جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۳
در گردهمایی علما و سران سیستان و بلوچستان مطرح شد:
آمریکا در انتقال اعضای داعش به افغانستان کمک می کند/ هدف ترامپ تشدید بحران آب و دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی در ایران است
 
مدیر کل اداره اطلاعات سیستان و بلوچستان با اشاره به صحبت های یکی از ژنرالهای امریکایی مستقر در افغانستان گفت: هدف ترامپ تشدید بحران آب و خشکسالی و دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی در ایران و شرق کشور است.
به گزارش عصرهامون، گردهمایی سالانه قبایل و طوایف سیستان و بلوچستان با حضور آیت الله سلیمانی نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت، استاندار، دادستان مرکز استان، مدیر کل اداره اطلاعات، فرماندهان نظامی، امنیتی و انتظامی سیستان و بلوچستان و شرکت ۵۰۰ نفر از سران، معتمدین، متنفذین و ریش سفیدان قبایل و طوایف شهرستان های زاهدان، خاش، زابل، هیرمند، ادیمی، زهک و میرجاوه برگزار شد .
 
سران و ریش سفیدان قبایل و طوایف استان نقش مهمی در پایداری امنیت دارند
آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در این گردهمایی با بیان اینکه سران و ریش سفیدان قبایل و طوایف استان نقش مهمی در پایداری امنیت دارند، گفت: باید از این جایگاه برای سربلندی و عزت انقلاب و پیشبرد اهداف نظام اسلامی استفاده کرد.
وی اظهار کرد: بزرگان طوایف در این اجتماع مشکلات مناطق خودشان را بازگو می کنند و مسئولین رفع این مشکلات را در اولویت کاری قرار می دهند.
 
امروز تحرکات قومی و مذهبی در دستور کار آمریکا قرار گرفته است
تقوی مدیر کل اداره اطلاعات سیستان و بلوچستان در این گردهمایی گزارشی از وضعیت امنیتی و وضعیت داعش در منطقه برای سران ، معتمدین و متنفذین بیان کرد و افزود: اگر ما نگاهی به تحولات داخل و خارج داشته باشیم می بینیم، دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی کمر همت را بسته اند و بطور جدی، علیه جمهوری اسلامی برنامه ریزی می کنند، یک سری اقداماتی که آنها در دستور کار خودشان قرار داده اند و به شدت دارند کار می کنند و تقویت می شود ، ابعاد مختلفی دارد .
وی یکی از اقدامات دشمن را اقدامات نرم دانست و گفت: در این خصوص مقام معظم رهبری جنگ نرم را اوایل دهه ۷۰ مطرح کردند و همیشه در سخنرانی هایشان گفتند باید جدی باشیم.
این مسئول تخریب چهره نظام در سطح بین المللی، تحریم های اقتصادی، عملیات روانی و تحریک مردم به نافرمانی مدنی، بحث تهدید نظامی را از دیگر اقدامات دشمن دانست.
 
۱۸ سرویس اطلاعاتی در منطقه در حال انجام ماموریت و فعالیت هستند
وی با بیان اینکه امروز ۱۸ سرویس اطلاعاتی در منطقه در حال انجام ماموریت و فعالیت هستند، افزود: در راس آنها سرویس اطلاعاتی آمریکا است که سالهای سال در منطقه حضور دارد و الان حضورشان جدی تر شده بعضی از کشورها به صورت نیابتی الان مشغول فعالیت برای آمریکا هستند کشورهای افغانستان ، پاکستان یا امارات اینها هم علیه جمهوری اسلامی و به نفع آمریکا در منطقه کار می کنند .
تقوی با توجه به حضور پر رنگ عربستان در منطقه گفت: حضور عربستان خیلی جدی هست، هم پول و هم امکانات آورده و هم به صورت جدی بحث تامین لجستیک گروه های معاند را در دستور کار داده کار خیلی مهمی که حال انجام می دهند، تلاش می کند، پیوند بین تروریست و مواد مخدر را به صورت جدی دنبال کند.
 

