دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ,17 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۵
در راهپیمایی 13 آبان مطرح شد:
13 آبان تبلور و تجلی اراده مردم در ستیز با ایادی استکبار است/ شعار مرگ بر آمریکا جزو اعتقادات ملت ایران است
 
نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان گفت: شعار مرگ بر آمریکا جزو اعتقادات ملت ایران است.
به گزارش عصرهامون، آیت الله عباسعلی سلیمانی در مراسم راهپیمایی 13 آبان در زاهدان اظهار کرد: هر سال 13 آبان تبلور و تجلی اراده مردم در ستیز با ایادی استکبار است اما امسال این تجلی به شکل ویژه بروز یافت چرا که دشمن این روز را برای تشدید تحریم ها علیه ایران انتخاب کرده بود.
وی بیان کرد: شعار مردم در اوایل انقلاب این بود که شاه آمریکایی باید اعدام شود چرا که شاه را منتسب به آمریکا می دانستند، مرگ بر آمریکا در آن زمان مطرح نبود اما در گذر زمان به دلیل مبارزات مستمر آمریکا بر علیه نظام ما آرام آرام بستر شعار مرگ بر آمریکا در ادبیات سیاسی کشور ایران مطرح شد.
به گفته وی، مردم ایران با شور و شعور، دل پاک و زلال خود در بعد از انقلاب نفرت و بیزاری دائمی از استکبار جهانی در راس آن آمریکای جنایتکار را در تفکر خود نهادینه کردند و این موضوع نشان دهنده بصیرت مردم در مقابله با مداخلات آمریکا در سیاست کشور ایران است.
سلیمانی بلوکه کردن سرمایه های ایران؛ عدم به رسمیت شناختن نظام مقدس جمهوری اسلامی، پناه دادن و حمایت از دشمنان کشور، طراحی کودتاها و حمایت آموزش گروه های تروریستی بر علیه این نظام مقدس را از جمله عواملی دانست که باعث شد شعار " مرگ بر آمریکا" در دل و تفکر مردم نهادینه شود.
وی بیان کرد: نقش علمای شیعه و آگاه اهل سنت این الزام‌را به وجود می آورد که شعار " مرگ بر آمریکا" را جزو  وظایف اعتقادی خود بدانیم.
وی ادامه داد:13 آبان روز مصاف با دشمنان به معنی واقعی کلمه است که سه رویداد مهم در تاریخ معاصر ایران در این روز گرامی داشته می شود.
نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران و شهادت دانش آموزان در این روز سبب شده است تا 13 آبان نماد مبارزه با استکبار نامگذاری شود.
سلیمانی خاطر نشان کرد: مردم با بصیرت سیستان و بلوچستان مانند دیگر نقاط ایران اسلامی براساس میثاقی که با شهدا و رهبری بسته اند امروز در راهپیمایی 13 آبان شرکت کردند و مشت محکمی به دهان دشمنان کوبیدند.
 
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۷۷۹


ارسال