دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ,24 June 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۲
بازدید وزیر صمت از واحدهای تولیدی؛
صنایع تولیدی زمینه ساز اشتغال بیش از 320نفر در ایرانشهر
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت از واحدهای صنایع تولیدی در شهرستان ایرانشهر که زمینه اشتغالزایی را برای بیش از 320نفر فراهم کرده، بازدید کرد.
به گزارش عصرهامون، دقایقی قبل معاون اول رییس جمهور به همراه وزیر صنعت،معدن و تجارت به منظور بررسی مسائل و مشکلات استان سیستان و بلوچستان در شهرستان ایرانشهر حضور یافتند که وزیر سازمان صمت پس از بازدید از کارخانه های بافت بلوچ و ایران کولا با هیات همراه از مجتمع فرآورده های غذایی نخل طلایی بلوچ ایرانشهر بازدید کرد.

نادر میرشکار رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان در حاشیه این بازدید با بیان اینکه مجتمع فرآورده های غذایی نخل طلایی بلوچ ایرانشهر در زمینه تولید انواع آب میوه غیر مرکبات از کنستانتره (پوره) و شیره خرما فعال است، اظهار کرد: با فعالیت این کارخانه اشتغالزایی برای 40 نفر به طور مستقیم ایجاد شده است.

کارخانه نخل طلایی پتانسیل تبدیل شدن به کارخانه صادرات گرا در سطح کشور را دارد
به گفته این مسئول، از آنجایی که خرما مانند پسته از محصولات پرطرفدار در سطح کشورهای حوزه ی خلیج فارس و جهان به شمار می رود و مواد اولیه مورد نیاز این محصول در استان می باشد می توان گفت که کارخانه نخل طلایی پتانسیل تبدیل شدن به یک کارخانه صادرات گرا در سطح کشور را دارا می باشد.

وی به سطح زیرکشت اراضی این محصول در استان اشاره کرد و گفت: بیش از 57 هزار هکتار از اراضی استان سطح زیر کشت نخیلات هستند به گونه ای که 98 درصد از خرمای تولیدی کشور در استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، بوشهر، خوزستان، کرمان و منطقه جیرفت و 2 درصد آن در سایر استان های کشور قرار دارد.

میرشکار در ادامه به تولید سالانه 230 هزار تن خرما در استان اشاره پرداخت و افزود: احداث و راه اندازی کارخانجات بسته بندی و فرآوری محصولات، مطابق با استاندارد های بین المللی و بازاریابی مطلوب، مطمئناً نقش مهمی را در اقتصاد کشاورزان و مهمتر از همه جلوگیری از صدور فله ای ایفا می کند.

به گفته وی، ورود محصولات کشاورزی با بسته بندی مناسب به بازار ایران و جهان ارزش افزوده و مهمتر از همه اشتغالزایی فراوانی را در بر خواهد داشت.

رییس سازمان صمت استان بیان کرد: بیش از 45 واحد صنعتی در سیستان وبلوچستان فعالیت دارند که از این تعداد 39 واحد سردخانه 100 تا 5000 تنی به ظرفیت کل 51 هزار 850 تن ، 13واحد بسته بندی 400 تا 8000 تنی با ظرفیت کل 36 هزار و 750 تن و 2 واحد فرآوری شیره و شکلات خرما با ظرفیت کل 10 هزار و200 تن فعالیت دارند.
 
بازدید  وزیر صمت از شرکت ایران کولا ایرانشهر 
میرشکار رئیس سازمان صمت استان در حاشیه بازدید رضا رحمانی وزیر صمت از کارخانه ایران کولا ایرانشهر با بیان اینکه کارخانه فوق تولید کننده انواع آب میوه مرکبات از کنسانتره، انواع آب آشامیدنی و نوشابه های گاز دار طعم دار رنگی، کم کالری و نوشابه گاز دار بدون قند است، افزود: هم اکنون مشکلات این کارخانه در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در حال پی گیری  است که با تزریق سرمایه در گردش و توسعه فازهای دیگر این کارخانه که به  افزایش ظرفیت تولید سالیانه می انجامد اشتغال قابل توجهی ایجاد خواهد شد.

به گفته این مسئول، بر اساس اعلام مدیران شرکت تاکنون بیش از 120 نفر در این واحد مشغول به کار هستند.

بهره برداری کامل از کارخانه بافت بلوچ منجر به اشتغال 450 نفر می شود
وی در ادامه بازدید وزیر صمت از واحدهای صنایع تبدیلی این شهرستان اظهار کرد: کارخانه بافت بلوچ در حال حاضر با ظرفیت تولید سالیانه 600 تن نخ (چاپ و تکمیل 2 میلیون متر مربع )در بخش های ریسندگی و بافندگی فعال است و زمینه اشتغال را برای 128 نفر به طور مستقیم ایجاد کرده که با تکمیل شدن فرایند تولید، میزان اشتغال این کارخانه به 450 نفر افزایش پیدا خواهد کرد.

میرشکار ادامه داد: تاکنون بالغ بر 5 میلیون دلار (معادل 83 میلیارد ریال) در این کارخانه سرمایه گذاری صورت گرفته که جهت رسیدن به ظرفیت درنظر گرفته شده در افق این طرح 167 میلیارد ریال سرمایه گذاری مورد نیاز است که تامین 10 میلیون دلار ارز توسط دولت و تامین 65 میلیارد ریال از محل هدفمندسازی یارانه به جهت هزینه کرد می تواند در روند بهره برداری این طرح تاثیرگذار باشد .

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۰۷۲


ارسال