يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ,5 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۴
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد:
انجام اقدامات مذبوحانه گروهک های تروریستی با حمایت مالی عربستان/هدف دشمن،ناامن جلوه دادن ایران است
 
جمعی از ائمه جماعت شیعه و سنی سیستان و بلوچستان ضمن محکوم کردن حادثه ربوده شدن تعدادی از مرزبانان در میرجاوه گفتند: اقدامات مذبوحانه گروهک های تروریستی با حمایت مالی عربستان انجام می شود.
به گزارش عصرهامون، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان در خطبه های نماز جمعه زاهدان گفت: در بامداد 24 مهر در مرز میرجاوه تعدادی از بسیجیان ما به دست دشمن ربوده شدند، گروهک جیش الظلم مسئولیت این اقدام را به عهده گرفته است.
آیت الله عباسعلی سلیمانی افزود: س از دستگیری عبدالمالک ریگی ملعون و اعدام وی، گروه تروریستی جیش الظلم به وجود آمد و شخصی به نام عبدالله زاده این گروه را رهبری کرده است، در شهرهای مرزی ما این گروهک علیه نظام تبلیغ کرده و با همدستی موساد اقدام به عملیات های مختلف تروریستی می کند.
وی ادامه داد: فعالیت این گروهک برای فروپاشی نظام و نا امنی در استان ما است که به دست آل سعود پشتیبانی می شود و در آمریکا با هزینه های فراوان به این گروهک کمک می کند.
وی بیان کرد:همه ما می دانیم پایگاه های این گروهک های جلاد در خاک پاکستان است و دولتمردان برای نابود کردن این گروهک ها تاکنون کوتاهی کردند.
سلیمانی با تاکید بر اینکه دولت پاکستان در عمل به هیچ یک از وعده های خود عمل نکرده، گفت: اگر دولت پاکستان واقعا برای نابود کردن این گروهک‌ها دست به عمل جدی نزدند، باید نوع دیگری از برخورد را ببینند.
وی تصریح کرد: دشمن با اقدام مسموم کردن چند بسیجی و مرزبان و ربودن آنها از پشت خنجر زده است چرا که هیچ زمانی در جنگ رو در رو نتوانستند پیروز شوند، تروریسم با این کار می خواهد ایران را نا امن جلوه دهد.
خطیب نماز جمعه زاهدان گفت: تقاضای مردم از دولت و ماموران گمنام امام زمان و برادران سپاه پاسداران این است که برای آزادی و سلامت این عزیزان تلاش کنند و مطمئن هستیم این تلاش به جد انجام خواهد شد.
سلیمانی همچنین از طوایف مختلف این درخواست را داشت که با ریش سفیدی حسن نیت خودشان را برای آزادی این افراد ثابت کنند.
وی خاطر نشان کرد: زیباترین مناسبتی که در ماه صفر در اختیار امت اسلامی می باشد، اربعین حسینی است.
وی بیان کرد: زمانی که دشمن حضور گسترده میلیونی مردم را می‌بیند می‌هراسد، در اربعین دلها و دستهای مسلمانان با هم گره می خورد به طوری که در همین زاهدان همه مشاهده می کنند که هزاران نفر از مسلمانان پاکستانی برای حضور در اجتماع بزرگ اربعین در زائر سرای امام رضا(ع) حضور پیدا می کنند و به عشق ابا عبدالله(ع) استاد دانشگاه برای واکس زدن کفش زائران پاکستانی، با تمام وجود به میدان می آیند.
خطیب نماز جمعه زاهدان بیان کرد: اما این اربعین است که عراقی پای زائر ایرانی را چرب می کند و این ایرانی است که کفش زائر پاکستانی را واکس می زند، اربعین یادگار زین العابدین‌ها و زینب کبری(س) و ابا عبدالله الحسین(ع) و یارانش است.
وی افزود: امسال اربعین با سالهای گذشته مقداری فرق دارد با این همه تورم و گرانی ارز دشمن فکر می کرد دیگر هیچ کس از ایران تمایل به رفتن به این سفر معنوی ندارد اما آمار نشان می دهد که امسال با همه این تورم ها جمعیت بیشتری به سمت کربلا عازم هستند.

