دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ,18 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۴
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد:
مدیران کارآمد در پست‌های کلیدی قرارگیرند/ سازش با دشمن اثر مثبتی نخواهد داشت
 
جمعی از ائمه جمعه سیستان وبلوچستان گفتند: باید بدون نگاه‌های سیاسی، شایسته سالاری را ملاک انتخاب مدیران قرار داده و مدیران کارآمد را در پست‌های کلیدی قرار دهیم.
به گزارش عصرهامون، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه زاهدان در مصلی قدس با بیان اینکه باید بنیاد خانواده را در زندگی بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام انجام دهیم، اظهار کرد: اولین  روز ماه ذی الحجه مصادف با سالروز پیوند حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) و روز ترویج فرهنگ ازدواج است که اگر دنبال یک  الگوی موفق هستیم بهترین الگو حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س)هستند.
وی با بیان اینکه همه مشکلاتی که بر اساس مسائل خانواده داریم به خاطر تغییر سبک زندگی است، گفت: اگر به الگوهای اسلامی توجه کنیم مشکلات در حوزه خانواده‌ها به حداقل می‌رسد.
امام جمعه موقت زاهدان مقدس‌ترین بنیاد جامعه را خانواده دانست و افزود: فلسفه تشکیل خانواده در اسلام ایجاد آرامش است، مرد و زن بدون هم به آرامش نمی رسند.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه مناسک حج سالی یک بار برگزار می‌شود، بیان کرد: سعودی‌ها به جای مبارزه با مخالفان اسلام با آنها هم پیمان شده‌اند و شاهد آن هستیم که حج تهی از منافع اسلام است اما امیدواریم بتوانیم از این کنگره عظیم و ظرفیت بزرگ آن بهره‌مند شویم.
حجت الاسلام حمیدی در ادامه با اشاره به شرایط اقتصادی جامعه افزود: مسایل اقتصادی در ایران باید به بهترین نحو حل شده و اجازه سوءاستفاده به دشمنان نظام داده نشود.
وی تصریح کرد: جنگ آمریکا با ایران اسلامی از اول انقلاب شروع شده و با حربه‌های مختلف ادامه یافته و امروز نیز این جنگ در شکل اقتصادی خود را نشان می‌دهد که لازم است مردم با تقویت اتحاد و انسجام از سوء  استفاده دشمنان جلوگیری کنند و اجازه تفرقه میان دولت و مردم را ندهند.
امام جمعه موقت زاهدان با تاکید بر اینکه رسانه‌ها مطالبات به حق مردم را پیگیری می‌کنند، گفت: اصحاب رسانه و مطبوعات، وظیفه دارند مشکلات مردم را مطالبه کنند، نباید مدیران ناکارآمد روی کار باشند، باید جدای از نگاه‌های سیاسی شایسته سالاری را ملاک انتخاب مدیران قرار داده و مدیران کارآمد را در پست‌های کلیدی قرار دهیم تا با تدبیر و تفکر بتواند بر وظایف خویش نسبت به مردم فائق آید.
حجت الاسلام حمیدی با اشاره به اینکه مردم برای این نظام و انقلاب هزاران شهید داده و پای آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی هستند، افزود: هیچ مشکلی نیست که راه حل نداشته باشد، امیدواریم مسؤولان با استفاده از راهنمایی‌های مدبرانه رهبری انقلاب مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کنند.
 
