يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ,5 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۹
در یادواره شهدای عملیات بیت المقدس مطرح شد:
خطوط قرمز نیروهای مسلح ولایت مداری و ولایت محوری است/ با تمسک به شهدا انقلابی فکر و انقلابی حرکت کنیم
 
یکی از فرماندهان ارتش سیستان وبلوچستان خطوط قرمز نیروهای مسلح را ولایت مداری و ولایت محوری، دفاع از آرمان ها و منافع ملی مردم دانست و گفت: ما با کسی در این رابطه ها شوخی نداریم.
به گزارش عصرهامون، به مناسبت فرا رسیدن سوم خرداد سالروز عملیات غرور آفرین بیت المقدس یادواره شهدای این عملیات با حضور فرماندهان و مسئولان نظامی سیستان وبلوچستان، مسئولان بنیاد شهید و خانواده شهدا در گلزار شهدای زاهدان برگزار شد.
امیر سرگزی یکی از فرماندهان ارتش استان در این مراسم ضمن تبریک ایام به مناسبت ماه مبارک رمضان اظهار کرد: این ماه ایام عبودیت است ماهی که می توان با بهره گیری از خیرو برکات آن، بندگان شایسته ای در درگاه حق باشیم و در مسیر شهدا گام برداریم.
وی بیان کرد: در هشت سال دفاع مقدس همه کشورها در مقابل ما صف آرایی کردند در اصل دو قطب شرق و غرب پشت سر فردی دیوانه و دیکتاتور ایستادند باید بدانیم در این مدت در همه زمینه ها تحریم بودیم و هیچکس از مظلومیت ما دفاع نکرد.
این مسئول گلزار شهدا را مکانی مقدس خواند و ادامه داد: شهدایی که در این مکان حضور دارند ناظر براعمال و کردار ما هستند هیچ سپاهی، ارتشی و بسیجی به دنبال پست و مقام در جبهه ها حضور نیافت بلکه برای دفاع از آرمان ها، معنویت، عزت و حفظ ناموس بود.
وی هدف از ارسال "رسل" را رسیدن به سه واژه واقعی برقراری عدالت، امنیت و رفاه حال مردم دانست و افزود: بهترین مکان و سرزمین جایی است که در آن آرامش داشته باشیم اگر نباشد امنیت و آرامش نمی توان عبادت کرد باید قدر این مکان را دانست و قدردان شهدا بود.
امیر سرگزی خاطر نشان کرد: اگر امروز در منطقه ناامن و پر تلاطم که همواره طوفان های آتش دار روشن می شود و ما در جزیره امن در این منطقه قرار داریم و در مقابل تمام هجمه ها ایستاده ایم نتیجه خون شهدا است.
وی در تکمیل مطلب فوق با بیان اینکه امروز عزت، سربلندی، پیشرفت و ایستادگی در مقابل دشمنان زیاده خواه را مدیون شهدا هستیم، گفت: مسئولان سیاسی باید بدانند پیشرفت در تمام ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، علمی و غیره همه در سایه جانفشانی رزمندگان و فرهنگ شهادت است.
 
راه شهدا راه صیانت، آبرو و عزت کشور است
وی تصریح کرد: مسیر حرکت و قطب نمای ما، راه شهدا است نباید از اینها فاصله بگیریم چرا که راه شهدا راه صیانت، آبرو و عزت کشور است.
امیر سرگزی با بیان اینکه جنگ برای ما تمام نشده است، ادامه داد: امروز ارتش، سپاه، ناجا، وزارت اطلاعات فراتر از مرزهای کشورمان کنترل و نظارت را در دستور کار قرار داده اند.
وی با بیان اینکه الگوی جوانان ما باید شهدا باشند، افزود: فرهنگ ایثار و شهادت یکی از نیازهای جامعه است که باید برای فرهنگ سازی آن همگان تلاش کنند؛ باید به شهدا متوسل شویم و با وحدت و یکدلی راه آنها را ادامه دهیم و از مملکت خود دفاع کنیم.
 
خطوط قرمز نیروهای مسلح ولایت مداری و ولایت محوری است
این مسئول در ادامه بیان کرد: دشمنان بدانند ارتش و سپاه پاسداران تمرکز خود را در مقابل کارهای دشمنان از دست نمی دهند و در مقابل حرف های یاوه گوی استکبار جهانی سکوت نخواهند کرد و اجازه نمی دهیم کسی دخالت کند.
وی خطوط قرمز نیروهای مسلح را ولایت مداری و ولایت محوری، مردم، آرمان ها و منافع ملی مردم دانست و گفت: ما با کسی در این رابطه ها شوخی نداریم و از کشته شدن واهمه و هراس نداریم.
 
با تمسک به شهدا انقلابی فکر و انقلابی حرکت کنیم
وی خاطر نشان کرد: امروز سبک تهدیدها و دسیسه های دشمنان عوض شده امروز سناریوهای دشمن بر مبنای تهدیدات شکلی نرم گرفته وهدف گیری شده است بر این اساس باید به دنبال هم افزایی باشیم و بصیرت افزایی کنیم و وحدت را سرلوحه افکار، اندیشه، تفکر و اقدامات خود قرار دهیم.
امیر سرگزی ادامه داد: باید توطئه ها را بشناسیم راهکار اصلی در مقابل این تهدیدها تبعیت از مقام معظم رهبری است.
وی در پایان با بیان اینکه مسئولان باید رو راست باشند و نباید از مردم فاصله گیرند، گفت: باید با تمسک به شهدا انقلابی فکر و انقلابی حرکت کنیم.
 
خبرنگار: نجمه خسروپرست
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۵۷۳


ارسال