دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ,27 May 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۰
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد:
وحدت مسلمانان عامل ناامیدی وناکامی دشمنان است/ قاچاق سوخت در سیستان وبلوچستان مهار شود
 
جمعی از ائمه جمعه سیستان وبلوچستان با بیان اینکه ایران پرچمدار وحدت در جهان است، گفتند: وحدت مسلمانان عامل ناامیدی وناکامی دشمنان است.
به گزارش عصرهامون، آیت الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه با اشاره به اقدامات ترامپ و آمریکا بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و حضور با شکوه مردم در 13آبان، افزود: بصیرت و آگاهی و توجه مردم به فرمایشات رهبر معظم انقلاب از عوامل شکست سناریوی آمریکا در روز 13 آبان است.
وی ادامه داد: تمام اقدامات و فعالیتهای دنیای استکبار و همراهان ترامپ تبلیغ برای تحریم‌های سیزده آبان بود و رژیم اسرائیل در تمام دنیا فریاد میزد و تبلیغ می کرد که روز سیزده آبان روز مرگ ایران است، حالا باید ببینیم تاثیرات کمرشکن این تبلیغات بیخود چه بوده که دولت ترامپ و رژیم اسرائیل دست به چنین تبلیغاتی زده اند.
وی اظهار کرد: در 13آبان، تمام دنیا دیدند که جمهوری اسلامی ایران و مردم این مملکت با این تبلیغات کمرشان خم نخواهد شد، تمام وزرای ترامپ تبلیغ کردند تحریم‌ها در راه است و با این تحریم‌ها کمر ایران خواهد شکست، ترامپ در ادامه ادعاهای خود گفت ایران امروز دیگر آن ایران قبل نیست.
سلیمانی ادامه داد: آمریکا با تبلیغ کردن به سمت مردم ایران روی آورد و گفت به خیابان ها بریزید و شورش کنید اما باز هم با روشن فکری مردم ایران روبه رو شده و یک بار دیگر در روز 13 ابان دولت ترامپ با شکست روبه رو شد.
وی افزود: بصیرت مردم و آگاهی و روشن دلی رهبر معظم انقلاب از عوامل شکست سناریوی آمریکا در روز 13 آبان است.
وی گفت: اقداماتی که امروز بین قوای سه گانه و دستگاه‌های اجرایی نهفته، با تولید داخل و اقتصاد مقاومتی با انرژی جوانان و همچنین رهنمودهای رهبری معظم انقلاب و راه امام امت باعث شد همه بفهمند ترامپ و دولت های حامی او حرف های تو خالی می زنند.
امام جمعه زاهدان در ادامه شهادت امام حسن عسگری (ع) را تسلیت گفت و اظهار کرد: سخت ترین دوران امامت امام حسن عسگری زمانی بود که با خلفای مختلف رو به رو شد، خلفای آن زمان سعی میکردند با بدترین شکل با امامت امامان معصوم مخالفت کنند.
 
ایران پرچمدار وحدت در جهان است
حجت الاسلام و المسلمین مراد نورایی یار در جمع نمازگزاران جمعه شهرستان سراوان با اشاره به شهادت امام حسن عسگری (ع) یازدهمین اختر تابناک عصمت و طهارت، گفت: امام حسن عسگری (ع) در سن ۲۸ سالگی به شهادت رسید‌.
وی ادامه داد: تمامی ائمه اطهار (ع) در راه اسلام به شهادت رسیدند و یا مسموم شدند که تا ابد لعن و‌نفرین  نصیب آنان می شود همانطور که امام حسین (ع) در دشت کربلا توسط یزیدیان به شهادت رسید و پس از هزار و چهار صد سال همچنان یزدیان مورد لعن قرار دارند و ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) با شکوه تر از قبل برگزار می شود.
وی افزود: نهم ربیع آغاز دوران امامت و ولایت حجب ابن الحسن عسکری (ع) است که توسط بنیاد مهدویت شهرستان سراوان برنامه هایی اجرا می شود تا بار دیگر شیفتگان آن حضرت بیعت مجدد انجام دهند.
امام جمعه موقت شهرستان سراوان با اشاره به ازدواج با برکت حضرت خدیجه (س) با حضرت محمد (ص)، افزود:  حضرت خدیجه (س) بانوی قهرمانی بود که جان و مال خود را تقدیم رسول الله(ص) کرد و اسلام با ثروت این بانوی ارجمند در ابتدای بعثت پیامبر به موفقیت رسید.
حجت الاسلام و المسلمین نورای یار خاطر نشان کرد: ۱۲ ربیع الاول سالروز میلاد پر برکت حضرت رسول الله (ص) به روایت اهل سنت و ۱۷ ربیع الاول میلاد نبی اکرم(ص) به روایت اهل تشیع است که در کشور ما با عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.
وی یاد آور شد: جمهوری اسلامی ایران پرچمدار وحدت در جهان است و باید در این هفته وحدت و همدلی خود را نسبت به سنوات گذشته بیشتر به نمایش بگذاریم.
امام جمعه موقت شهرستان سراوان توصیه کرد: انتظار می رود در هفته وحدت تعاملات بیشتر شود و به بررسی مشکلات اقتصادی، اعتقادی و فرهنگی بپردازیم.
حجت الاسلام و المسلمین نورایی یار گفت: مبادا دشمن گرای اشتباهی دهد و مسلمانان با یکدیگر به مبارزه بپردازند که این امر فتح الفتوح آمریکای جنایت کار و اسرائیل غاصب خواهد شد.
 
