دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۳
فرمانده انتظامی سیستان وبلوچستان:
مردم اخبار صحیح را از منابع موثق و رسمی دریافت کنند/ تعامل رسانه و پلیس پادزهری در مقابل شایعه پراکنی است
 
فرمانده انتظامی سیستان وبلوچستان گفت: تعامل و همکاری اصحاب رسانه و پلیس می تواند پادزهری در مقابل شایعه پراکنی و اخبار تحریف شده باشد.
به گزارش عصرهامون، سردار محمد قنبری در دیدار رئیس و هیئت مدیره خانه مطبوعات استان سیستان وبلوچستان با بیان اینکه تلاش اصحاب رسانه در عرصه اخبار و جراید گامی برای تداوم امنیت پایدار در جامعه است، اظهار کرد: نیروی انتظامی دارای فلسفه وجودی و سلسله مراتب تعریف شده است که از ما مسئولیت می خواهند و ما نیز گوش به فرمان بالاترین فرمانده یعنی مقام معظم رهبری هستیم.
 
برخی از افراد فریب خورده آب به آسیاب دشمن می ریزند
وی با اشاره به برخی از اخبار منتشر شده کذب در فضای مجازی، گفت: متاسفانه برخی از افراد فریب خورده آب به آسیاب دشمن می ریزند و با دامن زدن به بعضی موضوعات پیش پا افتاده آرامش جامعه را مخدوش می کنند که امیدواریم مردم اخبار صحیح را از منابع موثق و رسمی دریافت کنند.
فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه مردم شریف استان اصحاب رسانه و قلم به دستان را امین و معتمد خود می دانند، افزود: پلیس به کمک شما در جهت آرامش شهروندان تلاش می کند و این تعامل و همکاری می تواند پادزهری در مقابل شایعه پراکنی و اخبار تحریف شده باشد.
وی ادامه بیان کرد: انتظار ما این است که این گونه تعاملات از برنامه مشخصی برخوردار باشد تا با اطلاع رسانی دقیق بتوانیم ذهنیت شهروندان را به سمت امنیت و آرامش پایدار هدایت و از شایعاتی که باعث تشویش اذهان عمومی می شود پیشگیری کنیم.
 
تعامل با معاونت اجتماعی در جهت ارتقاء سطح سواد رسانه ای  
در ادامه این دیدار محمدهادی تهرانی مقدم مدیرعامل خانه مطبوعات سیستان وبلوچستان گفت: اصحاب رسانه با منعکس کردن عملکرد مثبت پلیس باعث جلوگیری از برخورد هجمه ها به سمت پلیس می شوند.
وی افزود: یکی دیگر از موضوعات در دست اقدام خانه مطبوعات، تعامل و همکاری با معاونت اجتماعی در جهت ارتقاء سطح سواد رسانه ای است که در نظر است در آینده ای نزدیک با برگزاری جشنواره ای در این خصوص گام مثبتی برداریم.
مدیرعامل خانه مطبوعات استان ادامه داد: متاسفانه برخی از رسانه های غیرحرفه ای و غیر رسمی با شیوه های دروغین برای جذب مخاطب، اقدام به بزرگ نمایی اخبار غیر مهم و پیش پا افتاده می کنند تا بتوانند وحدت حاکم بر استان را متزلزل کنند.
تهرانی مقدم در پایان خاطر نشان کرد: تعامل اصحاب رسانه با پلیس می تواند در اتخاذ تصمیمات مهم برای استان در جهت اطلاع رسانی اخبار مهم و موثق که منتج به افزایش ارتقای سطح امنیت در بین شهروندان است بسیار مهم و تاثیر گذار باشد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۲۸۵


ارسال