اعلام انزجار و محکومیت ربوده شدن مرزبانان توسط ایادی استکبار جهانی در ایرانشهر

 
حجت الاسلام و المسلمین سید شجاع الدین ابطحی در خطبه های نماز جمعه این هفته ایرانشهر با اشاره به موضوع کشته شدن خبرنگار سعودی در سفارت این کشور گفت : قطعا کشته شدن یک خبرنگار منتقد و آزادی خواه برای حکومت عربستان تبعات سنگینی خواهد داشت و سعودی ها با این کارش منفورتر از گذشته شدند.
وی گفت : اینکه یک روزنامه نگاری که منتقد دولت عربستان بوده را اینگونه و به طرز فجیع به قتل رساندد قطعا کار زشتی است و طبق معمول گذشته امریکا هم بیکار نخواهد نشست. همانگونه که دیدیم امریکا تمام قد به حمایت از گاو شیرده بلند شد و وزیر خارجه اش را وارد میدان کرد و در نهایت هم با پیشنهاد رشوه 5 میلیون دلاری سعودی ها مواجه شد تا قضیه را پیگیری نکنند.
 ابطحی ادامه داد : این قظیه برای دولت ترکیه هم سنگین تمام شده زیرا امروز در افکار عمومی اینگونه القا شده که در کشورشان انقدر ناامنی وجود دارد که مثل آب خوردن آدم آزادی خواه و متفکر و اندیشمند را می کشند .
 

 
امام جمعه ایرانشهر اظهار داشت : امروزهرچه گرفتاری در جهان اسلام هست قطعا یک سر آن به عربستان میرسد، کشور عربستان ام الفساد است که با فرماندهی امریکا و اسرائیل هدایت میشود و با تامین مالی از گروهک های تکفیری مانند گروهک جیش الظلم که افرادی دست نشانده ، مزدور ، بی هویت و فاسد هستند در منطقه ایجاد شرارت و ناامنی میکنند.
ابطحی در ادامه با اشار به موضوع بازداشت دکتر حسن عباسی گفت : دکتر عباسی انسانی وارسته و برجسته است ، او منتقد به حق دولت هاست که مستند سخن میگوید و زندانی شدن ایشان قطعا جالب نخواهد بود.
وی ادامه داد : چرا باید کسی که دلسوزی میکند دهانش را ببندیم و به زندان محکومش کنیم . ایشان یکی از منتقدین جدی برجام بود و قبل و بعد برجام از این معاهده ننگین انتقاد کرده بود و رهبری هم چندین بار سفارش کردند که حرف منتقدین را بشنویم و به منتقدین گوش بدهیم شاید نکته ای در آن باشد که بتوانیم از آن استفاده کنیم اینها نه تنها گوش ندادند بلکه منتقدین را بی سواد ، بی شناسنامه ، تازه به دوران رسیده ، ترسو و بزدل سیاسی خطاب کردند. در نهایت هم آنچه که نباید به سرشان آمد ولی شهامت عذرخواهی از مردم را هم نداشتند .
 

 
خطیب نماز جمعه ایرانشهر همچنین با اشاره به دیدار رهبری با نخبگان اظهار داشت : رهبری به نکات ظریفی اشاره کردند ، به دولت سفارش کردند که از نخبگان در برنامه ریزی در مسائل کشور باید استفاده کرد و این کارشناسی های فرسوده ، به درد نخور و چه بسا آلوده ی به نفوذ دشمن که وضع مملکت را به اینجا رسانده است را پایان داد.
 ابطحی گفت : رهبری همچنین فرمود اگر پیشرفت نکنیم تهدید دشمنان باقی خواهد ماند و در سایه ی پیشرفت است که میتوان در دهان دشمن زد و در سایه ی پیشرفت است که یک سردار سپاه روبروی ابرقدرت ها می ایستد و میگوید با من و سپاه قدس طرف هستید که این نشان از پشتوانه محکم جمهوری اسلامی دارد.
وی در ادامه با اشاره به تصویرسازی های غلط رسانه های داخلی و خارجی از وضع موجود ایران گفت : به این رسانه های بی هویت و بی شناسنامه میگویم که بدانید ایران در صحنه بین المللی در اوج قدرت و شکوه است و اگر هم مشکلی وجود دارد از ناحیه ی بی کفایتی بعضی از مسئولان است