قاچاق سوخت در استان باید مهار شود
حجت الاسلام مجتبی اشرافیان در خطبه های نماز جمعه شهرک علی اکبر گفت:دشمنان اسلام از جمله رژیم صهیونیستی آمریکا وانگلیس از مهمترین گروههای مخالف وحدت هستند وبسیاری از حرکتهای ضدوحدت در داخل و خارج کشور های اسلامی را آنها هستند که رهبری و مدیریت میکنند چرا که با شکل گیری هر مرتبه و سطحی از وحدت بین امت اسلام منافع وخواسته های نامشروع آنها را در جهان اسلام تهدید میکند.
وی افزود: دومین گروه مخالف وحدت دست نشاندگان وحکام وابسته به مستکبرین است که از اربابان غربی خود خط می گیرند برای چگونگی ایجاد تفرقه واختلاف بین مسلمین مثل حکومت حقیرآل سعود که اخیرا مقامات آمریکایی به صراحت بیان کردند که اگر آمریکا از آنها حمایت نکند این حکومتها دوهفته هم دوام نخواهد آورد طبیعی است که در چنین شرایطی این حکومتهای وابسته وذلیل تابع خواست آمریکاباشند وبرای از بین بردن وحدت اسلامی هم بین مسلمین بیندازند وهم طرح عادی سازی روابط با دشمن اصلی مسلمین یعنی اسرائیل را دنبال کنند.
حجت الاسلام اشرافیان تصریح کرد: دسته سوم مخالف وحدت بین مسلمین همان شیعیان انگلیسی و سنی های آمریکایی هستند که در ظاهر ادعا می کنند فعالیت صرفا دینی دارند امابا دریافت هزینه های سنگین از انگلیس و آمریکا مدام در حال ایجاد تنش وتحریک احساسات فریقین هستند.کسانی که بین مسلمانان اختلاف ایجاد می کنند بوئی از اسلام نبرده اند ونه شیعه هستند ونه سنی ودشمن امروز مکتب پیغمبر همانهایی هستند که سعی می کنند به بهانه های مختلف شیعه و سنی را به جان هم بیندازند وبه تعبیرمقام معظم رهبری اینهامزدور دشمن هستند
وی گفت : استان سیستان وبلوچستان الگوی وحدت اقوام ومذاهب در دنیاست وخون شیعه وسنی درکنارهم ریخته شده حادثه اخیر ربوده شدن مرزبانان میرجاوه باردیگر ثابت کرد برای دشمن فرقی بین شیعه وسنی وفارس وبلوچ نیست ماهیت دینی واستقلال نظام هدف تهاجم دشمن است وهمه باید هوشیارباشند وحدت یک سویه ممکن نیست آزادی بیان ورافت حکومت اسلامی نباید باعث شود که کسانی بخواهند خدمات وبرکات این انقلاب را به بهانه مطالبات خود درطول این چهل سال زیرسوال ببرند نامگذاری هفته وحدت نشان اقتدار و تلاش نظام برای رسیدن به اهداف عالیه حکومت دینی واتحادامت اسلام است.
امام جمعه شهرک علی اکبر اظهار داشت: انتصاب استاندارجدیدبرای استان سیستان وبلوچستان جناب آقای موهبتی که چهره ای نام آشنا وتوانمندوباتجربه دراین استان است و باسابقه ای ارزشمند نام نیکی ازخود در این منطقه برجای گذاشته را تبریک عرض میکنیم وامیدوارم باهمین پرچم وحدتی که علم کردند وابرازکردندبتوانند صادقانه وبه دور از جناح بندی های سیاسی خدمت کنند واسیر لابی گرهای قدرت نشوند که مهمترین دلیل پسرفت ومحرومیت این استان در طول این سالهابوده است .مسئولی که تحت تاثیر زیاده خواهی وفشار جریانات بخواهد باج بدهد قطعا ریگی به کفش خوددارد این استان دیگرظرفیت لابی گری هاوبازیهای سیاسی را ندارد
وی گفت:عدالت و کارآمدی درانتصابات وتوجه به ظرفیتهای کل استان برای اشتغالزایی ومحرومیت زدائی وبه ثمررساندن کلنگهایی که به زمین زده شده وتلاش شبانه روزی وجهادی برای نجات بحران فعلی سیستان از مهمترین خواسته های مردم ازاستاندارجدیداست چرااین استان بابیشترین ظرفیتها و بیشترین ردیفهای اعتباری محروم ترین استان باقی مانده برای اینکه همیشه محل تقابل جریانات وتبعیدگاه بوده و بدلیل عدم نظارت کافی بربعضی دستگاهها هیچ دستاوردی جز روزمرگی نداشتند.ائمه جمعه وجامعه علماء وروحانیت استان در کنارهمه مسئولینی که قصدخدمت ماندگار به مردم را دارند هستند
وی ادامه داد:وضعیت نابسامان سوخت اگردرست مدیریت نشود تبدیل به بحران می شود، بعضی از جایگاههای سوخت ازدحام وترافیک عجیبی است قطعا جلوی قاچاق سوخت بایددراستان گرفته شود اماچرامردم جور آن راباید بکشند؟چرا سهمیه سوخت مردم کاهش پیداکرده است؟چه نظارتی برنحوه سوخت در جایگاهها انجام می شود؟البته اقدامات ارزشمندی صورت گرفته اماهنوز نظارت کافی صورت نمی گیرد. قاچاق صورت صورت می گیرد فشارآن برمردم عادی واردمیشود دلالان وقاچاقچیان امام جمعه شهرک علی اکبر گفت: سوخت حرام خورانی هستند که خون مردم را به شیشه کرده اند و باید جلویشان گرفته شود که تشکرمیکنیم از اقدام سپاه باهمکاری دولت در مدیریت سوخت و معیشت مردم که باطرح اختصاص سهمیه سوخت مرزنشینی هم فروش سوخت هدفمند می شود وهم جلوی قاچاق وکلاهبرداری گرفته می شود به شرطی که دست اندازی های کسانی که منافعشان درخطرافتاده خاتمه پیداکند.

