کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان را توجه به کودک و نیازهای آنان عنوان و اظهار کرد: کودکان و نوجوانان عضو این نهاد در سالهای اخیر با کمک مربیان توانمند خود توانسته اند در عرصه ملی و بین المللی خوش بدرخشند.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان راه اندازی 2 کتابخانه سیار در نقاط دور افتاده استان، افزایش 12 درصدی امانت دهی کتاب در سال 96 و برگزاری طرح اهدای کتاب به مسافران نوروزی را از جمله مهمترین برنامه های اجرا شده توسط این نهاد در حوزه گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان ذکر کرد.
هادی خاطر نشان کرد: سال گذشته برای نخستین بار در کشور شب های قصه و لالایی زمستان در سیستان و بلوچستان رقم خورد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.


انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۴۵۳


ارسال