وی با بیان اینکه امروز تحرکات قومی و مذهبی در دستور کار آمریکا قرار گرفته است، گفت: استراتژی کشورهای آمریکایی، انگلیس، عربستان و اسرائیل این است از خلع هایی که بعضاً دربین قومیت ها وجود دارد تشدید کنند و از آنها بهره ببرند.
مدیر کل اطلاعات استان با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری همیشه به مردم سیستان و بلوچستان توجه خاصی دارند ،افزود: ما به عنوان تشکیلات اطلاعاتی همیشه بحث استفاده از توانمندی و پتانسیل را دستور کار داشتیم و تشکر می کنم از همه شما متنفذین که همیشه پای کار بودید و خدمات خوبی را در راستای مسائل امنیتی انجام دادید و لازم است این مسائل ادامه داشته باشد تا بتوانیم از این مرحله که به صورت جدی تحت فشار هستیم عبور کنیم .
 
پروژه داعش صددرصد آمریکایی است
وی با توجه به وضعیت داعش در منطقه گفت: یکی از تهدیدات جدی وضعیت داعش در افغانستان است، ولی شما شک نداشته باشید که پروژه داعش صددرصد آمریکایی است داعش که از سال ۹۳ وارد افغانستان شده و تا الان حدود چهار هزار نفر به داعش پیوستند که از این تعداد۴۰ درصد از طالبان پاکستانی،۴۰ درصد از طالبان افغانی و ۲۰ درصد از کشورهای مختلف دیگر اروپایی که در سوریه و عراق بودند الان به داعش پیوسته اند.
 
آمریکا در انتقال اعضای داعش به افغانستان کمک می کند
تقوی ادامه داد: در همین راستا تاکنون ۶۰۰ نفر از داعش در عملیات هایی که خودشان در افغانستان داشتند کشته شده اند و از اوایل سال ۲۰۱۸ تاکنون ۵۰۰ نفر در عمیلیات های داعش از مردم کشته شده اند. الان در حال جذب و آماده سازی و تکمیل نیروهای خود هستند و آمریکا در انتقال اعضای داعش به افغانستان کمک می کند.
 
هدف ترامپ تشدید بحران آب و خشکسالی و دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی در ایران و شرق کشور است
وی در خصوص دلایل ظاهر داعش در افغانستان گفت: فقط دو هدف است یکی ادامه حضور آمریکا در افغانستان تثبیت شود و الان با توجه به این ناتو قبل از داعش ده هزار نیرو داشت الان هفده هزار نیرو دارد آمریکا قبل از داعش ۷ پایگاه داشت و الان ۹ پایگاه دارد ، یکی از ژنرالهای امریکایی مستقر در افغانستان در جایی گفته است ترامپ با دو برنامه قصد اعمال فشار بر ایران در شرق کشور دارد یکی تشدید بحران آب و خشکسالی و فشاری که روی افغانستان دارد که از سال ۲۰۱۸ که آمده آبی به سمت ایران نیامده و دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی در ایران و شرق کشور .
 
یکی از معظلات استان درگیری های طایفه ای است
تقوی در خصوص انتظارات از معتمدین گفت: برای ایجاد امنیت پایدار و رشد توسعه استان ما انتظاراتی که از شما معتمدین و متنفذین داریم طرحهای نصیحتی و توجیهی افکار عمومی جامعه را شما می توانید، شما نفوذ قابل ملاحضه ای در جامعه دارید؛ بدانید این تهدیدات و چالش هایی که امروز ما با آن مواجه هستیم، که هم در سال جاری و سال آینده سخت تر خواهد شد به جامعه و افراد جامعه توضیح دهید که درک حساسیت فوق العاده ای در افراد ایجاد شود و احساس کنند که باید داخل صحنه بیایند و در مقابل توتطئه های دشمنان ما بایستند .
مدیرکل اطلاعات استان خاطر نشان کرد: یکی از معظلات این استان درگیری های طایفه ای است که سران و متنفذین، باید به طور جدی وارد شوند تا از این اقدامات ضد امنیتی و قتل جلوگیری شود زیرا همین موجب یک کینه خواهد شد که ناامنی ها را ادامه خواهد داد .
در ادامه این مراسم حجت الاسلام موحدی راد، دادستان عمومی و انقلاب زاهدان هم با اشاره به بی خردی برخی از افراد در توهین به مردم استان گفت : الحمدالله مردم و علماء استان با هوشیاری تمام اجازه ندادند این اعمال خدشه ای بر وحدت مردم استان وارد کند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۶۸۴


ارسال