جمعه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,26 April 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۴
مدیرکل راه آهن جنوب شرق خبر داد:
رشد ۵۲ درصدی صادرات ریلی از زاهدان به کویته پاکستان/واردات 33436تن کالا از طریق خط ریلی
 
مدیرکل راه آهن جنوب شرق کشور گفت: صادرات کالا از طریق خط ریلی زاهدان - کویته پاکستان در پنج ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۲ درصد رشد داشته است.
به گزارش عصرهامون، مجید ارجونی در جمع خبرنگاران افزود: در طی پنج ماه اول امسال ۱۸ هزار و ۲۸۵  تن کالا از طریق خط ریلی زاهدان به کویته به پاکستان صادر شده که نسبت به میزان ۱۲ هزار و ۱۹ تن سال قبل رشد، ۵۲ درصدی را نشان می دهد.
وی بیان کرد: سیمان، قیر، گوگرد، گل سرخ و فوتس اویل عمده کالاهای صادراتی از طریق این خط ریلی به پاکستان است.
مدیرکل راه آهن جنوب شرق ادامه داد: در این مدت، ۶۲ رام قطار در این خط ریلی تردد داشته که نسبت به ۵۴ رام قطار سال قبل، رشد ۱۵ درصدی را نشان می دهد.
وی با اشاره به واردات انجام شده از طریق خط ریلی، گفت: عمده کالاهای وارداتی در این مسیر کنجد و برنج خوراکی و عمده کالاهای ترانزیتی گوگرد خام است.
وی تصریح کرد: در سال ۹۶، ۹ هزار و ۱۷۵تن کالا از طریق این خط ریلی به پاکستان وارد شد که نسبت به هفت هزار و۹۹۸ تن سال ۹۵ رشد ۱۵ درصدی را نشان می دهد.
ارجونی اضافه کرد: میزان ترانزت کالا از پاکستان به ایران از طریق این خط ریلی از ۴ هزار و ۷۸۲ تن سال۹۵ با رشد ۱۵۱ درصدی به ۱۲ هزار و ۲۶ تن در سال ۹۶رسید.
وی تصریح کرد: در سال ۹۶، ۳۳ هزار و ۴۳۶  تن کالا از طریق این خط ریلی به پاکستان وارد شده که نسبت به ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن سال ۹۵ رشد ۹۴ درصدی داشته است.
مدیرکل راه آهن جنوب شرق خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ میزان کالا حمل شده در زمینه صادرات توسط هزار و ۴۴۶ دستگاه واگن، در زمینه واردات توسط ۳۹۲ دستگاه واگن و در زمینه ترانزیت توسط ۵۲۱ واگن انجام شده است.
وی افزود: در سال ۹۵ میزان کالا حمل شده در زمینه صادرات توسط ۷۱۸ دستگاه واگن، در زمینه واردات توسط ۳۳۶ دستگاه واگن و در زمینه ترانزیت توسط ۱۹۵ واگن انجام شده است.
مجید ارجونی تاکید کرد: مجموعا در سال ۹۰، ۱۶ رام، در سال های ۹۱ و ۹۲ به ترتیب چهار رام، در سال ۹۳ هشت رام، در سال ۹۴، ۶ رام قطار باری پاکستانی در مسیر زاهدان به کویته تردد داشته اما با توجه به پیگیری ها و تعامل صورت گرفته با راه آهن کویته پاکستان میزان تعداد رام قطار های پاکستانی در سال های ۹۵ و ۹۶ به ترتیب ۸۲ و ۱۳۸ رام در این مسیر رشد چشمگیری داشته است.
 
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۶۹۴


ارسال