دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۱
ائمه جمعه سیستان و بلوچستان مطرح کرد:
جهان اسلام مقابل جنایت های آل سعود سکوت نکند/ آمریکا بارها طعم شکست از ایران را چشیده است
 
جمعی از ائمه جمعه سیستان و بلوچستان در خطبه های نماز جمعه گفتند: جمهوری اسلامی ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی با رهبری امام امت و ادامه دهنده راه او توسط رهبر معظم انقلاب توانسته اقتدار خودش را به جهانیان ثابت کند و امروز ایران به هیچ دولتی وابسته نیست.
به گزارش عصرهامون، امام جمعه زاهدان در خطبه های نماز جمعه امروز این شهرستان، گفت: اگر ایران اسلامی امروز کشوری مستقل و از زیر چتر قدرت های دنیا بیرون آمده به واسطه رهنمودهای رهبری و اراده مردم است.
آیت الله عباسعلی سلیمانی افزود: ایران از زمان کودتای 32 توانست دست دشمن و مستعمرین را از این کشور کوتاه کند اما از آن کودتا تا به امروز آمریکا با ایران دشمنی داشت و شیطنت کرد، آمریکا اگر از محمدرضا شاه ملعون حمایت می کرد به خاطر منافع خودش بود.
وی اظهار کرد: آمریکا زمانی دشمنی‌هایش بیشتر شد که دستش از این کشور ایران کوتاه شد، اگر انقلاب اسلامی زیر چتر آمریکا بود، اگر انقلاب اسلامی ایران منافع خود در دولت امریکا می دید قطعا دشمنی نمی کرد اما کشورما و انقلاب نمی خواهد متکی به دشمن باشد و زیر چتر یک قدرت دیگری باشد.
امام جمعه زاهدان گفت: جمهوری اسلامی ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی با رهبری امام امت و ادامه دهنده راه او توسط رهبر معظم انقلاب توانسته اقتدار خودش را ثابت کند، اگر امروزه ایران از زیرچتر قدرت‌های دنیا در آمده و به هیچ دولتی وابسته نیست، فقط و فقط به دلیل اراده این مردم و رهنمود‌های رهبری بوده است.
سلیمانی بیان کرد: ما هشت سال جنگ را با دست خالی با چندین قدرت دنیا پشت سرگذاشتیم، ایران اسلامی یک کشور مستقل است و نمی گذارد کشوری نگاه چپ به این کشور بی اندازد.
 
آمریکا بارها طعم شکست از ایران را چشیده است
امام جمعه موقت شهرستان سراوان گفت:جهان اسلام نباید مقابل جنایت های وحشیانه آل سعود که نسبت به مردم یمن در حال انجام است، سکوت کرد.
حجت الاسلام و المسلمین یوسف مرادی در خطبه های نماز جمعه، با بیان اینکه قهرمان لیله المبیت یعنی علی بن ابی طالب علیه السلام، تداوام حیات اسلام را رقم زد، گفت: اگر آن حضرت، آن شب در بستر پیامبرصلی الله علیه و آله نمی خوابید، اسلام در همان شب با شهادت پیامبر پایان می یافت و خبری از تاریح هجره و فتوحات و تعالی نبود.
وی با بیان شکست های متوالی آمریکا از جمهوری اسلامی ایران، افزود: به گواه تاریخ، آمریکا بارها طعم تلخ شکست را در توطئه ها و نقشه های شوم خود در ایران چشیده است اما نه خود عبرت می گیرد و نه برخی از افراد به ظاهر روشنفکر اعتمادشان از آمریکا سلب می شود.
امام جمعه موقت شهرستان سراوان با اشاره به جنایت های وحشیانه و ظالمانه سعودی ها که نسبت به هزاران کودک و زنان و مردم بی گناه و بی دفاع یمن داشته، خاطر نشان کرد: جهان اسلام نباید مقابل چنین جنایت های سکوت کند و باید با شدت با آنها برخورد شود.
مرادی اضافه‌ کرد: جهان اسلام بداند که امروز صدها کودک یمنی، حتی در بیمارستان ها هم وضعیت بسیار وخیمی دارند و اکنون وقت آن رسیده که برای نجات این کودکان، اقداماتی قاطع نظیر تشکیل ائتلاف آزادی خواهان جهان در مقابله با یهودی های مسلمان نمای سعودی، انجام شود.
وی با اشاره به روز کتاب و کتابخوانی و با بیان اینکه برخی از افراد تاکنون کتاب نهج البلاغه را مطالعه نکرده اند، گفت: مردم باید کتاب های اخلاقی را بیشتر مطالعه کرده و در زندگی فردی و اجتماعی خود به کارگیری کنند.
 
