جمعه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,26 April 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۶
همزمان با اولین جمعه ماه محرم در سیستان وبلوچستان؛
هم نوایی شیرخوارگان حسینی با لالایی رباب برای علی اصغر(ع)/ کوچکترین سرباز کربلا سند حقانیت نهضت عاشورا است
 
نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان گفت: امام حسین(ع) سند حقانیت اسلام و حضرت علی اصغر(ع) سند حقانیت نهضت عاشورا است.
به گزارش عصرهامون، همزمان با سراسر کشور در 30 نقطه از استان پهناور سیستان وبلوچستان همایش شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه ماه محرم برگزار شد و نوای لالایی مادران در این همایش به یاد مظلومیت و غربت حضرت علی اصغر(ع) در حادثه عاشورا، دل هر انسان آزاده ای  را به درد آورد.
مادرانی که با هدف پیوند هر چه بیشتر فرزندان خود با مکتب اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در این همایش شرکت کرده و دوست دارند فرزندانشان در مسیر مکتب سرخ حسینی حرکت کنند.
در همین راستا صبح امروز حسینیه اعظم سیستانی های زاهدان شاهد حضور کوچکترین فداییان علی‌اصغر(ع) شهید بود، سربازانی که با قلب‌ها و دستان کوچکشان با گریه‌هایشان آمدند و گفتند «ادرکنی یا علی‌اصغر» ما فداییان بزرگ سرباز کوچک دشت نینوا هستیم.
 
تاکتیک‌های دشمن به نتیجه نرسیده است
آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در مراسم مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) همایش شیرخوارگان حسینی که در حسینیه سیستانی ها برگزار شد، اظهار کرد: در کربلا دو جبهه شکل گرفت جبهه ای به فرماندهی امام حسین (ع) و جبهه‌ای به فرماندهی عمر سعد که از نظر شایستگی و اعتبار و وجاهت یک سطر عبارت درباره او نداریم.
وی گفت: واقعه عاشورا تجلی مبارزه حق در برابر باطل، با آن شکوه بزرگ تاریخی بود که امام حسین(ع) را تبدیل به مظهر استقامت، ایستادگی، شهامت و شجاعت در برابر قدرت‌های ستمگر کرد.
نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: چهار تاکتیک ناجوانمردانه را عمر سعد در عاشورا اجرا کرد که شامل تاکتیک محاصره، تحریم آب، حمله و هجمه  و کشتن اطفال و طفلان بود.
وی با بیان اینکه  امام حسین(ع)  یکی از مصادیق آیه مباهله بود، گفت: ده‌ها و صدها آیات و روایات در ستایش امام حسین(ع) در اختیار جامعه اسلامی بود اما نقطه برابر آن یزد است و عبیدالله و عمر بن سعد که درباره این ها در تاریخ هیچ وجاهتی نداریم.
وی با بیان اینکه دشمن علیه جمهوری اسلامی نیز از تاکتیک محاصره استفاده کرد و از طرف عراق که سال های قبل محل استقرار نیروهای آمریکا بود و افغانستان همینطور و پاکستان که محل امن اشرار قرار گرفته بود، بسیار تلاش کرد ایران را نا امن و بر آن نفوذ کند.
آیت‌الله سلیمانی با بیان اینکه تاکتیک‌های دشمن تاکنون به نتیجه نرسیده است، افزود: دشمن از تاکتیک‌های مختلف از جمله تهدید و تحریم و نا امنی، علیه نظام جمهوری اسلامی ایران استفاده کرد اما با مقاومت و پشتیبانی مردم از نظام، هیچ یک از تاکتیک‌های دشمن نتیجه نرسیده است.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه دشمن از تاکتیک تحریم هم استفاده کرده است، گفت: تحریم امروز دنیای استکبار علیه جمهوری اسلامی برای مقابله با انرژی هسته ای و دسترسی به دانش بومی از جمله آن است، مقابله به گونه ای بود که جمهوری اسلامی نتواند فعالیت افزایش قدرتمندی دفاعی را داشته باشد اما با ایستادگی و مقاومت و پشتیبانی مردم از نظام، هیچ یک از تاکتیک‌های دشمن به نتیجه نرسیده است.

همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در سراوان برگزار شد
حجت الاسلام و المسلمین گودرزی مبلغ اعزامی از شهرستان قم در این همایش در خصوص جایگاه زن و محبت بین مادر و فرزند سخن گفت و افزود: هر کجا که از علاقه سخن به میان می آید، علاقه مادر به فرزند مثال زده می شود چرا که این علاقه و محبت خدادادی است و خداوند متعال در دل و سینه مادر قرار داده است.
وی افزود: اولین جمعه ماه محرم که حضرت علی اصغر(ع)  طفل ۶ ماهه دشت کربلا که به دست یزیدیان به شهادت رسید، به یاد مظلومیت این طفل معصوم به عزا می نشینند.
حجت الاسلام و المسلمین گودرزی خاطر نشان کرد: سیاه پوش کردن و خدمت در جلسات عزاداری ابا عبدالله حسین (ع) ذخیره های خیر هستند که به عنوان اعمال صالح انسان به شمار می رود.
صالحی علی صوفی یکی از مادرانی که با طفل ۶ ماهه خود در این مراسم حضور داشت، در گفت و گو با خبرنگارما اظهار کرد: به یاد به شهادت رسیدن طفل ۶ ماهه دشت کربلا، در همایش شیرخوارگاه حسینی که در مهدیه شهرستان برگزار شده، شرکت کرده است.
وی افزود: نهضت کربلا توسط حضرت زینت (س) به نسل های بعد منتقل شد که در این برهه از زمان وظیفه مادران است که نهضت عاشورا را با انتقال به فرزندان خود، زنده نگه دارند.
این مادر سراوانی گفت: با حضور و شرکت در مراسماتی که منتسب به اهل بیت (ع) است،‌ می‌خواهد فرزندش را زندگی و رشادت های اهل بیت (ع) آشنا کند.
علی صوفی خاطر نشان کرد: امام حسین (ع) برای احیای دین اسلام و امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد، لذا آرزو دارم فرزندم نیز در این مسیر ( مکتب سرخ حسینی) گام بردارد.

شیرخوارگان امروز مدافعان فردای اسلام هستند
آیین شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر کشور در نخستین جمعه ماه محرم الحرام با اجتماع عظیم مادران و شیرخوارگان حسینی در زابل برگزار شد.
در حاشیه این مراسم زینب بندانی در گفت و گو با خبرنگار ما، با تاکید بر اینکه باید از صبر و استقامت امام حسین(ع) درس بگیریم، اظهار داشت: بی شک حضور در اینگونه مراسمات به ما یاد آوری می کند که دشمنان اسلام تا چه اندازه ظالم بوده و برای به زانو در آوردن ما دست به هر کاری می زنند و باید از سید و سالار شهیدان درس ایثار، استقامت و صبر گرفته و بیش از پیش در برابر ظلم ایستادگی کنیم.
وی افزود: هر ساله به همراه فرزندانم در این مراسم شرکت می کنم تا آنان نیز با حضور در این فضای معنوی از ابتدای زندگی حسینی باشند.
این بانوی سیستانی بیان کرد: بزرگترین افتخار من این می باشد که نام فرزندانم عباس و رقیه است و از خدا می خواهم تا به آنان لیاقت دهد تا بندگان خوبی باشند و بتوانند در زندگی خود نیز حسینی باشند.

شیرخوارگان امروز شهدای فردای اسلام هستند
یکی دیگر از مادران حاضر در این مراسم بیان کرد: وقتی جمع پرشور مادرانی را می بینیم که با اخلاص در این مراسم شرکت کرده و فرزندان شیرخوار خود را نذر مولایشان میکنند به خود میبالیم که در کشوری زندگی می کنیم که به راحتی می توانیم مراسمات مذهبی خود را انجام دهیم.
وی ادامه داد: نباید فراموش کنیم که دشمنان اسلام همواره به دنبال ضربه زدن به ما هستند و نمونه این دشمنی و کینه را می توان در عراق و سوریه دید که استکبار جهانی با حمایت از گروهک تروریستی داعش چه جنایاتی را مرتکب شد.
الهام سارانی با اشاره به اینکه همه ساله در مراسم شیرخوارگان حسینی شرکت میکنم، اذعان داشت: راه ما راه حسین(ع) است و دلیل شرکت در این مراسم نیز این است که فرزندانمان از همین کودکی با فرهنگ عاشورا و مکتب سید و سالار شهیدان آشنا شود.

مکتب امام حسین(ع) تا ابد زنده و جاوید است
سیده فاطمه حسینی اظهار کرد: مکتب عاشورا موجب زنده نگاه داشته شدن اسلام ناب محمدی(ص) بوده و اینک وظیفه ماست تا به فرزندانمان بی آموزیم که راه امام حسین(ع) چه بوده است.
 
وی خاطرنشان کرد: وقتی فرزندانمان از کودکی در مراسمات مذهبی شرکت کنند به خوبی با راه حق آشنا می شوند و دین و دنیای آنان تضمین خواهد شد و بی شک در بزرگسالی نیز موجب افتخار ما و کشور خواهند شد.
این بانوی سیستانی با تاکید بر اینکه امنیت امروز جامعه ما حاصل همین کودکان حسینی(ع) است، گفت: شهدای انقلاب و شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع اسلام ناب محمدی همه و همه تربیت یافته همین مکتب الهی هستند و در دامان مادرانی پرورش یافته اند که پای ثابت مراسمات مذهبی بوده اند و از کودکی آنان را با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا کرده اند.
وی در ادامه تصریح کرد: امروز نیز ما آمده ایم تا فرزندانمان از نزدیک با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شده و اگر لایق باشند در آینده برای امنیت و آرامش این ملت و دفاع از خاک پاک وطن از جان شیرینشان بگذرند تا به همه جهانیان ثابت کنند که مکتب حسین(ع) تا ابد زنده است.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۷۸۹


ارسال