جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ ,15 November 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۱
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد:
تیم اقتصادی دولت برای رفع مشکلات اقتصادی مردم تلاش کند/ وعده های وزرای سفر کرده به سیستان عملی شود
 
امام جمعه زاهدان گفت: مقام معظم رهبری از تیم اقتصادی دولت خواسته بیشتری داشتند با مشورت با اقتصاددانان برای رفع مشکلات اقتصادی مردم تلاش کنند.
به گزارش عصرهامون، آیت الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه در مصلی قدس زاهدان ضمن تبریک ایام به مناسبت ولادت باسعادت حضرت امام رضا(ع) و دهه کرامت اظهار کرد: سنت و خصلتی که از  امامان باید به ارث ببریم فقط صبر و استقامت است.
وی در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: ما در حدی امامان خود را بالا و والا میدانیم که حتی حضرت عیسی در روز قیامت پشت سر امامان ما راه خواهد رفت واین عقیده ما است نه تنها ما بلکه اهل سنت به این عقیده ایمان دارند.
آیت الله سلیمانی ادامه داد: با پیروی از سیره و اخلاق امام رضا(ع) به مثل رازداری، بردباری و صبر می توان راه این امام معصوم و پیشوا شیعیان را به درستی ادامه داد.
امام جمعه زاهدان خاطر نشان کرد: در روز یک شنبه جلسه هیأت دولت در دفتر مقام معظم رهبری برگزار شد و حضرت آقا راه اقتصادی را به رئیس جمهور و هیأت وزیران نشان دادند و فرمودند که هیأت دولت باید برای تلاش مضاعف در پیشرفت کشور تلاش کند؛ ایشان از تیم اقتصادی دولت خواسته بیشتری داشتند تا با مشورت با اقتصاد دانان برای رفع اقتصاد و درد مردم تلاش کنند، ایشان صداوسیما را برای تصویرسازی درست و عملکرد دولت و مسئولان فراخواند البته فرمودند انتقاد درست و اصولی هیچ اشکالی ندارد.
وی تصریح کرد:همه استانها و همه مسئولین استانها وظیفه دارند تا به دردهای مردم را گوش دهند، مقام معظم رهبری به دولت فرمودند که باید مسئولین نظام روابط دیپلماسی را گسترش دهند.
خطیب نماز جمعه زاهدان بیان کرد: مقام معظم رهبری در پایان فرمایشات خود فرمودند امیدواریم دولت مردان با تلاش بتوانند جلوی یاس و نامیدی مردم را که دشمن به وجود آورده را ناکام بگذارند که رئیس جمهور هم در آن جلسه قول دادند تا با تمام تلاش و با پشتوانه ملت و رهبر معظم انقلاب از این مشکلات سربلند بیرون آیند.

امیدواریم وعده های وزرای سفر کرده به سیستان عملی شود
حجت الاسلام و المسلمین محمود پارسا در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بنجار با توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم به بیان دیدگاه قران و روایات راجع به کم فروشی و گران فروشی اشاره و عنوان کرد: خداوند متعال به کسانی که کم فروشی می کنند وعده عذاب داده "ویل للمطففین" ؛ همچنین در روایات یکی از دلایل خشکسالی و قحطی کم فروشی ذکر شده که خداوند برکت های زمین و آسمان را می گیرد تا مردم توبه و استغفار کنند.
وی در خطبه دوم بعد از حمد و ثنای الهی و توصیه به تقوا به روز امام زادگان اشاره و تصریح کرد: حرم محلی برای ادا و استجابت دعای مردم است و باید امکانات رفاهی و خدماتی در این اماکن افزایش پیدا کند که مردم میل و رغبت بیشتر به حضور در این اماکن مقدس پیدا کنند.
امام جمعه بنجار با گرامیداشت میلاد با سعادت امام رضا (ع) شرط اصلی برای تحت ولایت قرار گرفتن ان حضرت را ولایت پذیری دانست و افزود: کسی می تواند ادعای پیروی از اهل بیت را داشته باشد که رفتار و کردار خود را با ائمه اطهار (ع) وفق دهد.
حجت الاسلام پارسا در ادامه به سفر چندین وزیر  در هفته های گذشته به منطقه سیستان اشاره و ضمن تشکر از این حضور و تصویب ۱۲۰ مصوبه برای عمران و ابادی منطقه اظهار کرد: امیدواریم این مصوبات عملیاتی شود و صرفا جنبه تبلیغاتی نداشته باشد.
وی ابراز کرد: مشکلات سیستان باعث شد که مرجع تقلید تشیع ایت الله العظمی سیستانی از عراق به مسئولین پیام می دهد که به مردم رسیدگی کنید و نگذارید سیستان خالی از سکنه شود حتی با نان خشک در منطقه بمانید تا به سرنوشت مشهد دچار نشوید.
خطیب جمعه بنجار در ادامه تصریح کرد: وزیر نیرو در بدو ورود به سیستان قول مساعد برای رفع بوی نامطبوع اب شرب  روستاییان داد که ورودی آب از چاه نیمه یک به سه منتقل شود و درباره کاهش هزینه پروانه بهره برداری و برق چاهک های کشاورزی و کاهش بیشتر تعرفه برق در منطقه قول مساعد و مثبت داد.