حقوق بشر آمریکایی در ظلم به ملت ها خلاصه شده است
حجت الاسلام غلامرضا دهقان در خطبه های این هفته خاش اظهار کرد: وضع تحریم های ظالمانه در چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی علیه دولت و ملت ایران سبب اقتدار کشور شده و ملت ما با شایستگی توانسته اند روی پای خود بایستند و با شرایط دشوار کنار بیایند.
وی ادامه داد: تحریم های دارویی، فشارهای اقتصادی، تجاری، صنعتی، تحریم سوخت و غیره که از سوی آمریکایی ها علیه ایران اسلامی تصویب و اجرا می شود نشان دهنده این مطلب است که آمریکا و هم پیمانان آن دلسوز ملت ما نیستند و فقط در شعار خود را مدافع حقوق بشر می دانند.
امام جمعه خاش با اشاره به اینکه در ایام و موسم انجام مناسک حج قرار داریم، افزود: حج فرصتی بسیار مهم برای تزکیه و پاک کردن قلب ها از گناه و تقصیرهاست که در زندگی از فرد مسلمان سرزده است.
وی ادامه داد: انسان در سرزمین عرفات و طواف بیت الله الحرام و دیگر شعائر الله با توبه و بخشش پروردگار متعال پاک می شود.
حجت الاسلام دهقان اظهار کرد: کنگره عظیم حج فرصتی مناسب برای تالیف قلوب و به نمایش گذاشتن اتحاد و همبستگی امت اسلام است.
 
سازش با دشمن اثر مثبتی نخواهد داشت
حجت الاسلام و المسلمین یوسف مرادی امام جمعه موقت شهرستان سراوان در خطبه های سیاسی و عبادی نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه گزافه گویی های وزیر امورخارجه سعودی را به شدت محکوم می کنیم،  اظهار کرد: به آدم جاهل می گوییم حال که از شکست سیاست های رژیم خود در منطقه به خصوص حمایت از تروریست های تکفیری در سوریه و ناکامی تجاوزات ائتلاف متجاوز سعودی به یمن ناراحت هستید، اوضاع را وخیم تر از این نکنید.
وی با بیان اینکه پیشنهادات اخیر ترامپ در خصوص مذاکرات، یک بازی سیاسی برای موفقیت تیمش در انتخابات میان دوره ای مجلس نمایندگان و سنای آمریکا است، گفت: ترامپ هیچ راهبرد مشخصی برای ارتباط موثر و سازنده در خصوص ارتباط با جمهوری اسلامی ایران ندارد، چرا که او از اساس سیاسی نیست و سیاست‌های او براساس منافعش تغییر می یابند.
 امام جمعه موقت شهرستان سراوان با اشاره به بیست و یکم مرداد ماه سالروز حمایت از صنایع کوچک و ضمن گرامیداشت این روز، افزود: به مسئولین مرتبط اکیدا توصیه می شود که با اختصاص بودجه ثابت و فراهم کردن زمینه حضور صاحبان صنایع کوچک ایرانی، در نمایشکاه های بین المللی، زمینه توسعه را فراهم آورند و نقش سازمان فنی و حرفه ای و هنرستان ها و مراکز دانشگاهی فنی در این زمینه اساسی است و حمایت از صنایع کوچک، زمینه ساز تحقق شعار سال خواهد شد.
 وی ضمن گرامیداشت سالروز ازدواج امیرالمومنین علی (ع) با حضرت فاطمه زهرا (س) و روز ازدواج اذعان داشت: به خانواده ها و مسئولین توصیه می شود که از ازدواج ساده این دو اسوه معصوم الگو گرفته و از اشرافی گری در مراسمات جشن ازدواج فرزندان و یا سخت گیری های بی مورد پرهیز کنند.
حجت الاسلام و المسلمین مرادی در ادامه با اشاره به سالروز تشکل ها و مشارکت اجتماعی بیان کرد: توجە همه تشکل های اجتماعی را به پرهیز از اصراف و اشرافی گری و رعایت مصالح عمومی کشور و تقویت اعتقادات خود مبنی بر توحید در رازقیت خداوند، جلب می کنیم.
 وی با اشاره به  روز23 مرداد ماه سالگرد پیروزی و مقاومت 33 روزه حزب الله لبنان در برابر رژیم صهیونیستی به عنوان روز مقاومت اسلامی یاد آوری کرد: در این روز مهم، اعلام می داریم که تنها راه نجات امت اسلامی در مقابل تجاوز، مقاومت است و سازش با دشمن لجوجی چون ترامپ و اسرائیل، اثر مثبتی نداشته و نخواهد داشت چرا که سازش و مذاکره با آمریکا سودی ندارد.
 امام جمعه موقت سراوان توضیح داد: با آنهایی که روزهای آغازین اتمام مذاکرات هسته ای از آن به عنوان یک مذاکره برد برد یاد می کردند؛ الان باید ببینند که هردو برد به نفع آمریکا بود، در یک برد هسته ای رفت در برد دیگر تحریم ها ماند 
 وی با بیان اینکه امروزه عدم اعتماد به ترامپ در دنیا علم شده و او را با عنوان بی اعتماد مورد تمسخر قرار می دهند، گفت:از برخی فعالان سیاسی بعید است که صراحتا اعلام می کنند نباید مذاکرات را رد کنیم در حالی که در سال های ۷۶ با صراحت اعلام داشتند که هرگز از اصول خود مبنی بر اینکه آمریکا دشمن ماست کوتاه نخواهیم آمد.
 حجت الاسلام والمسلمین مرادی با اشاره به جنایت وحشتناک حمله به اتوبوس کودکان مدرسه یمنی توسط عربستان سعودی ضمن محکوم کردن این واقعه گفت: از جامعه اسلامی خواهش می کنم که با حرکت های خودجوش، به جهانیان بفهمانیم که صف عربستان از صف مسلمین جداست.

