جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ,10 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۱
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان:
۱۷ نفر از عناصر شبکه نفوذ در سیستم بانکی و ارزی کشور بازداشت شدند/دو نفر از آنها اهل سیستان و بلوچستان هستند
 
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان، از بازداشت 17 نفر از عناصر شبکه نفوذ در سیستم بانکی و ارزی کشور خبر داد و گفت: در پی تلاش های سربازان گمنام امام زمان (عج) و انجام اقدامات اطلاعاتی تعداد 17 نفر از عناصر شبکه نفوذ در سیستم بانکی و ارزی کشور بازداشت شدند.
به گزارش عصرهامون، حجت‌الاسلام و المسلمین علی موحدی‌راد در جمع اصحاب رسانه، افزود: این افراد از طریق تشکیل شرکت های صوری و اخذ ارز دولتی بصورت غیرقانونی حدود 100 میلیون یورو از بانک ها دریافت و قسمتی از آن را به خارج از کشور انتقال داده اند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان اضافه کرد: دو متهم این پرونده از استان سیستان و بلوچستان و الباقی از استان های تهران، قم، مازندران و اصفهان هستند.
وی خاطرنشان کرد: در جریان این پرونده 87 شرکت صوری، تعداد زیادی اسناد و مهر های جعلی مربوط به شرکت های داخلی و خارجی کشف شد. از طرفی این افراد با اسناد و مدارک جعلی مصوبات مربوط به اخذ مبلغی بالغ بر 300 میلیون یورو را دریافت کرده بودند که با انجام اقدامات پیشگیرانه از دریافت این مبلغ جلوگیری به عمل آمد.
وی در پایان با بیان اینکه یکی از متهمان از بدهکاران بانکی است که نزدیک به 60 میلیون یورو بدهی بانکی دارد، گفت: متهمان برای انجام این اعمال مجرمانه تعداد 289 شرکت صوری با مدیرعاملان اجاره ای ایجاد کرده بودند به طوری که سه کارگر را که هیچ آشنایی با مقررات بانکی نداشتند به عنوان مدیرعامل معرفی و اسناد و مدارک توسط این افراد امضا شده است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۳۸۰


ارسال