پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ,18 April 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۷
در همایش بازار اسلامی با محوریت تولید و حمایت از کالای ایرانی مطرح شد:
احتکارکنندگان منکر آیات الهی هستند/ حرکت در مسیر پویایی اقتصاد جهاد فی سبیل الله است
 
مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: حکم کسی که در حوزه اقتصاد فعال است در دیدگاه اسلامی همانند مجهاد فی السبیل الله است ‏و هرکسی به این حوزه خللی وارد کند، ‏منکر بزرگی را مرتکب شده است.‏
به گزارش عصرهامون، صبح امروز به مناسبت گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر و همچنین در راستای اجرای برنامه های رزمایش بزرگ عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص)2، همایش بازار اسلامی با محوریت تولید و حمایت از کالای ایرانی در سالن کنفرانس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان وبلوچستان برگزار شد.
در این مراسم سرگزی معاون توسعه و مدیریت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از این نهاد به عنوان یکی از سازمان های محوری در بخش تولید یاد کرد و افزود: این بخش نقش مهمی در بحث تنظیم ‏بازار و صادرات غیر نفتی ایفا می کند.
وی وجود زیرساخت های مناسب و همچنین منطقه آزاد صنعتی و تجاری چابهار و منطقه آزاد سیستان را عوامل موثری برای انجام هر چه بهتر صادرات و واردات در استان دانست و ادامه داد: این یک مزیت به شما می رود که در بین 31استان کشور، سیستان وبلوچستان تنها استانی است که دارای منطقه آزاد تجاری و صنعتی می باشد.‏
این مسئول وجود 7بازارچه مرزی در استان را فرصت مناسبی برای بهره گیری مردم از ظرفیت های موجود دانست و گفت: در این راستا تاکنون در بحث تجارت 60هزار نفر اشتغال، در بخش معدن هفت هزار و 20نفر و در بخش صنعت با 24هزار نفر اشتغال مواجه هستیم که این امر نشان می دهد این خطه از کشور در ‏چه موقعیت خاصی قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه دچار جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم، تصریح کرد: باید آگاه باشیم که در بازار ما آرامش وجود داشته ‏باشد ‏زیرا هدف دشمن این است که با ایجاد جنگ روانی به اهدافش دست یابد.
معاون توسعه و مدیریت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در ادامه خاطر نشان کرد: ‏42واحد بسته بندی گوشت در استان وجود دارد که اکثرشان در حال حاضر غیر فعال هستند، در این راستا می توان با ورود به عرصه اقتصاد مقاومتی این مورد را تقویت کرد.

لزوم توجه بیشتر به اقشار آسیب پذیر با ایجاد نشاط بین تمام فرزندان
علیرضا بخته ای مدیر سازمان بسیج اصناف و بازاریان سپاه سلمان سیستان وبلوچستان هم در ادامه بیان کرد: با توجه به نزدیک شدن به سال تحصیلی98-97 و لزوم توجه بیشتر به اقشار آسیب پذیر و با ایجاد نشاط بین تمام فرزندان میهن اسلامی، طرح " یک کاسب- یک دانش آموز" به منظور پشتیبانی مالی اصناف، بازاریان و تجار از دانش آموزان بی بضاعت و در قالب رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول الله(ص)2 در 12 شهرستان از استان سیستان و بلوچستان برگزار می شود.
وی گفت: این طرح با مشارکت بسیج اصناف و بسیج دانش آموزی در سراسر کشور انجام می شود که در این راستا بازاریان و تجار هزینه تحصیلی یک دانش آموز از قبل لباس، کیف، کفش و لوازم التحریر را پرداخت و یا این اقلام را تهیه و به این افراد تقدیم می کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه این کالاها در راستای حمایت از کالای ایرانی تماما از تولیدات داخلی است، افزود: در قالب این طرح، دانش آموزان بی بضاعت از طریق بسیج مساجد و محلات و همچنین بسیج دانش آموزان شناسایی و معرفی می شوند.

احتکارکنندگان منکر آیات الهی هستند
حجت الاسلام عیسی زمانی مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان هم در این خصوص اظهار کرد: بازار امروز جامعه به سمت و سوی بازار مسلمین است که باید برای رسیدن به بازار اسلامی تلاش بیشتری انجام شود زیرا اسلام در کنار مباحث اعتقادی معتقد به مسئله معیشت و اقتصاد است.
وی گفت: شخص یا اشخاصی که در راستای تبلیغ بازار اسلامی گام برداشته و در جهت رونق کسب و کار و تولید در این راستا عمل می کند، حکم مجاهدی را دارد که در میدان نبرد با دشمن مقابله می کند.
بزمانی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: امروز در جنگ اقتصادی به سر می بریم، دشمن دقیقا روی این نقطه متمرکز شده و تمام توان خود را گذاشته تا به این نقطه فشار آورد و نا امیدی را در بین مردم گسترش دهد.
وی تاکید کرد: حکم کسی که در حوزه اقتصاد فعال است در دیدگاه اسلامی همانند مجهاد فی السبیل الله است ‏و هرکسی به این حوزه خللی وارد کند، ‏منکر بزرگی را مرتکب شده است.‏
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان ادامه داد: کسی که در حوزه احتکار حرکت کند یعنی آیات الهی را منکر شده است؛ نباید در بازار اسلامی کلاه بر سر مردم بگذارند.

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۷۴۳


ارسال