پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۱
در مراسم اختتامیه مسابقات قرآن و عترت و نماز مطرح شد
اولویت اجرای کارهای فرهنگی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است/ برگزیدگان مسابقه تجلیل شدند
 
آئین اختتامیه مسابقات قرآن و عترت و نماز در حوزه رسانه و مطبوعات سیستان وبلوچستان امروز همزمان با اولین روز از ماه پربرکت رمضان در بخش های خبر، مقاله، گزارش و عکس خبری برگزار شد.
به گزارش عصرهامون، همزمان با اولین روز از ماه پربرکت و معنوی رمضان مراسم اختتامیه مسابقات قرآن و عترت و نماز در حوزه رسانه و مطبوعات سیستان وبلوچستان در محل سینما اشراق زاهدان برگزار شد.
در این مراسم آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه حدیث ثقلین حدیث متواتر است و هیچ محدثی از هیچ مذهبی در جامعه اسلامی قدرت انکار آن را ندارد، اظهار کرد: ما در تقسیم بندی احادیث معتبرترین احادیث را حدیث متواتر می دانیم؛ تنها چیزی که در حدیث ثقلین مطرح است این است که گروه اندکی از محدثین اهل سنت به جای به جای عبارت «‌عترتی‌» در حدیث ثقلین، کلمه «‌سنّتی‌» آورده اند.
وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: هیچ یک از علمای دینی در طول چهارده قرن، مرجعیت علمی عترت را نتوانسته اند منکر شوند در نتیجه سنت از مجرای عترت سنت از مسیر عترت برای ما می تواند معتبر باشد.
امام جمعه زاهدان با بیان اینکه در حدیث ثقلین نکات فراوانی نهفته است، افزود: حاصل عمر پیامبر(ص) این دو مطاعی است که به تعبیری قرآن و عترت است و گرانترین پدیده های حیات پیامبر بود که نماز،زکات،جهاد، ابقای دین مبارک اسلام و ایجاد یک جامعه تمدنی و غیره از ثمرات وجود آن است.
 

وی در ادامه با بیان اینکه نماز تنها رکنی از احکام الهی است که در دوران سیزده سال نبوت پیامبر(ص) که هنوز تبدیل به حکومت نشد و نقش تربیتی داشت واجب شده بود، گفت: با تمسک جستن به قرآن و عترت به عنوان مهمترین ثمرات حیات نبی مکرم اسلام(ص) انسان ها هرگز به سمت گمراهی نمی روند.
آیت الله سلیمانی در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم اختتامیه قرآن و عترت و نماز همزمان با اولین روز از ماه مبارک رمضان گفت: عظمت کار فرهنگ و ارشاد اسلامی را هرگز نباید دست کم گرفت زیرا اولویت اجرای کارهای فرهنگی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و بقیه سازمان ها در راستای این مجموعه فعالیت می کنند.
 
راهیابی 67 اثر به مرحله داوری
محمدهادی طهرانی مقدم مدیرعامل خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان هم در این مراسم ضمن تبریک ایام به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ماه بهار قرآن و فضایل و ضیافت بیکران الهی گفت: فراخوان مسابقه قرآن و عترت و نماز در دیماه سال گذشته درآستانه هفته قرآن و عترت اعلام شد که از مجموع 75 اثر از رسانه های مختلف سیستان و بلوچستان به دبیرخانه این جشنواره 67 اثر پس از بررسی هیات داوران به مرحله داوری راه پیدا کرد.
وی با بیان اینکه داوطلبین از هیئت مدیره خانه مطبوعات انتخاب و داوری در بهمن ماه همان سال انجام شد، افزود: مراسم اختتامیه این مسابقات امروز همزمان با اولین روز از ماه پربرکت رمضان در بخش های خبر، مقاله، گزارش و عکس خبری برگزار شد.
 

طهرانی مقدم در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: این مسابقات در هفت موضوع زندگی و سیره معصومین، نماز، زکات، مهدویت، حجاب و عفاف، وحدت اسلامی و تقریب مذاهب و همچنین بخش ویژه اقتصاد مقاومتی به کار خود پایان داد که بیشترین اثر از خبرگزاری جمهوری اسلامی به این جشنواره ارسال شده بود.
 
اهدای هدیه رمضانی به اصحاب رسانه
مدیرعامل خانه مطبوعات برگزیدگان این دور از مسابقات را در بخش مقاله حسین اصغرروکی، گزارش آرشام هنرکار، عکس مهرداد پارسافر، خبر هادی محمدی و بخش گزارش عصمت جهانی معرفی کرد.
گفتنی است در پایان این مراسم نیز هدیه حمایتی ماه مبارک رمضان ویژه اعضای خانه مطبوعات استان که با همکاری اداره کل ارشاد اسلامی و هیئت مدیره این‌خانه تهیه شده بود به اصحاب رسانه تقدیم شد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۴۸۱


ارسال