 ایمان، اخلاص ودشمن شناسی راه حل مشکلات کشور است
حجت الاسلام لطفیان سرگزی امام جمعه شهرستان نیکشهر ضمن سفارش به تقوا همه جانبه  و زکات و اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منكر و سبک زندگی اسلامی گفت: امر به معروف، مقام و حقی است که خداوند به اهل ایمان داده تا بر اعمال یکدیگر نظارت داشته باشند.
وی با اشاره به سالروز امامت حضرت مهدى موعود(عج)‏ افزود:همه زحمت  و تلاش انبيا براى اين بود كه يك عدالت اجتماعى براى بشر درست كنند. برنامه اسلام در اين است كه ظلم ستم به‏كلى در دنيا نابود شوند و عدالت اجتماعى جارى شود. منتظران ظهور مكلفند با تمام توان حكومت حق براى نفع مستضعفان را در كشور حاكم كنند.
وی با اشاره به سالگرد ولادت رسول خدا(ص) و امام جعفر صادق (ع) که به هفته وحدت موسوم شده است،گفت این ایام  فرصت مناسبی برای طرح نیازهای امروز جهان اسلام می‏باشد. در راس نیازهای جهان اسلام در شرایط کنونی باید به اتحاد و همدلی، پرهیز از اختلافات، پاسخ به شبهه آفرینان و طرح مسائل اصلی مسلمین است.
وی ادامه داد:  تلاش آمریکا برای حفظ بن سلمان به عنوان عامل شرارت در منطقه، تشدید حملات آل سعود به یمن، جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، تلاش آمریکا برای معامله قرن، قرار گرفتن تروریست‏ها در موقعیت سخت در سوریه مسائلی مهم منطقه هستند که لزوم وحدت مسلمین را بیش از گذشته لازم می‏سازد.
وی با اشاره به هفته بسیج گفت: بسیج به همان اندازه که در بعد نظامی توانسته دست متجاوزان را از کشور قطع کند در زمینه علمی هم موفق شده با جهاد علمی، تولید علم و تلاش علمی به پیشرفت و حل مشکلات کشور کمک کند.
وی ایمان، اخلاص، مسئولیت پذیری، آرمان گرایی، واقع بینی، دشمن شناسی را راه حل مشکلات کشور دانست وبا اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار با مدال آوران پارا آسیایی گفت: همه ما به ویژه جوانان باید از قهرمانی جانبازان و معلولان درس بگیریم و از ظرفیت‏های پنهان خود استفاده کنیم تا بتوانیم به پیشرفت و سعادت دنیا و آخرت دست یابیم.
 
