سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ,20 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۸ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۰
امام جمعه زاهدان:
دستگاه قضایی با هیچ کس تعارف ندارد
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان گفت: دستگاه قضایی و قانون با هیچ کس تعارف ندارد و با خلافکاران و قانون شکنان برخورد می کند.
به گزارش عصرهامون، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز زاهدان با بیان اینکه در سیستان و بلوچستان نیز برخی مسائل اخلاقی مطرح که منجر به اعتراض شد، افزود: از آنجایی که دستگاه قضایی و قانون با هیچ کس تعارف ندارد و با عاملان این گونه حوادث به جدیت برخورد می کند می طلبد مردم تحت تاثیر بیگانگان برای دامن زدن به مشکلات قرار نگیرند.
امام جمعه زاهدان گفت: امنیت یک پازل است که همه دستگاه‌ها در آن نقش دارند و دستگاه قضایی نیز در این پازل نقش بسیار مهمی دارد. دستگاه قضایی میراث پیغمبر است و هر کسی در این دستگاه فعالیت می‌کند، باید راه پیامبر و امت او را زنده نگه دارد و با تمام ایمان و نگاه علوی و فاطمی در این داوری را به خوبی نقش آفرینی کنند.
وی اضافه کرد: خوشبختانه در استان ما هم از اول انقلاب تا به امروز امنیت بسیار خوبی داشته ایم که بخش عمده این کار محافظت بومی استانی بوده و برادران اهل تسنن و تشیع و نیروهای انتظامی سپاه و ارتش هم در آن نقش دارند.
آیت ا... سلیمانی بیان کرد: امنیت را می توان یک پازل دانست که همه دستگاه ها و خصوصا دستگاه قضایی هم در این پازل نقش بسیار مهمی دارد.
وی تاکید کرد: دشمن در سناریو جدید خود علیه انقلاب اسلامی سه هدف فشار اقتصادی و روانی، ایجاد آشفتگی و هرج و مرج اجتماعی را در پیش گرفته که تنها راه مقابله با آن وحدت ملی است، ملتی که متحد و منسجم باشد هیچ دشمنی توان نفوذ در آن را نخواهد داشت.
وی با بیان اینکه اگر نقدی وجود دارد آن را باید به زبان ملایم و برادرانه مطرح کرد تا بهانه به دست دشمنان نظام نیفتد، تصریح کرد: در طول چهار دهه از انقلاب اسلامی استکبار جهانی برای ضربه زدن به این نظام مقدس حربه ها و دسیسه های مختلفی نظیر تجهیز و هدایت تروریست ها و جنگ تحمیلی را علیه ملت ایران بکار بست اما هیچ گاه موفق نبود.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: این نظام سلطه گر هم اینک سعی کرد جنگ هوشمندانه ای را در قالب جنگ روانی، اقتصادی و هرج و مرج اجتماعی به راه بیاندازد تا مسئولان دچار اشتباهات محاسباتی شوند و به تغییر رفتار و سیاست روی آورند که برای مقابله با این دسیسه نیز هوشمندی مردم و مسئولان ضروری است.
امام جمعه زاهدان با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی دستاوردهای عظیمی نظیر فناوری هسته ای، یافته های موشکی و موقعیت بالای منطقه ای را در جهان به همراه داشته، افزود: هدف اصلی دشمن در شرایط کنونی با اعمال همزمان ترفند بی ارزش کردن این دستاوردهاست.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: از آنجایی که دشمنان در شرایط کنونی با لحاظ توطئه های گوناگون نظیر بی ارزش کردن ریال سعی در به آشوب کشیدن خواسته های بحق مردم در قالب آشوب دارند ضروری است که با وحدت ملی این توطئه نیز نقش برآب شود.
عضو خبرگان رهبری با اشاره به انتظارات مردم سیستان و بلوچستان از دستگاه قضایی گفت: در گذشته برخی افراد به غلط تصور می کردند که امنیت با صحبت و بیان تامین می شود که حرفی نادرست بود زیرا از آنجایی که بخش عمده مشکلات امنیتی این استان مربوط به کشورهای همسایه است وظیفه برقراری امنیت بر عهده نیروهای دفاعی و امنیتی است.
آیت الله سلیمانی با بیان اینکه همه در امنیت سیستان و بلوچستان نقش دارند افزود: یک رکن مهم این بخش دستگاه قضاست.
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: یکی دیگر از توقعات مردم سیستان و بلوچستان از دستگاه قضا، قاطیعت این نهاد در احیای حقوق عامه می باشد به طوری که به فرموده رهبر معظم انقلاب ورود دستگاه قضایی در موضوعات مرتبط با حقوق عامه و مسائل زندگی روزمره مردم از وظایف مهم این دستگاه است و باید در مردم این اطمینان به ‌وجود آید که در موارد مربوط به حقوق عامه اگر به مراجع قضایی مراجعه کنند حقوق آنان احیا خواهد شد.
آیت الله سلیمانی گفت: از آنجایی که امروز مردم سیستان و بلوچستان به ویژه مرزنشینان در امرار معاش خود دچار مشکل هستند از دستگاه قضایی توقع است که علاوه بر برخورد با مفاسد اقتصادی برای احیای حقوق عامه مردم و نجات زندگی روزمره آنان برای استفاده بهتر از فرصت مرز نهایت تلاش خود را بکار گیرد.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان صلابت، استحکام و توجیه ناپذیری را از دیگر ویژگی های دستگاه قضا ذکر کرد و افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر ایشان با رئیس و مسئولان قوه قضاییه اجرای صحیح و قاطعانه وظایف دستگاه قضایی در زندگی مردم دارای تاثیرات فراوان است.
امام جمعه زاهدان افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب قوه قضاییه باید مظهر عدالت و پناهگاه ملت باشد و مردم اطمینان خاطر داشته باشند که هر جا با مظلمه یا تخلفی از قانون مواجه شدند با مراجعه به دستگاه قضایی می توانند حق خود را با آسودگی خاطر بگیرند.
وی گفت: متاسفانه در چند وقت اخیر، مردم در معیشت و اقتصاد مشکل دارند همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند دستگاه قضایی وظیفه دارد همراه قوای دیگر برای رفاه مردم تلاش کنند و در این امور با قاطعیت کامل برخورد کنند.
وی ادامه داد: بازاری های ما ناراضی هستند اما قصد تعطیلی بازار را نداشتند دولت مردان ما باید از تجربه همین بازاری ها استفاده کنند و در مورد اقتصاد کشور از بازاری های عزیز کسب تجربه کنند، اما به تعبیر مقام معظم رهبری هیچ مشکلاتی نیست که قابل حل نباشد فقط ایمان، اعتقاد به نظام و رهبری و راه امام را می‌خواهد، وزیر و نماینده مجلس هم باید همان اعتقاد جوان بسیجی خط مقدم جبهه را داشته باشد.
امام جمعه زاهدان تصریح کرد: هفته قوه قضائیه یکی از مهمترین قوه های نظام جمهوری اسلامی است و یکی از بالاترین شهیدان این استان شهید والا مقام آیت الله طباطبایی در حادثه تروریستی هفتم تیر همراه با شهید دکتر بهشتی به درجه رفیع شهادت رسیدند.
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۲۳۹


ارسال