در محضر علما و بزرگان بودن موجب علم اندوزی می شود
حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی حسینی  در جمع نمازگزاران جمعه شهرستان سراوان اظهار کرد: در نماز خواندن نباید سستی کرد چرا که خواندن نماز یک وظیفه شرعی است و آنچه را که خدا دستور داده است باید با قدرت و حوصله انجام شود.
وی در ادامه یکی از ویژیگی های انسان مومن را به زیارت رفتن علما دانست و افزود: در محضر بزرگان و علما بودن موجب افزودن علم می شود و عقل و سواد آدمی را زیاد می کند.
امام جمعه موقت شهرستان سراوان به انسان ها توصیه کرد تا هر لحظه از اعمال و رفتار خود مراقبت کند چرا که اعمال و رفتار انسان زیر ذره بین تقوای الهی قرار دارد.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی با اشاره به توصیه های امام کاظم (ع) به یکی از شاگردانش به نام هشام، گفت: لقمان حکیم به فرزندش توصیه کرد که دنیا یک دریای بسیار عمیق و بزرگ است که بسیاری از مردم، اقوام، گروه ها و طایفه ها در این دنیا و دریا غرق شده اند.
وی با بیان اینکه رستگاری موجب نجات انسان و کشتی وی از این دنیا می شود، اضافه کرد: انسان باید کشتی خود را مقابل حوادث و سختی های دنیا با ایمان به خداوند نجات دهد و باید امورات را با توکل بر خدا و آنچه را که به خیر و صلاح و عاقبت به خیری وی می شود، را به خداوند متعال واگذار کند.
امام جمعه شهرستان سراوان خاطر نشان کرد: تمام امورات و کارها باید به خدا واگذار شود چراکه خداوند از حقیقت، آینده، عواقب و پیامد های کارها و اعمال را که انسان نمی داند، می داند.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی تقوا را توشه و‌ بار سفر و به عنوان ملزومات در این دنیا دانست و خاطر نشان کرد: حوادث دنیا حوادث خطرناکی هستند که باید کارها را به خدا واگذار کرد تا از گزند بلاها و حوادت مصون ماند.
وی اظهار کرد: ناخدای کشتی باید عقل باشد چرا که خداوند عقل را راهنمایی برای انسان ها خلق کرده و با تفکر و تدبر بسیاری از امورات حل می شود.
امام جمعه موقت سراوان ادامه داد: راهنمای انسان در این دنیا علم است و کسب علم و علم آموزی توسط علما توصیه شده است.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی ضمن تبریک ولادت با سعادت هشتمین اختر تابناک ولایت و امامت، خاطر نشان کرد: علی رغم ایجاد ممانعت برای سایر ائمه، امام رضا (ع) همانند امام باقر (ع) و امام صادق (ع) زحمات بسیاری را در راستای ترویج احکام اسلام و شناساندن معارف دین در دوران خود کشیده است.

انتهای پیا م/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۶۴۰


ارسال