پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ ,18 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۰
سرپرست فرمانداری زاهدان:
درصد جذب اعتبارات قابل قبول نیست
 
سرپرست فرمانداری شهرستان زاهدان در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان گفت: درصد جذب اعتبارات در شهرستان زاهدان به عنوان مرکز استان قابل قبول نیست.
به گزارش عصرهامون، ابوذر مهدی نخعی در جلسه کمیته برنامه‌ریزی که به منظور بررسی درصد جذب و تخصیص اعتبارات سال ۹۷ در شهرستان زاهدان برگزار شد گفت: لازم است ادارات و دستگاه های اجرایی در مرکز استان در صدد جذب و تخصیص سهم بیشتری از اعتبارات مصوب باشند و یا اوراق اسناد خزانه به دستگاه ها در این شهر در سرفصل های کوتاه تری واگذار گردد.

وی تأکید کرد: در سال گذشته درصد تخصیص بودجه به بعضی از دستگاه ها بسیار پایین بود، لذا در چنین شرایطی باید برنامه ریزی با محور اولویت بندی پروژه ها پیوسته تکرار شود.

نخعی خاطرنشان کرد: پروژه‌های مربوط به آب و حاشیه نشینی بر اساس سیاست های ستاد بازآفرینی شهری در اولویت اول دستگاه اجرایی جهت تخصیص بودجه قرار گیرند.

سرپرست فرمانداری زاهدان گفت: پروژه ایجاد راه اصلاحی شهرک صنعتی کامبوزیا با توجه به عبور خودروهای سنگین از خیابان های منطقه شیرآباد و احتمال
نخعی تاکید کرد: لازم است همه دستگاه ها به ویژه دستگاه‌ های زیرمجموعه وزارت نیرو، راه و شهرسازی، آموزش و بهداشت و درمان از هم اکنون پیگیر افزایش سرفصل های بودجه با استفاده از همه ظرفیت‌ها باشند.
ایجاد حادثه در این منطقه باید در اولویت قرار گیرد.

وی اضافه کرد: با توجه به توافق‌های صورت گرفته با شرکت شهرک های صنعتی و اداره راه و شهرسازی پیش بینی می شود این پروژه در سال جاری آغاز شود.

وی همچنین در خصوص جذب منابع بودجه‌ ای گفت: درصد جذب اعتبارات در شهرستان زاهدان به عنوان مرکز استان سیستان و بلوچستان قابل قبول نیست و اگر اقدام فوری نشود بعضی از فصول بودجه در سال آینده حذف می گردد.

سرپرست فرمانداری شهرستان زاهدان ضمن اشاره به فصل تصویب لایحه بودجه سال ۹۸ توسط مجلس شورای اسلامی گفت: از مدیران دستگاه‌های اجرایی درخواست می کنم لایحه بودجه سال ۹۸ را با دقت مطالعه نموده و از همین الان پیگیر افزایش برخی از فصول بودجه سال آینده که نسبت به امسال کاهش یافته است باشند.

وی تاکید کرد: لازم است همه دستگاه ها به ویژه دستگاه‌ های زیرمجموعه وزارت نیرو، راه و شهرسازی،  آموزش و بهداشت و درمان از هم اکنون پیگیر افزایش سرفصل های بودجه با استفاده از همه ظرفیت‌ها باشند.

شایان ذکر است در پایان این جلسه مقرر گردید گزارش جذب و تخصیص اعتبارات دستگاه اجرایی بر اساس مصوبات کمیته برنامه‌ریزی شهرستان که در ابتدای سال برگزار می شود به صورت سه ماهه به فرمانداری اعلام و پروژه‌های اولویت‌ دار دستگاه های عضو کمیته تا هفته آینده مجدد اعلام گردد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۱۳۹


ارسال