نمازگزاران نیکشهری با امضای طوماری ربایش تروریستی مرز میرجاوه را محکوم کردند
حجت الاسلام لطفیان سرگزی امام جمعه شهرستان نیکشهر در خطبه های نماز جمعه ضمن سفارش به تقوا همه جانبه و زکات و اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منكر و سبک زندگی اسلامی و تقدیر و تشکر از نیروهای نظامی و انتظامی در برقراری امنیت و اهمیت امر به معروف و نهى از منكرگفت: امر به معروف، جامعه را رشد مى‏ دهد و نهى از منكر، جامعه را از سقوط نجات مى‏ دهد .
وی گفت: محرم فرصت بزرگ موهبتى الهى است كه خداوند اراده فرموده تا نشان دهد كه كشتى نجات امام حسین(ع) با سرعت بیشترى به‌سوى ساحل نجات حركت مى‌كند.
وی تصریح کرد: حماسه اربعین نمایش قدرت جهان اسلام و بزرگترین محمل معرفى نهضت سرخ حسینى به جهانیان است. راهپیمایى اربعین بسترى براى عینیت یافتن فرهنگ عاشورایى عزت، كرامت، ایثار، ظلم ستیزى، استكبارستیزى، شهادت‌طلبى در مقابله با دشمنان اسلام و تفكرات تكفیرى است.
وی ادامه داد: حضور ده‌ها میلیونى مردم از ۴۰ كشور جهان با تنوع مذهبى، نژادى، قومى، سنى و جنسیتى نماد قدرت نرم شیعه و وحدت مسلمین در شرایط حساس كنونى است. لذا باید نسبت به اختلاف افكنان و یا حركت‌هاى غیرهوشمندانه و حاشیه‌اى به‌شدت مقابله كرد. راهپیمایى اربعین، وحدت بخش جوامع مسلمین و تقویت روح همدلى و اخوت اسلامى به‌ویژه بین مردم عراق و ایران است.
وی وجود بیش از دو هزار نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، تلاش و فعالیت دهها هزار نخبه در سراسر ایران را ترسیم‌کننده تصویری امیدبخش و واقعی از کشور است.

وی با اشاره به نقش و تأثیرگذاری نخبگان جوان در برنامه ریزی صحیح برای آینده، پیشرفت علمی ایران و جلو بردن مرزهای دانش بشری، گفت: تعامل متقابل، دو جانبه و جدی تر نخبگان و نظام، مراقبت هوشمندانه و استفاده صحیح از گنجینه نیروی انسانیِ نخبه و تقویت هویت ملی و آرمانخواهی در مجموعه نخبگان کشورمهمترین وظیفه دولتمردان و نخبگان ما است و از یک طرف مسئولان باید جدی تر به‌دنبال تعامل با نخبگان و ارائه خدمات و رفع موانع کار آنان باشند و از طرف دیگر نخبگان نیز باید همه ظرفیت های خود را در اختیار پیشرفت کشور قرار دهند.
وی ادامه داد: تصویرسازی غلط و منفی و ناامید کننده از اوضاع ایران مهمترین دستور کار امروز دشمن است .
وی ضمن محکومیت حادثه تروریستى میرجاوه‌ گفت: حادثه تروریستى میرجاوه و ربایش ۱۴ نفر از مرزبانان كشورمان در ادامه حركت تروریستى اهواز قرار داشته كه به دستور آمریكا و ایادى آن‌ها در منطقه جهت‌بى‌ثبات‌سازى كشورمان صورت مى‌گیرد. امنیت خاك و شهروندان ایران براى نظام اسلامى خط قرمز است، ملت ایران انتظار دارند نیروهاى مسلح كشورمان جهت گوشمالى تروریست‌هاى جیش الظلم در اسرع وقت اقدام و فرزندان ملت را از چنگال آن‌ها نجات دهند. از دولت پاكستان كه با تغییرات امیدواركننده‌اى پس از روى كار آمدن عمران خان، بحث روابط دوجانبه با ایران را دنبال مى‌كند، انتظار مى‌رود نسبت به امنیت مرزهاى خود و نفوذ تروریست‌ها به خاك جمهورى اسلامى حساسیت بیشترى داشته، تا از این پس، شاهد چنین حوادث تلخى نباشیم.
 
