دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ ,19 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۸
فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان:
تبعیت از ولایت فقیه اصلی ترین عامل تداوم انقلاب/ سربازان دوران دفاع مقدس الگوی رشادت بودند
 
فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: ولایت فقیه، وحدت و مردم سه عامل موفقیت و پیروزی در طول چهل ساله انقلاب است.
به گزارش عصرهامون، سردار امان اله گشتاسبی شامگاه گذشته در مراسمی که به مناسبت هفته دفاع مقدس در زاهدان تحت عنوان" دفاع ادامه دارد" برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت جمعی از مردم انقلابی کشور در استان خوزستان به دست ایادی استکبار افزود: قطعا افرادی بازنده این حرکات ناپسند هستند که دشمنان انقلاب و نظام می باشند.
وی با بیان اینکه دفاع مقدس عزت را برای ملت ایران به ارمغان آورد، اظهار کرد: دفاع مقدس یادآور حماسه ها و ایثارگری فرزندان این مرز و بوم در دفاع از انقلاب اسلامی بود.
فرمانده سپاه سلمان استان با اشاره به اختصاص روزی در هفته دفاع مقدس به سربازان این مرز و بوم تحت عنوان "علم و معرفت، نخبگان و روز سرباز" افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران توجه زیادی به جوانان به ویژه سربازان دارد به گونه ای که اگر امروز موفقیت و پیشرفتی داریم به برکت جوانان انقلابی کشور است.
وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: یکی از قشرهایی که در دروان دفاع مقدس نقش آفرینی کردند جوانان به ویژه سربازان در قالب آحاد نیروهای مسلح بودند که توانستند در کنار سایر نیروهای مسلح اعم از بسیجیان، ارتش و سپاه نقش آفرینی خوبی انجام دهند و دوران دفاع مقدس را به عنوان دورانی طلایی در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت کنند.
فرمانده سپاه سلمان استان ادامه داد: شایستگی، بزرگی و منش جوانان به ویژه سربازان با حماسه هایی که در دوران دفاع مقدس آفریدند باعث شد تا این روز در هفته به نام آنها ثبت شود که این نشان از انسانیت، منش، بزرگواری و دلاورمردی سربازان ایران زمین در دوران دفاع مقدس دارد.
وی گفت: امروز اگر توفیق و موفقیتی در تمامی زمینه ها داریم توسط نسل جوانان و سربازان است که در نیروهای مسلح نقش آفرینی می کنند؛ در این راستا مردم باید بدانند که سالانه حدود 400 هزار نفر از جوانان از نیروهای مسلح ترخیص و وارد جامعه می شوند که این جوانان را نظام جمهوری اسلامی با برنامه های مناسبی که در حوزه های مختلف برای آنان در نظر گرفته وارد جامعه کرده تا به مردم خدمت کنند.
گشتاسبی در ادامه ولایت فقیه، مردم و وحدت را سه عامل موفقیت و پیروزی در طول چهل ساله انقلاب عنوان کرد و افزود: موفقیت و توفیقات کسب شده در این سال ها به برکت این سه اصل بوده است.
وی با بیان اینکه مردم با اطاعت از ولایت فقیه، وحدت و انسجامی که داشتند شرایط سخت دوران دفاع مقدس را با موفقیت پشت سر گذاشتند، گفت: قطعا رمز موفقیت ما در این شرایط توجه به این سه اصل است تا با روحیه جهادی و انقلابی، تمکین از فرامین امام و رهبری و وحدت امت به پیروزی برسیم.
وی ادامه داد: امروز به برکت مجاهدت فرزندان این کشور در حوزه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، نظامی و غیره جز کشورهای برتر در منطقه هستیم به گونه که با زیرساخت هایی که در حوزه های مختلف داریم، می توانیم به کشورهای همسایه هم در تمامی  حوزه ها یاری رسانیم.
گشتاسبی با تاکید بر این مطلب که دشمن همواره از این سه اصل نگران و در تلاش استکه آنها را از ما بگیرد، افزود: با وجود مردم و رهبری از این شرایط سخت هم عبور خواهیم کرد.
وی ادامه داد: مردم ما می دانند که نیروهای مسلح یک کشور به ویژه کشور ایران دارای پتانسیل و امکانات و تجهیزات زیادی هستند، اکنون به برکت اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی و امنیت مناسبی که در کشور داریم سپاه پاسداران همچون سایر نیروهای مسلح به ویژه در سیستان وبلوچستان در کنار امنیت مرزها و در حوزه سرزمینی که عهده دار این مسئولیت خطیر در جنوب شرق است (مجموعه سپاه پاسداران، قرارگاه قدس و سپاه سلمان که مجموعه سپاه هستند) توفیقات زیادی را در حوزه خدمات دهی سال به سال همراه با افزایش ارائه می دهد.
وی تصریح کرد: در این راستا سالانه مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جنوب شرق کشور بالغ بر 100 میلیارد فقط در حوزه خدماتی و معیشتی به مردم خدمات ارائه می دهد که این اقدام سال به سال در حال افزایش است.
فرمانده سپاه سلمان استان در پایان با بیان اینکه افتخار سپاه پاسداران خدمت به مردم است، گفت: با سیاستی که در حوزه نیروهای مسلح برای کمک به مردم پیش بینی شده قطعا بخشی از مشکلات کنونی مرتفع می شود چرا که روحیه انقلابی و حضور در صحنه های مختلف برای خدمت به مردم پایدار و لازم است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۹۹۹


ارسال