بزرگترین منكر امروز، سلطه آمریكا و طاغوت است
امام جمعه نیکشهر در خطبه های نماز جمعه گفت: بزرگترین منكر امروز، سلطه آمریكا و طاغوت و بزرگترین معروف استقلال، آزادى، جمهورى اسلامى است.
حجت الاسلام لطفیان سرگزی با تقدیر و تشکر مردم ایران اسلامی در زنده نگه داشتن محرم و صفر و اریعین امام حسین (ع) افزود: اربعین رزمایش عظیم و شگفتی ساز و فوق العاده ای است که روزبه روز هم بهتر، قوی تر، پخته تر برگزار خواهد شد و غرب هم از همین حرکت ضربه خواهد خورد.
وی تصریح کرد: نیاز اصلى كشور در حال حاضر شامل تلاش همه مردم در حمایت از تولید ملی، کنار گذاشتن ترس و تنبلی، سرلوحه قرار گرفتن ابتكار و نوآورى و غیره می شود.
وی با اشاره به چهل سال چالش و دشمنى آمریكا وافول قدرت و شاخصه‏های آن گفت: قرار گرفتن دیوانه ای قمارباز بنام ترامپ در راس حکومت آمریکا، عدم پای بندی او به تعهدات بین المللی و حمایت از نظام‏های دیکتاتور آدم کش در منطقه نه تنها چهره واقعی و خوی استکباری آمریکا را نشان داده بلکه نظام لیبرال دمکراسی غرب را با چالش‏ها و بحران‏هایی متعددی مواجه ساخته است.
وی اظهار کرد: امروزه اسلام و ایران ستیزی و مقابله با شیعه از سیاستهای اصلی نظام آمریکا است و مردم باید هوشیار باشند؛ در این چهل سال هیچ سالى نبوده است كه از سوى استكبار به رهبرى آمریكا و صهیونیسم، علیه ایران توطئه‏اى یا توطئه‏هائى شكل نگیرد؛ به قصد شكست‏دادن ملت ایران، به قصد شكست‏دادن انقلاب و نظام جمهورى اسلامى توطئه‏اى یا توطئه‏هائى شكل نگیرد به فضل الهى، به حول و قوه‏ الهى، به همت و تلاش مردم ما، و در هر دوره، به همت بصیرت جوانان عزیز ما، ایران اسلامى در همه این توطئه‏ها پیروز شده و استكبار به رهبرى آمریكا و صهیونیسم  شكست خورد.
وی با اشاره به ترکیب تیم جدید اقتصادی دولت و مطالبات مردم. گفت: یکی از مطالبات فوری مردم از تیم اقتصادی دولت بویژه وزیر اقتصاد کنترل تورم، جلوگیری از بی ثباتی در بازار سکه و ارز و همچنین مهار نقدینگی به عنوان عوامل موثر بر قیمت کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم است.