دستگاه دیپلماسی نسبت به آزادسازی مرزبانان اقدام کند
امام جمعه بنجار در خطبه های نماز جمعه این شهر با اشاره به واقعه چند روز گذشته میرجاوه گفت: این گروگان گیری نشانه نهایت ضعف و سستی و بزدلی تروریست ها می باشد و دستگاه دیپلماسی و دولت پاکستان نسبت به آزاد سازی گروگانها و دستگیری تروریست ها اقدام کنند
حجت الاسلام و المسلمین پارسا با اشاره به روند صادرات کشور، افزود:دلگرمی هر کشور صادرات ان است که باعث تشویق تولید کنندگان خواهد شد، در این راستا دولتمردان باید جلوی صادرات بی رویه و کالاهای بنجل و بی کیفیت که مشابه داخلی دارند را بگیرند و از کالای ایرانی حمایت کنند.
 
باید از ظرفیت علمی خود در برابر دشمن استفاده کنیم
امام جمعه نیمروز نیز در خطبه های نماز جمعه این شهر گفت: امروز دشمن در صدد این است که کشور را از چنگ ما در بیاورد، و ما باید از ظرفیت های علمی خود استفاده کنیم و با آنها مقابله کنیم.
راشکی بیان کرد: حضرت امام حسین(ع) شخصیت بزرگی در جهان اسلام است.
وی افزود : امروز دشمن در صدد این است که کشور را از چنگ ما در بیاورد، که ما باید از ظرفیت های علمی خود استفاده کنیم، و با آنها مقابله کنیم.
امام جمعه شهرستان نیمروز تصریح کرد: مشکلات تربیت بدنی شهرستان نیمروز به همت مدیران برطرف شود تا امکانات ورزشی برای جوانان فراهم شود.
وی خاطرنشان کرد: نبود سالن ورزشی و استخر، باید پیگیری شود تا جوانان بتوانند از این ظرفیت ها استفاده کنند.
راشکی گفت: جوانان ما از ظرفیت های بسیار بالایی برخوردار هستند که مطمعنا با وجود امکانات ، شاهد شکوفایی این استعداد ها خواهیم شد.