فساد اقتصادی از کشور برچیده شود
حجت الاسلام و المسلمین محسن ساغریان در نماز جمعه امروز شهرستان چابهار اظهار کرد: سالروز یکی از دستاوردهای حزب الله در سالروز نبرد نیروهای غیبی با شیطان در پیش است و این جنگ‌همه جانبه علیه لبنان توسط نیروهای مصر، عربستان، امارات و کشورهای غربی انجام شد که قصد خلع سلاح این کشور را داشتند که با نصر الهی نتوانستند و امروز حزب الله قدرت گرفت.
وی با اشاره به تاثیر حضور حزب الله در منطقه افزود: یکی از دیگر ثمرات جنگ ۳۳ روزه حزب الله این بود که همواره کابینه صهیونیست از ترس خود می گوید نگذارید نیروهای حزب الله و ایران به ۱۰۰ کیلومتری مرزهای ما نزدیک شود.
امام جمعه موقت چابهار ادامه داد: مهمترین بازیگران عرصه بین الملل نیز نتوانستند در این جنگ پیروز شود و نصر الهی همواره کمک رسان مسلمانان خواهد بود به طوری که امروز می بینیم حزب الله با حداقل نیرویی که داشتن با شجاعت و غیرت توانست دست متجاوزین را از مرزهای خود دور کند.
حجت الاسلام ساغریان با اشاره به تاثیر اقتصاد در کشور عنوان کرد: همواره اشتغالزایی با حمایت از تولید داخلی امکان پذیر است سرمایه گذاران باید با اتکا به نصرالهی از تولید داخلی حمایت کنند تا علاوه بر اینکه موجب اشتغالزایی شود نهایتا اقتصاد کشور را خود کفا کند.
وی با اشاره به همایش مبارزه با فساد اداری تصریح کرد: مقام معظم رهبری به رؤسای سه قوه تذکر داده اند که این سمینارها می خواهد چه کار برای شما سران سه قوه انجام شده مگر قوانین برای شما روشن نیست و باید با مفسدان اقتصادی محکم برخورد شود.
وی با اشاره به اقتصاد پاینده تاکید کرد: اقتصاد ما باید در دولت، مجلس و قوه قضاییه به جایی برسد که هیچ کس حتی فکر خلاف و اختلاس در کشور به ذهنش خطور نکند و عوامل کشور باید در پاک ترین معاملات و تعاملات پولی قرار داشته باشند.
​حجت السلام ساغریان خاطرنشان کرد: کسانی در بدنه اقتصادی کشور باشند که از غربال های قوی گزینشی عبور کرده همچنین فاقد سو پیشینه قبلی و به آرمان های نظام و انقلاب پایبند باشند همواره باید مجرمان اقتصادی با قوه قهریه قوه قضاییه محاکمه شوند تا درس عبرتی برای سایرین باشد.
 
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۱۰۱


ارسال