انتخاب نماینده مجلس انقلابی باعث توسعه کشور می شود
 حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه امروز چابهار اظهار کرد: نماینده های شوراها و مجلس موقع انتخابات چلوکباب و جوجه می دهند و این طور می شود که FATF تصویب می کنند و می گویند بهانه گیری آمریکا کم می شود پس روزی که کاپیتولاسیون در ایران تصویب می شد آن هم درست بود ولی امام راحل با این قانون ضد اسلامی مبارزه کرد.
وی با اشاره به اینکه آمریکا هیچوقت دلشان با این انقلاب صاف نمی شود افزود: کفر و استکبار جهانی ابدا با شما یک دل نخواهد شد و نمایندگان ما می خواهند بگویند هر چه دشمن می گوید باید بگوییم چشم، اینان توقعاتشان از ما کم نخواهد شد و بی خود با تصویب ۲۰۳۰ و CFT دنبال کسب رضایت دشمن نروید.
​امام جمعه چابهار مومن واقعی را در مقابل کفر قدرتمند و نترس دانست و تاکید کرد: تحریم و خواسته های آمریکا برای انقلابی واقعی بی معنا بوده و نمایندگان ما نباید با لابی گری در رای دادن به لوایح مورد رضایت آمریکایی رای دهند و با سرنوشت ملی بازی کنند.
وی با اشاره به حماسه اربعین امسال ادامه داد: این ملت خدا و ائمه اهل بیت را دارد و دیدید که برای ابا عبدالله الحسین علیه السلام چه کردند ما نیازی به آمریکا و اروپا نداریم، مسئولی که با دروغ به ریاست می رسد و یا با وعده دروغ در انتخابات به پیروزی می رسد بخاطر شهرت است یا بخاطر خداوند، خدمت به مردم را می طلبد.
وی ضمن تشکر از نیروهای بسیج، سپاه، انتظامی و اطلاعات در خصوص عزاداری دوماه گذشته در چابهار تشریح کرد: در اربعین امسال از مردم چابهار جمعیت خوبی به زیارت عتبات عالیات رفتند چراکه مسئله اربعین خار چشم استکبار جهانی است و حتی دیروز در مشهد بیش از پنج میلیون زائر علی بن موسی الرضا (ع)بودند و این از برکات انقلاب اسلامی می باشد.
حجت الاسلام موسوی ضمن برائت مسلمانان جهان از گروهک های تکفیری دست نشانده استکبار جهانی خاطرنشان کرد: امیدواریم هر چه زودتر گروگان های میرجاوه که گرفتار ددمنشانه استکبار جهانی شده اند آزاد شوند و ایران به هیچ عنوان از مواضع قدرتمند خود در این خصوص کوتاه نخواهد آمد.

آب های ژرف پروژه امید بخشی در سیستان است
ححت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه شهر زابل در خطبه های نماز جمعه زابل گفت: تبعیض ها و بی توجهی های فراوان سیمای استان در خصوص منطقه سیستان،جهت پوشش وقایع و اتفاقات مثبت و گاهی بی نظیر در کشور بی کفایتی مدیرکل صدا و سیمای استان را باز گو می کند در حالی که برای اولین بار در برخی از برنامه ها نظیر جشن تکلیف در مصلی المهدی(عج) که با حضور کلیه دانش آموزان شهرستان برگزار شده بود و طرح بی نظیر کتابخانه سیار شهید حججی دارالولایه سیستان اشاره نمود.

وی افزود: مقرر شده بود تا بازرسانی جهت پیگیری و تحقیق در خصوص حل مسائل آب های ژرف و همچنین مافیای ورود دام، به سیستان سفر کنند اما هنوز نتیجه ای در این خصوص حاصل نشده است.

امام جمعه زابل افزود: پس از زحمات و تلاشهای مردم فهیم،رسانه های مطالبه گر و نماینده بسیجی،ولایی و پیگیر شهرستان جناب دکتر دهرده مجددا این دکل به منطقه باز گردانده شده که از همه این عزیزان کمال تقدیر و تشکر را داریم اما چرایی جمع آوری دکل هنوز در اذهان باقی است که نکند افرادی دانسته یا ندانسته در طرح و پازل دشمن قرار گرفته اند تا پروژه نا امیدی را در دل مردم این منطقه کلید بزنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۸۷۰


ارسال