انتصاب مدیران بر اساس ضابطه باشد
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی در نماز جمعه امروز چابهار گفت: انسان مومن عطا و بخشش می کند و افراد را از لطف خود محروم نخواهد کرد، بعضی ها تا به مسئولیت یا پست دولتی رسیدند، در مقابل کوچکترین اشتباه زیردست، بدترین ظلم و آزار را روا می دارند از کسر حقوق و کسر پاداش و... در صورتی که انسان مومن نسبت به خطای افراد، اهل انتقام نیست.
وی با اشاره به نشانه های مومن افزود: یکی دیگر از نشانه های افراد مومن قریب نواز بودن است متاسفانه بعضی از شهرها که سیاحتی و زیارتی می باشند در ایام خاص، قیمت ها را به دلخواه بالا برده که این عمل بسیار زشت وناپسند است و شایسته مومن نیست. وی در ادامه یکی دیگر از صفات مومن را یتیم نوازی دانست و تاکید کرد: مومن یتیم نواز است و دست نوازش بر سر یتیم می کشد حالا یتیم عرفی باشد یا یتیم علمی، که مومن در زمینه کمک مالی باشد یا علمی، کوتاهی نمی کند.
امام جمعه چابهار دیگر صفات مومن را شادابی و نشاط در صورتش دانست و تشریح کرد: در مقابل مردم با روی باز استقبال کنید و حزن و اندوه خود را در دل نگه دارید چراکه از نشانه های دیگر مومن این است که اگر گرفتار فقر شد صبر میکند و بی تاب نیست و با هر گناهی در صدد برطرف کردن فقر نیست.
وی با اشاره به شهادت امام یازدهم تصریح کرد: امام حسن عسکری (ع) مردم را با غیبت امام بعدی آشنا کردند و امام زمان عج الله تعالی فرجه را با پنهان کردن و محدود کردن دیدار امام با اشخاص خاص، این فرهنگ  را نهادینه کردند.
حجت الاسلام موسوی اذعان کرد: امام حسن عسکری علیه السلام در تقویت شاگردان تلاش زیادی داشتند و حدیث معروف ولایت فقیه متعلق به این بزرگوار می باشد که نشان از دور اندیشی و تدبیر آن امام می‌باشد.
وی ضمن تبریک فرارسیدن آغاز امامت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف عنوان کرد: عفاف و حجاب باید در عرصه ورزش جایگاه خود را حفظ کند و چادر هویت ملی ماست.
وی در پایان ضمن انتقاد به بعضی از عزل و نصب ها خاطرنشان کرد: چرا در عزل و نصب ها ملاک تخصص و خدمت گرفته نمیشود و ملاک باید حزب و جناح حاکم باشد؟چرا بعضی ها از این فکر پوچ و پوسیده دست برنمیدارند؟ چرا مسئولیت ها را بر عهده جوانان خوش فکر و پر تلاش نمی سپارند.


دشمنان اسلام از وحدت مسلمین وحشت دارند
حجت الاسلام و المسلمین هاشمی امام جمعه موقت شهرستان زابل در خطبه های این هفته از نماز جمعه گفت : شهادت امام حسن عسکری(ع) را خدمت ساحت مقدس حضرت ولی عصر(عج) و همه محبان اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) تسلیت عرض کرد.
امام جمعه موقت زابل گفت: باید نسبت به امام زمانمان معرفت و شناخت پیدا کنیم چزا که اگر کسی نسبت به امام زمان خویش معرفت و شناخت نداشته باشد ممکن است گمراه شود و به مرگ جاهلیت بمیرد.
وی بیان کرد: وظیفه ماست تا خود و جامعه را آماده و شایسته پذیرایی از امام قرار دهیم،غفلت نکنیم و نسبت به امام زمان خود احساس تکلیف کنیم.برای تعجیل در فرج حضرت دعا کنیم چرا که در این فرج فرج خودمان نیز میباشد.
امام جمعه موقت زابل افزود: هفته وحدت را تبریک عرض میکنیم و توصیه میکنیم که به آن موضوعات وحدت بخش عمل کنیم،وحدت همان چیزی است که دشمنان اسلام از آن بیم دارند و همیشه درصدد این بوده و هستند تا این وحدت را از بین ببرند و دشمنی ایجاد کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۹۷۸


ارسال