يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ,5 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۸
در آیین تجلیل از خبرنگاران سیستان وبلوچستان مطرح شد
سیستان و بلوچستان تابلویی از وحدت و خدمات جمهوری اسلامی/ وظیفه اصحاب رسانه مقابله با افکار پلید دشمنان است
 
مسئول روابط عمومی و سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سیستان و بلوچستان می تواند تابلویی از وحدت و خدمات جمهوری اسلامی باشد که در دوران ستمشاهی هیچ‌ یک از این خدمات نبود.
به گزارش عصرهامون، شب گذشته آیین تجلیل از خبرنگاران سیستان وبلوچستان با حضور مسئول روابط عمومی و سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سید دانیال معین آل داوود خبرنگار و گوینده خبر در باغ امام علی(ع) زاهدان برگزار شد.
سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی و سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم با بیان اینکه اصحاب رسانه در مقابله با جنگ نرم دشمنان علیه ایران اسلامی باید نقاط قوت و اقدامات نظام را بازگو کنند، اظهار کرد: صحنه امروز، شهید همت ها و باکری های خاص خودش را می طلبد و باید تلاش کنیم قبل از هر چیز با درایت قلم بزنیم.
وی با بیان اینکه اهمیت کار فرهنگی و رسانه ای و کمک به هدایت افکار عمومی همواره در برنامه های سپاه قرار دارد، افزود: دشمنان ایران عملیات های روانی و تبلیغاتی فراوانی علیه نظام و انقلاب به راه انداختند و می خواهند همه چیز را وارونه به تصویر بکشند در این خصوص اصحاب رسانه وظیفه دارند در این جنگ تمام عیار رسانه ای به مقابله با افکار پلید دشمن بروند.
مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه نباید تحت تاثیر القائات دشمنان قرار گرفت، ادامه داد: دشمن از طریق جنگ نرم به دنبال ایجاد اختلاف و شکاف است اما ملت ایران با اتکا به فرهنگ غنی دینی همچنان با اقتدار و عزتمندی به پیش می رود.
وی در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: همه تلاش دشمن این است که نظام را ناکارآمد جلوه دهد و به ایجاد شکاف و اختلاف دامن بزند که در این راستا باید رسانه ها نقش آفرینی و نقشه دشمنان را خنثی کنند.
وی با بیان اینکه اصحاب رسانه پیش قدمان و افسران جبهه جنگ نرم هستند، گفت: سپاه خود را مدیون کسانی می ‌داند که تلاش دارند دستاوردهای انقلاب را تشریح و تبیین کنند.
معاون روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: چهل سال از پیروزی انقلاب می گذرد و امروز دشمنان ما صفی واحد و منسجم به سرکردگی آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی از کشورهای مرتجع منطقه تشکیل داده‌ اند تا در بین مردم القا کنند که نظام ما ناکارمد است؛ دشمنان در تلاش هستند تا اعلام کنند که نظام مبتنی بر فرهنگ دینی نمی تواند جامعه را اداره کند.
 

سردار شریف در ادامه سخنان خود تصریح کرد: حدود ۹ ماه قبل بولتن مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد اجازه نمی دهیم مردم و مسئولان ایرانی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب خود را جشن بگیرد، از همان روز یک هجمه رسانه ای برای القای این پیام راه افتاد که در کنار آن چاشنی جنگ حساب شده در عرصه اقتصادی نیز به آن افزوده شد.
وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان می تواند تابلویی از وحدت و خدمات جمهوری اسلامی باشد که در دوران ستمشاهی هیچ‌ یک از این خدمات نبود، افزود: دشمن از سیستان و بلوچستان تصویری را که دلشان می خواهد مطرح می کند اما اصحاب رسانه قرار نیست همواره تشویش و تمجید کنند اما خدمات را نیز نباید نادیده گرفت؛ خبرنگاران سیستان و بلوچستان بار سنگین تری بر دوش دارند چرا که در این خطه عملیات روانی دشمن سنگین تر است بر همین اساس ارائه یک تصویر واقعی و زیبا از سیستان و بلوچستان دست دشمنان را در این استان کوتاه می کند و این نقش بر عهده اصحاب رسانه این استان است.
 
رویکرد خبرگزاری های بیگانه پنهان کردن دست های چدنی زیر دستکش های مخملین است
در ادامه مرایم نیز سید دانیال معین آل داوود خبرنگار و گوینده خبر خبرگزاری صدا و سیما و شبکه سراسری اظهار کرد: رویکرد خبرگزاری های بیگانه و معاند همان پنهان کردن دست های چدنی زیر دستکش های مخملین است و با سیاست تمام ظاهر خود را حفظ می کنند تا مخاطبان را جذب خود کنند.
 
با افزایش سواد رسانه ای بتوانیم مخاطبان را به خود جذب کنیم
وی افزود: ما باید با افزایش سواد رسانه ای بتوانیم مخاطبان را به خود جذب کنیم چرا که رسانه های بیگانه در پی انتشار اخبار کذب علیه کشورمان هستند اما از توانایی رسانه ای خود بهره می برند.
 

این خبرنگار و گوینده رسانه ملی ادامه داد: ما تمام فشارهای دشمنان به خصوص جنگ تحمیلی را پشت سر گذاشتیم و امروز در جنگ رسانه ای قرار داریم که سلاح ما در این میدان داشتن سواد رسانه ای قوی برای موفقیت است.
گفتنی است در پایان تعدادی از اصحاب رسانه مورد تجلیل قرار گرفتند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۰۴۸


ارسال