پیاده روی اربعین نمایش قدرت و وحدت است
حجت الاسلام والمسلمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان در خطبه های سیاسی و عبادی این هفته با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع نخبگان گفت: وجود این نخبگان تصویر صحیح و واقعی از کشور و مایه خرسندی و امید است.
وی با اشاره به تبلیغات سوء دشمنان که تصویری وارونه و غلط را از ایران به جهان القا می کنند، تصریح کرد: استفاده از دیدگاه و بهره مندی از نخبگان لازم است.
امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری به نخبگان اظهار کرد: نخبگان مراقب غافل شدن از مسئولیت های خود باشند و در فضای تخصصی خود غرق نشوند و به مسائل جامعه توجه کنند و با بالا بردن ارزش نخبگی خود زیر پرچم عدالت احساس مسئولیت نسبت به جنگ اقتصادی، فرهنگی و سیاسی داشته باشند.
وی با اشاره به راهپیمایی عظیم اربعین که تجلی گاه شور، شعور و بصیرت است و پدیده الهی به شمار می رود، توضیح داد: وجود امام حسین (ع) در کربلا چراغ هدایت است و هر کس در این مسیر قدم نهد رحمت الهی زیاد می شود.
 بامری با بیان اینکه پیاده روی اربعین حسینی نمایش قدرت، برابری، برادری، وحدت و همدلی است، اذعان داشت: در این تجمع عظیم آثار زیادی نهفته است.
وی با اشاره به ربوده شدن جمال خاشخچی نویسنده و خبرنگار سعودی یاد آوری کرد: عربستان سعودی هر جا حرف حقی را بر علیه خود دیده است سرکوب کرده و دهن سردمداران حقوق بشر را با دلار می بندد و این در حالی است که حذف آقای خاشخچی در ضلع مثلث گاو شیرده، دلالان سودجو و دلار قرار دارد.
امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به ربوده شدن تعدادی از مرزبانان که با حیله و نفوذ گروهک جیش الظلم با پشتیبانی کشورهای مستکبر و تروریست پرور به این اقدام دست زدند، بیان داشت: این وقایع به اقتدار ما می افزاید و قدرت و توان رزمی ما بیشتر از آن است که بخواهد تضعیف شود و لازم است یک گوش مالی به گروه های تروریستی و بی هویت داده شود.
وی با اشاره به شهادت عمار یاسر یکی از یاران پیامبر اکرم (ص) گفت: در زمان غربت مسلمین عمار یاسر یک شخصیت پایدار و محکم در کنار پیامبر (ص) بود و نهایتا در جنگ سفین در رکاب امام علی (ع) به شهادت رسید. 
 
ربایش تروریستی در مرز میرجاوه به شدت محکوم است
حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه امروز چابهار اظهار کرد: اگر امروز استکبار جهانی از قبیل آل سعود توسط گروهک های تکفیری دست به اعمال وقیحانه همانند حادثه میرجاوه و یا کشتار کودکان و زنان مظلوم یمن می زند بداند این اعمال بی پاسخ نخواهد ماند.
​وی با اشاره به تبلیغات رسانه ای دروغین کشورهای غربی افزود: وقتی که یک خبرنگار سعودی را در ترکیه به قتل می رسانند کل رسانه های اروپایی به سرکردگی اربابان ظلم دعاوی حقوق بشر راه می اندازند ولی همین ها وقتی کودکان و مردم مظلوم یمن را که توسط موشک های سعودی در زیر آوار خانه هایشان مدفون می شوند را نمی بینند و بی تفاوت از کنار آن عبور می کنند.

 
امام جمعه چابهار ادامه داد: باید از جوانان و نخبگان علمی در بدنه کشور استفاده شود پیشرفت هایی که ما داشتیم به وسیله همین جوان ها بوده، آماری که مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان دادند بعد از چهل سال قبل از انقلاب جمعیت دانشگاه۱۴۰ هزار نفر بودند ولی بعد از انقلاب چهار میلیون دانش آموز اضافه شد.
وی با اشاره به پیشرفت چابهار بعد از انقلاب تشریح کرد: در چابهار قبلا نیکشهر، کنارک و قصر قند تنها یک دبیرستان داشت و امروز می بینیم که هر شهر یک دانشگاه دارد و اینها برکات انقلاب است بعضی ها ناجوانمردانه می گویند انقلاب چه کرده است.
حجت الاسلام موسوی اذعان کرد: استکبار جهانی سعی دارد اربعین را نابود کند و این زینب کبری سلام الله علیه بود که امروز بیش از ۲۵ میلیون نفر از هر ملیتی به زیارت امام حسین علیه السلام در اربعین حسینی می روند.
وی با اشاره به ایجاد تدارکات لازم برای رفاه زوار اباعبدالله تاکید کرد: اینکه دولت کنونی نمی تواند زمین های رفاهی و پارکینگ رایگان خودرو در مرز عراق برای زوار ایجاد کند تأسف برانگیز است امروز امنیت و رفاه کشور صدقه سری همان شهدایی است که بخاطر همین اربعین و رسیدن به کربلا جانشان را نثار کردند آنوقت دولت امروز با عدم رسیدگی درست به زوار حسینی با اینکه بیت المال مسلمانان در دستشان است کوتاهی می کنند.
وی مقابله و نابودی دشمنان ایران را جزو اهداف انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی با داعش پرور ها و تکفیری های هیچ صلحی نخواهد داشت و تا نابودی اینها از پای نخواهیم نشست و حادثه تروریستی میرجاوه را به شدت محکوم می کنیم و تروریست ها آماده دریافت این حرکت مذبوحانه خود باشند چراکه کسانی که از اسلام فاصله گرفته اند اهل تجاوز، تعدی و ظلم می باشند.

نمازگزاران چابهاری در نماز جمعه با امضای طوماری ربایش تروریستی مرز میرجاوه را محکوم کردند

لازم به ذکر است که نمازگزاران مسجد امام حسین (ع) در نماز جمعه امروز با امضای طوماری ربایش تروریستی مرز میرجاوه در هفته اخیر را محکوم کردند.
 


 
سران طوایف تمام توان خود را برای بازگرداندن مرزبانان به کارگیرند
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان میرجاوه اظهار کرد:  انسان با اعتقاد و با تقوا نگران روزی نیست، چون خداوند متعال راه هایی را فرا روی او قرار می دهد تا مشکلاتش را برطرف سازد و وقتی در تنگنا و بن بست قرار گرفت خداوند راه نجاتی برایش قرار می دهد.
وی با اشاره به میزبانی شهرستان میرجاوه از زوار حسینی کشور پاکستان، افزود: مردم شهرستان میرجاوه مردمی خونگرم و مهمان نواز هستند که همه توان خود را برای خدمات رسانی به زوار اربعین حسینی به کار گرفته اند، شیعه و سنی در کنار هم جلوه های زیبایی از همدلی و وحدت در پذیرایی از زوار پاکستانی را در مرز میرجاوه خلق کردند.
وی خاطرنشان کرد: ریش سفیدان اهل سنت در کنار مردم به زوار امام حسین(ع) خدمت می کنند و از آنجاییکه میرجاوه پیشانی کشور است لازم است تا توجه بیشتری به عمران و آبادانی این شهرستان شود و امکانات بیشتری در اختیار این شهرستان قرار بگیرد.

مولوی ریگیان پور ضمن محکومیت ربایش تروریستی نیروهای مرزی میرجاوه، تاکید کرد: تررویست های جیره خوار دشمنان انقلاب با این عمل ننگین خود، باعث تنفر بیشتر مردم ایران شدند ، چندین بار است که این حوادث تروریستی  در شهرستان میرجاوه اتفاق می افتد و وزارت خارجه باید اقدامی جدی در این زمینه انجام دهند تا دشمنان از خاک پاکستان برای انجام این اقدامات ترورریستی استفاده نکنند.

وی بیان کرد: تمام سران طوایف و ریش سفیدان اهل سنت بایدتمام توان خود را برای بازگراندن این مرزبانان کشور به کار بگیرند و دولت پاکستان نیز باید اقدامی جدی برای بیرون راندن این تروریست های اجیر شده از خاک خود انجام دهد.
امام جمعه اهل سنت میرجاوه عنوان کرد: فرماندار شهرستان تاکید ویژه ای بر ارتقای آموزش  و پرورش دارند و مسئولین آموزش و پرورش باید همه توان خود را برای ارتقای سطح علمی دانش آموزان میرجاوه به کار بگیرند.
نمازگزاران بلوچ دلگان سیستان و بلوچستان اقدام گروهک تروریستی جیش الظلم در ربایش مرزبانان کشورمان را محکوم کردند.
 

 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۵۱۱


ارسال